almanyada yasayipta hamile olanlar yada dogum yapanlar gelin konusalim

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve aysima81 tarafından 8 Ocak 2008 başlatılmıştır.

8 Ocak 2008
    Konu Sahibi : aysima81
  1. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar ben almanyada yasiyorum uc yasinda oglum var .bide insallah subatta kizim olucak allahin izniyle.ya kizlar cok iyi bir almancam yok inanin doguma aksilik olacakta esim gelemiyecek diye cok korkuyorum.burdaki saglik sitemini konusalim ve birbirimizi bu konuda aydinlatalim

2. 8 Ocak 2008
  3. figenn

figenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    korkacak bir sey yok hic dusunme.esin gelmese bile anlasman hic zor olmaz cünkü onlar sen anlayana kadar ugrasiyorlar.bir kac kelime ezberle senin icin iyi olur yani dogum aninda isine yaayacak ihtiyacin olan kelimeleri ezberle.ben sezeryanla dogum yaptim esim yaninda degildi tek basima giordim cünkü esim ben dayanamam dedi ameliyati girmek istemedi.cok guzel anlastik bebek dogana kadar benimle konustular.yani canimm korkacak bir sey yokk

4. 9 Ocak 2008
  5. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    a.s.sagol canimya icimi rahatlattin biraz.inan cok korkuyorum.ailemde yok yanimda.insanin yabanci bir ulkede hele yanniz dogum yapmasi cok zor ..insanin aklina bir cok sey geliyo hatmin ediyosundur canim.

6. 9 Ocak 2008
  7. bebegim benim

bebegim benim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm cnm hic korkmana gerek yok ,rahat ol .almanyanin nersindensin

8. 9 Ocak 2008
  9. deryacox

deryacox Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canim ben de almanya da dogum yaptim. 3.5 yil oldu buraya geleli. 6 aylik hamileydim ilk geldigimde. benim de almancam yoktu . ama bir sorun olmadi esimde yoktu yanimda
    burdaki hemsireler doktorlar cok ilgi gösteriyorlar.sen hic kafana takma bunlari. hayirlisiyla cocugunu sag salim dogurursun insallah.
    a.s.

10. 9 Ocak 2008
  11. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben beremende yasiyorum.ya inanin esim yanimda olmadan doguma giderim diye cok korkuyorum.dusunun bana soruyolarmis sezeryan istermisin bende evet diyomusum.ay kizlar kabuslarima girer oldu:çok üzgünüm:

12. 9 Ocak 2008
  13. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim sagol sizlerin sayesinde biraz icim rahatliyo.zaten insan hamileykensenağlamacok hassas ve duygusal oluyo.bide dil bilmeyesim ailem burda olmayisi beni cok korkutuyor benimde uc yasinda bi oglum var ilkinde esim yanimdaydi.dusunun sezeryan yapalimmi diye sordular ben :1shok:salak salak anlamadigim icin esim bana sordu cevirdi .bende hayir dedim.kizlar inan endiseleniyorum .bu arada:KK46:sag saglim eline alirsin insallah bebeyini guzelim nasil di ilk dogzmzn

14. 10 Ocak 2008
  15. canant

canant Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm bende buraya geldikten 9 ay sonra dogum yaptim aynen hic almancam yoktu dil acisindan zorluk cekmedim yanimda cok insan vardi esim, annesi, kardesi eltim hepsi yanimdaydi ama yinede bana cok zor geldi kendi ailemden kimsenin olmamasi cok kötü.seni korkutmus olmiyayim. sezeryan konusuna gelince burda adami hemen sezeryana almiyorlar hic meraketme, son ana kadar cektiriyorlar artik en sonunda yapilacak bise kalmiyor ve sezeryana aliyorlar. Bende öyle oldu. yani eger hersey normalse zaten normal yaptiriyorlar.Allah bir nefeste kurtarir insallah seni. Ben cok cektim bir ikincisini hala düsünemez oldum.:KK46:

16. 10 Ocak 2008
  17. huysuz-citir

huysuz-citir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Güzelim ilk önce sagsalim yavrunu kucagina alma dileklerimi sunarim, Allah saglikli bebek versin canim.
    Ama senden bir ricam olcak ilk cocunda hadi daha almanca bilmiyordun kabül ,ama simdi inaniyorumki az cok anliyip cevablandira biliyorsundur,eger deyilse neden kendin icin yasadigin yerin dilini ögrenmiyorsun güzel kardesim, bak ozaman bu durumda hic bir korku ve endise yasamadan huzurlu hazirliklarini tamamlaya bilirdin dimi? eger hic ögrenmediysen ,önündeki günlerde dogum esnasinda kullanilan kelimeleri az cok biliyoruz bunlari ezberle mesela sezeryan Keiserschnitt demek ,bunlari ezberlersen kendini daha güvende hissedip dogum aninda panik olayi ve korku yasamazsin canim, hayirli dogum dileklerimle a.s.

Canim ayriyetten belirteyim hic kimse seni zorlamaz anlasmamak aninda muhakkak bir tercuman bulurlar cok sIkma kendini.

18. 10 Ocak 2008
  19. oezlem

oezlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrh .benimde subatta oglum olucak ins. ilk cocugum 4yildir burdayim normal dogum istiyorum tabi bi aksilik cikmazsa az almanca konusunda ilk basta benimde korkularim vardi ama simdi atlattim cok sukur zaten dr.lara yavs anlatinca anliyorum dedigin zaman cok ilgileniyorlar anlaman icin elinden geleni yaparlar..