Almanyadaki oturumumu sildirmek istiorum?!?!?!?!

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve EsReDmAaL tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : EsReDmAaL
  1. EsReDmAaL

EsReDmAaL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Slm arkadaslar...

Ben Almanyada dogdum ve 22 yasıma kadar orda yasadım geçen yaz 8. ayda evlendim ve türkiyeye yerlestim.

Almanyada süresiz oturum ve calısma iznim var fakat 6 ayda bir giris cıkıs yapmam gerekior 1. ayda ordaydım ve sürekli bunu yapmak istemiorum istediim zaman yada gerektigi zaman gitmek istiorum almanyaya ailem orda oldugu icin.

Soru: Almanyadaki oturumumu sildirsem türkiyede hep yasayacagımı ve öle istediimi orda yasamıs oldugum sehirin belediyesine bunu bildirsem ne gibi olumsuzluklar olur?

ve bunu yaparsam babamda ordan istek yaptıgında rahatca gidebilme sansım olabilirmi yoksa bu zorlasırmı?

kendimmi gidip otururmu sildireyim yoksa giris cıkıs yapmayarak onların oturumumu elimden almasınımı bekleyim...?

ne yapıcagımı nasıl davranıcagımı bilemiorum, bilgisi olan ve bana yardımcı olabilecek arkadaslar avukatlar vs. varsa cok sevinirim. simdiden tsk ederim
    opuyorumnanaktan

2. 14 Mart 2010
  3. madre

madre ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,

yanlis bilgi vermek istemem ama benim bildigim kadari ile oturumunu belediyeden yabancilar dairesinden özel izin alirsan süresiz olan oturumun silinmiyor..birde devlet yardimi alan kisiler 6 aydan fazla tr kalirsa oturumu iptal oluyor.bence sildirme dünyanin bin türlü hali var...

4. 16 Mart 2010
  5. EsReDmAaL

EsReDmAaL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saol madre,
    ama o özel izin nasıl birsey ve kimlere verilior ve nasıl alınıor hiç duymadımda? 6 ayda bir giris cıkıs yapmak zorunda kalmak istemiorum sonucda türkiyede yasıorum evim barkım burda artık bir ayagım sürekli orda olsun istemiorum. sende bir veya iki senede bir gitsem yeter bana ama ne yapabilirim ?

6. 16 Mart 2010
  7. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    bende olsam sildirmem ..sonuçta çocugunda olduğunda senin sayende yurtdışına rahatça çıkabilir.bu işleri pek bilmem ama bence sildirme.. 6 ayda 1 gdp gelmek maddi ve manevi olarak zordur ama sildirme

8. 16 Mart 2010
  9. madre

madre ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim ailenden biri ile oradaki yabancilar dairesinden sordursan daha saglikli bilgi alirsiniz..oturumunu sildirme yarin öbürgün dönmek istersin belli mi olur. arkadasin dedigi gibi belki cocugun icinde ileride faydali olabilir..bir akrabami hatirliyorum senedemi iki senedemi ne gelip gidiyordu oturumu yanmasin diye mutlaka vardir bir cözümü.

10. 16 Mart 2010
  11. EsReDmAaL

EsReDmAaL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saolun arkadaslar ben bi iice arastırayım.

12. 19 Mart 2010
  13. madre

madre ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    durumunu hallettikten sonra yazarmisin.bende merak ediyorum sonucu..

14. 22 Mart 2010
  15. EsReDmAaL

EsReDmAaL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    6. ayda tekrar almanyaya gidicem ondan sonra bilgi veririm sizede tabi:)

16. 23 Mart 2010
  17. asliceylan

asliceylan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    git gel işte değişiklik de olur senin için.annemde evlenince oturum iznini öldürmüş.şimdi keşke hakkımı öldürmeseydim diyor.