Almanya'da Alışveriş

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve falanist tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : falanist
  1. falanist

falanist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hanımlar merhaba, Almanya'da kozmetik ürünlerin fiyat durumu nedir acaba? yani burda misal 50-60 milyona alacağımız bir ürün orada aşağı yukarı ne durumda oluyor? Ablam yakında iş için Almanya'ya gidecek ve kozmetik siparişi vermek istiyorum da, herhalde ürünler burdakinden daha ucuzdur

2. 26 Ağustos 2009
  3. HanimAga

HanimAga Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    286
    Alacaginiz ürünün markasina bagli. Örnegin 50-60 Tl. olan bir ürün tahminen burda 40-50 olabilir diye tahmin ediyorum cünkü bazen internetten bakiniyorum da gercekten buraya kiyasla daha ucuz Tr.

Sectiginiz ürün kampanyadaysa daha ucuza alinabilir.

4. 26 Ağustos 2009
  5. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenildi:
    1.274
    Ödül Puanları:
    238
    tatlim ben pek marka seyler takilmiyorum cunku bana gore cok pahali.....tabbi eger marka seyler istiyorsan aynisi dyiebilirim marka seyler herzaman pahali.....ama bazen indirim yapabilen yerler rastlayabilirsende buyuk sans......istersen bu linki bir inceleParfümerie Douglas - Make-up - Parfüm, Kosmetik, Pflege, Make-up, Düfte und Beauty-Trends bei douglas.de....

6. 2 Mart 2010
  7. reyya

reyya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    burada kozmetikler türkiyeye göre daha ucuz. ben bunu gözlemledim. markalı ürünleri real metro gibi alışveriş merkezlerinde ucuza satın alabiliyorsunuz... lidl ve aldi de aynı

8. 3 Mart 2010
  9. isilay

isilay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    ben makyaj ürünlerimi drosspa dan yada dm den aliyorum ve tr ye kiyasla nerdeyse yari yariya fark ediyor fiyatlar ama dauglas ve benzeri yerlerde fiyatlar hemen hemen ayni gibi

10. 3 Mart 2010
  11. reyya

reyya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fiyatlar değişiyor mesela nıvea ve lorealin yeni çıkmış ürünleri 16,13,18 euro...ama türkiyede 48,50 lira arasında oynuyor. eski ürünler 6.7.8 euro... almanyanın kendine ait kozmetik ürünleri dahada ucuz..yani bizim parayla tahmini 6.7.8 liraya çok güzel gece gündüz kremleri bulabilirsiniz...

12. 10 Ocak 2011
  13. cemreeylul

cemreeylul j'attends avec patience. Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar biri de bana cevap verebilir mi? yurtdışından alkol ürünü elektronik cihaz vs sınırlı sayıda belli şartlarla getirilebiliyor ya, kozmetikte böyle bişey var mı? ben 12 yıl ingilterede yaşadım ama döndüğümde 15 yaşındaydım o yzdn hc böyle şeylere dikkat edebilecek yaşta değildim, bide sonrada gttm çok ama hiç ordan alışveriş yapıp getrmek istemedim cnkü zaten ingiltere cok pahalı =))
    nette araştrdm bulamadım veya ülkeden ülkeye değişir mi
    bilgisi olan var mı acaba?

14. 28 Nisan 2011
  15. ThirtyFouR

ThirtyFouR iStaNBuL Pro Üye

Beğenildi:
    411
    Ödül Puanları:
    188
    türkiyenin gümrük sitesinden arastirabilirsin
    ne olursa olsun ister kiyafet ister kozmetik degeri belirli bi miktari gecince gümrüge bildirmek zorundasiniz, gümrük aliyorlar
    almanyaya giris yaparken 250 euro misal (yanilmiyorsam)
    yani ben trden en fazla 250 euroluk alis veris yapabilirim
    ama sanirim türkiyeye giris yaparken bu sinir biraz daha yüksek...