alt değiştirme...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    siz bu konuda usta oldunuz artık ama benim hiç tecrübem yok çünkü 36 haftalık hamileyim ve öğrenmek istiyorum..bebeklerinizin altlarını değiştirirken her değiştirmede ıslak mendille sildikten sonra pişik kremi sürüyormusunuz yoksa kaka yaptığındamı pişik kremini kullanıyosunuz..
    bide bazıları ıslak mendil değilde ıslatılmış pamukla siliyorlar hangisini daha iyi...
    umarım demek istediğimi düzgünce yazabilmişimdir :)

2. 12 Şubat 2009
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bebeğin altını neyle sildiğin önemli değil. Ben oğlum doğduğundan bu yana UNİ BABY 'nin doğal ıslak pamuk mendilini kullanıyorum. Saf su, doğal pamuk ve doğal gıda koruyuculardan oluşan nemli bir ‘’pamuk mendil’’dir. Yenidoğan bebeklerin cilt temizliğinde önerilen su ve pamuk, pratik kullanım sağlamak amacıyla bir araya getirilmiş. Bebeğin cilt pH’ı ile uyumlu, cildinde pamuk lifi bırakmıyor. Alkol, boya maddesi, kimyasal ajan ve parfüm içermiyor. Bebeğin cildini, koruyucu tabaka Verniks’e zarar vermeden temizliyor. Ben çok memnunum. Amma reklamını yapmışım markanın. Valla ortak filan değilim :))) Tercih bu konuda senin. Yanlız altını her açtığında mutlaka pişik kremi kullanmalısın. Bebeğini şimdiden güle güle büyüt..

4. 12 Şubat 2009
  5. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    xenocum onda 40 adet var dimi.bir kez almıştım,ben de -israil malıymış malesef- johnson kullanıyordum,doktorumuz efenim onlar fasa fiso bebek alt bakımında ıslak mendilin yeri yok dedi.pamukla silmek de zor oluyo,küçükken kolaydı da,bizim kçk hnm kırk takla atıyo en sonunda külotlu olan bezden takıyrum ben de.ıslak mendili yanıma kapta aldıgım ılık suda yıkayıp -%99 u su yamasına ragmen ustunde- öyle siliyorum.
    arkadasım pişik olmaması için kurulamak da cok önemli.bir de bizim ilk doktor zeytinyağını iyice kaynat soğut bundan sür her alt değişiminde demişti.epey bi müddet yaptım sonra bebe yagı surmeye başladım,şimdi büyüdü gözüyle bakıp sürmüyorum .sık pişik oluyor,kızrdı mı bepanten iyi geliyor.

6. 12 Şubat 2009
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Evet canım 40 tane var içinde ve benim doktorum içinde allerjen olmadığı için karşı değil. Sen İsrail malı deyince pakete baktım. Ataman ecza deposunun ürünü gibi gözüküyor.. Ya Allah korusun olmasın ölee İSrail malı filan.. Gazzedeki çocukların, bebeklerin kanıyla bebeğimin altını silemem :KK43:((

8. 12 Şubat 2009
  9. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    1989 yılında üç eczacının kurduğu bir aile firması olarak yola çıkan Ataman İlaç ve Kozmetik Sanayi, 1995 yılında Uni markasıyla ıslak mendil üretimine başladı.

Hijyene, araştırmaya, inovasyona ve kaliteye odaklanan Ataman, kısa sürede Türkiye ve Balkan’ların en geniş kapasitesine sahip hijyenik ıslak mendil firması haline geldi.

Ahanda buda şirket profiliymiş

10. 12 Şubat 2009
  11. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    uni baby bende israil malı olarak bilmiyorum. ben nivea kullanıyorum ilk aylar benim kızın cildi hassas olduğu için pamuk ve suyla aldım. israil malına bukadar duyarlı olmanız çok hoş zira ben bütün ürünlerimi değiştirdim.
    alt değiştirmeye gelince merak etme canım ister istemez alışıyorsun ben ilk hastanede bezini alacağımda bezin yan bantlarını bile açmayı becerememiştim düşün ben bile yapmışsam herkes yapar. pişik kremide mustelanın pişik önleyici kremi var ilk aylar onu kullandım

12. 12 Şubat 2009
  13. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yok johnson israil malı olan.uni türk biliyorum.

14. 12 Şubat 2009
  15. ecesena

ecesena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bebeğimin poposunu pamuk ve ılık su ile siliyorum. Daha önce ıslak mendil kullanmıştım alkolsüz ve nemlendiricili pişik oldu bebeğim. Şimdi gayet memnunum. Hazırlaması çokda zor değil. Her alt açışımdada pişik kremini sudocrem sürüyorum.

16. 12 Şubat 2009
  17. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    sağolun kızlar ben nıvea nın pure isimli ıslak mendilinden aldım dalininde pişik kremini iyimi bilmiyorum...aslında tek bir markanın ürünlerini almak belki daha iyidir ben markaları karma yaptım biraz bilmedğim için aldım şimdilik önereceğini bi marka varsa hep ondan alırım...bezi de prima aldım..
    her altını değiştirdiğimde iyice kurulayıp pişik kremini sürücem yani..
    bebek yağını banyodan sonra masaj içinmi kullanıyorsunuz..

18. 12 Şubat 2009
  19. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım benim bebeğim 13 aylık ve şimdiye kadar hiç pişik olmadı biz her kaka yapışında altını yıkadık ve zeytinyağı sürdük poposuna kızımın....sadece çiş yaptığı zaman ıslak mendille sildim ki ilk zamanlarda ılık su ve pamuk kullanıyordum çişli altına .....sonraları ıslak mendile geçtim nivea sensitive kullanıyorum içinde alkol ve parfüm yok....sana tavsiyem her kakasını yaptığında altını yıka ve zeytinyağı sür ....