Almanya Gelinleri Meslek Edinenler ve Edinmek İsteyenlerin Köşesi

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve EU1 tarafından 14 Ekim 2007 başlatılmıştır.

14 Ekim 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

aranizda turkiyede buyuyen sonra almanyaya gelin gelipte meslek yapaniniz varmi??????

2. 14 Ekim 2007
  3. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Etrafimda gözlemledigim kadarisiyla özellikle Türkiye´de kuaförlük yapip Almanya´ya gelenler burada calisma konusunda cok sanslilar.. Gercekten isinin ehli olan issiz kalmiyor. Ayrica dili ögrendikten sonra kendi dükkanlarini bile isletebiliyorlar.

4. 26 Ekim 2007
  5. EU1

EU1 Guest

6. 26 Ocak 2008
  7. EU1

EU1 Guest

evet haklisin canim
    benimde bu ucuncu ayda ausbildung icin sinavim var
    kazanirsam meslek yapabilicem fakat ben meslek yapmak degil de kendi meslegimi burda ilerletmek istioyrum insallah :asigim:

8. 4 Mart 2008
  9. ehad

ehad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar ben artik calismak istiyorum.ama almancam yeterli degil.nasil bir ise girebilirim?evde oturarak olmuyor.cocukda daha düsünmüyoruz.aranizda is veren yokmu bana bir isssssssss bitteeeeeeeeeee

10. 4 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Canim bir ara bende pek heveslendim ama dilim yeterli degildi tek bir tavuk fabrikasi vardi gocmenleri calistiran ordada cok hak yiyorlardi esim asla yollamam dedi.Insan calismak istiyo ama ortam yok iste ne gicik ya.Seni cok iyi anliyorum bacim yani :KK43:(

12. 19 Nisan 2008
  13. lamazi

lamazi Guest

bende calismak istiyorumm ama calisma iznim yok bunun icin almanyaya geldikten sonra 2 sene
    beklemek gerekiyomus benimde eylülde doluyo cok sükür evde vakit gecmiyor umarim iyi is buluruz :içelim:

14. 21 Nisan 2008
  15. marbling

marbling Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaslar,bende gelin geldim.gerci yeni deil.yaklasik 5,5 yil oldu.bende geldim geleli calismak istedim.sizlerin yasadigi problemleri bende yasadim evde oturmakla gercekten zaman gecmiyo ama malesef dil problemi hepimizin ortak problemi.neyse suan calisiyorum.hastanenin camasirhanesinde calisiyorum.hastanenin dediysem 1 hastane deil bu cevrenin butun hastanelerin isini yapiyor.isimden pek memnun oldugum söylenemez ama baslangic icin hicte fena deil.1,5 yil oldu baslayali.simdilik cokta iyi olmasada dilim var ama yiede kusa gidip dilimi gelistirmek istiyorumm.yani arkadaslar lafi uzattim belki ama sizde bir yerden baslayin iyi yada kötü.bizler icin hayat gercekten zor.sevgiler..a.s.

16. 22 Nisan 2008
  17. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaslar ben 15 aydir almanyadayim ve ilk kez bir ise basvurdum ve alindim cok sukur bencede calisin arkadaslar oyle calismak icinde 2 yil falan beklemenize gerek yok suan bir taki firmasinda calisiyorum herkesede calismayi tavsiye ediyorum evde butun gun oturmaktan cok daha iyi

18. 3 Mayıs 2008
  19. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ßende 3 yiLdir aLmanyadayimm ßende calismak istiyOrum yaaaaaaaaaaaaaaa:KK43: CANIM COK SIKILIYoRRRRRRRRR saten bunaltici bir ulkee calismadan oLmuyor valaa