Aln size yeni ABD haritas

Konusu 'Dünya Tarihi' forumundadır ve elifcino tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  28 Nisan 2009
  Konu Sahibi : elifcino
 1. elifcino

  elifcino Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.620
  Beğenildi:
  1.492
  Ödül Puanları:
  188
  Alın Size Yeni ABD Haritası…


  ABD özellikle Ortadoğu ve Kafkaslarda haritaların değişeceğini iddia ediyor. Hatta pek çok gazete ve dergide büyümüş ve küçülmüş ülkelerin yanı sıra, yeni ülkeleri gösteren haritalar yayınlanıyor.
  Benim hazırladığım harita da en az onların ki kadar mantıklı(!).
  Los Angeles, San Fransisco ve Las Vegas’ı içine alan topraklar KUMARİSTAN olarak ABD’den öteden beri ayılmak istiyor. Bu konuda ço sayıda bilimsel çalışma vardır ve 200 kadar da araştırma yapılmıştır(!)
  Latinlerin ağırlıklı olarak yaşadığı Florida- Orlando’nun zaten otomatik olarak GENİŞLETİLMİŞ KÜBA’ya katıldığını görüyoruz.
  Nebraska, Dakota, Kolorado ve Teksas’ı içine alan bölüm zaten çok yakında ABD’den ayrılacaktı. Türkiye olarak bize yakın zihniyette olan bu kardeşlerimizi biraz demokratik ve biraz kültürel destekle süreci hızlandırıp KOVBOYİSTAN adıyla BM’ye kabul edilmelerini sağlayabiliriz.
  Hemen kuzey batısı’nda Amerika’nın gerçek sahipleri Kızılderililere de önemli bir bölge Dünyanın en büyük soykırımını yaşayan bu insanlar İNDİANİSTAN olarak ABD’den ayrılmasını, hak ve özgürlükler adına destekliyoruz.
  Kuzeyde Kaptan Swing ve Ontario Kurtları(!)’nın yıllardır bağımsızlık mücadelesi verdiği bölge artık onlara verilmelidir. Demokrasi adına ve halk istediği için kuzey topraklarının bir kısmı GENİŞLETİLMİŞ KANADA’nın hakkıdır.
  Başkenti Chicago olan göller bölgesi’nin karakteristik yapısı ve kültür mozayiği olarak farklılık gösterdiğinden GÖLLERİSTAN olarak ABD’den ayrılması iki toplumlararası çıkarlar açısından kaçınılmazdır.
  Güneyde Phoenix’e kadar olan bölgede hali hazırda Meksika asıllılar yaşadığı için ana dil hakkını kullanma özgürlüğü verilmelidir. Yaklaşık 50 yıldır burada yaşıyorlar. Her ailenin 5-6 çocuğu var. Mantar gibi çoğaldıkları için nufus bakımdan fazla hale geldiler. O zaman demokrasi adına da bu topraklar GENİŞLETİLMİŞ MEKSİKA’ya katılmalıdır.
  Bu kıtaya Afrika’dan getirilen ve köle olarak kullanılan Zenciler’in de demokrasi, hak ve özgürlükler bağlamında devlet kurma hakkı vardır. Kim yok diyebilir. Bu nedenle New Orlenas’ın başkent olacağı ve Missisipi’yi de içine olan geniş ve verimli toprakları ZENCİİSTAN olarak ABD’den ayrılarak BM’ye kabul edilmesi gerekir.Haksa hak!..
  Evangelist Bush yönetimi’ni de unutmadık. New York, Boston, Washington, Pensilvania’yı için alan bu bölümde BUSHİSTAN düşünülebilir, hatta iyi niyet gösterisi olarak kurulması desteklenmelidir.
  Evet bu demokratik, kültürel, mozaiksel ve etnik, filhakika adaletli ayrılıktan sonra geri kalan topraklar AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ olarak yaşamaya devam eder.
  Bundan daha demokratik paylaşım olabilir mi? Kaldı ki bu insanlar bu topraklarda binlerce (!) yıl yaşadıkları için hakkıdır. Haklar verilmez alınır derler!.. Herkese hayırlı uğurlu olsun.

  NOT: Bu harita coğrafya şartları göz önüne alındığından cetvel ile yapılmıştır (!) :nazar: