Alnı ısılık gibi pütür pütür olanlar buraya

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve anatoliaz tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : anatoliaz
  1. anatoliaz

anatoliaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar...
    Benimde ciltle alakalı sorunlarım hep oldu. 24 yaşını dolduracağım şu günlerde hala sivilce sıkıntısı inanılmaz mutsuz ediyordu beni. Üstelik benim sivilcem normal sivilceler gibi de değil... Sadece alnımda, isilik dökmüş gibi yada mecazi bi şekilde anlatacak olursak ; bulgur taneleri dökülmüş gibi pütür pütür görünümlü.. Sırf bunun için kullanmadığım ürünler kalmadı, avon, oriflame, yada doktor tavsiyesi ile bir sürü merhem... Aynı zamanda roccatuane diye ağır yan etkileri olan, ilaç dahi kullandım. 2 aylık bi tedavinin sonunda cildim gerçekten çok güzel olmuştu ki, bi kaç ay sonra yeniden aynı şekil olmaya başladı alnım... Biliyosunuz alnınız pürüzlü olunca ne kaşınız düzgün duruyor nede mesela ben kapalı bi bayanım ve yüzümüz genelde ön planda, bu sebeple nede eşarplar yakışıyor. Bu bakımdan çok mutsuzdum... 3 günden beri arapkızını kullanmaya başladım. Mavi kutulu olanı.. Henüz bişey söylemek için çok erken biliyorum fakat belkide psikolojiktir, yüzümü düzelmeye doğru yol alıyo gibi hissetmeye başladım. Zaman içerisinde sizlerle değişimleri paylaşacağım. Gündüz sabah kalktığımda sürüyorum, akşam saat 18:00 gibi, yani yatsı namazından sonra yüzümü yıkıyorum. Fakat sebamet denilen bi sabunla yıkıyorum. Benim cildim karma. Bu yüzden ph dengesini gerçekten korumam gerekiyor aksi durumda yağlı bi cilt olmamasına rağmen, yağlı gibide gözükebiliyor. Bu bakımdan hem günlük yüz temizliği bakımından hemde böyle gözenekleri kapatıcı, yoğun kremlerin ardından kesinlikle sebamed sabunu öneririm. Çünkü bu arap kızı cidden çok yoğun ve gözenekleri kapatması da muhtemel... Fakat arkadaşlar şu anda özel günümde olduğum için bu şekilde yapıyorum. Normalde gece yatarken sürüyorum sabah namazına kalktığımda sebamed sabunla yıkıyorum. ve inanın bana, öyle güzel bi dinimiz var ki, her vakit namaz için aldığımız abdest sebebiyle, yüzümüzü yıkamamızda, gece sürmüş olduğumu yoğun kremin, akabinde sabunla yıkanmasından sonra, gün içindede yüzümüzün sürekli devirdayim şeklinde temizlenmesi ve cildimizinde rahatlamasına sebep oluyor. Bu yüzden cilt sorunu olan arkadaşlarıma en büyük önerimde, gün içinde mümkün olduğunca yüzlerini bol su ile yıkamalarıdır..

Bu formüle yeni başladığım için net sonuç almam adına sabır etmem gerektiğini biliyorum. Fakat arladaşlar arapkızından ziyade yok bebak acı badem sütü, yok bepanten krem bir sürü şeyler yazılmış... Lütfen ama Lütfen bi fikri olan varsa yazsın. Alnım isilik dökmüş gibi, pütür pütür ve kızarıyor. Ne kullanmalıyım? Arapkızına devam edeceğim fakat bu ayın sonunda veya Aralık ayında nişanım olabilir. Henüz net bi tarih belirlemedik fakat cildimin en yakın zamanda rayına oturmasıda gerekiyor. Bana yardım ederseniz çok sevinirim...a.s.

2. 13 Kasım 2008
  3. EU3

EU3 Guest

canım benim durumumda senin anlattığına benziyor bir çaresini bulamadım.peling yaparsan belki bir faydasını görürsün ben yapıyorum.biraz geçiyor gibi..

4. 13 Kasım 2008
  5. anatoliaz

anatoliaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım çok teşekkür ederim fakat ben dokundukça minik minik çoğalıyor sanki.. kızarıkta olunca ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Bakalım belki bilgisi olan yada herhangi bi tedavi yada kürlerle geçirmiş arkadaşlar görürse yazar....

6. 13 Kasım 2008
  7. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.180
    Ödül Puanları:
    188
    İmex sabunda işe yarıyor...

8. 13 Kasım 2008
  9. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    canım alında çıkan sivilceler hormonlarda bir dengesizlik olduğunu gösterir. Ben bu şekilde biliyorum. Bu kadar emek sarfediyorsun cildinin daha kötü olmasına neden olabilirsin. Bu nedenle doktora çık ve çok çeşitli ilaçlar kullandığını fakat işe yaramadığını hormon değerlerini ölçtürmek istediğini söyle. Vücudun sana bir sinyal veriyor olabilir. Bence ihmal etmeyerimseniben

Kibelehatun bunu beğendi.
  10. 13 Kasım 2008
  11. Rana_Yurdanur

Rana_Yurdanur Sevgi ispat ister Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Araştırdım bulunduğum ülkede bu Sabamed sabunu varmış.
    Sebamed yüz sabunu bir işe yarıyor mu ? öğrenmek istiyorum.
    ve yüz için olanın tam olarak adı nedir ?

12. 13 Kasım 2008
  13. eylxuxl25

eylxuxl25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Biri bana mı seslendi neee:eek:

14. 13 Kasım 2008
  15. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bence arapkızı kullanmayın gecici etkilidirler bu krem
    gözeneklerinizi kapatır ve daha felaket olr ileride

16. 13 Kasım 2008
  17. anatoliaz

anatoliaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba.. Sebamed sabunun herhangi bir adı bulunmuyor. Sadece sebamed sabun diyorsunuz veriyolar yalnız dikkat edin, sıvı olanından değil, normal sabun olanından alın. Sebamed sabun özellikle yağlı ve karma ciltler için harika bir formül. Ph dengemizi ayarlayıp, normal dengemizi sağlıyor. Makyajlardan sonra temizleme sütleri yerine yine sebamed öneriyor doktorlar... En sağlıklı ve doğal olanı bu çünkü.. gözenekleri açıyor, cildi rahatlatıyor, hoş bi kokusu var, böylelikle kendinizi oldukça da ferah hissetmenizi sağlıyor. Ben yıllardan beri kullanırım... Oldukça başarılı bulduğum ve asla vazgeçemediğim bi sabundur. Tekrar ediyorum, ph'ı düzenliyor. Yani Yüzümüzdeki yağ oranını dengeliyor...
    Görüşmek üzere...

18. 16 Kasım 2008
  19. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Aynı sorun bende de var.

Son düzenleme: 17 Kasım 2008