Alternatif lokantalar

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve BenSergu tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

  24 Kasım 2008
  Konu Sahibi : BenSergu
 1. BenSergu

  BenSergu SATRAB Pro Üye

  Katılım:
  3 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108
  Bu lokantalar mimari açıdan yada hizmet açısından farklılıklar gösteriyorlar yani kısaca nev-i şahsına münhasır kelimesi işte tamda bu lokantalara uygun düşüyor.

  [​IMG]

  [​IMG]
  Almanya Nuremberg kentinde bulunan "-s Baggers" isimli restoranda garson bulunmuyor ve sadece aşçılar çalışıyor. Restoranın en büyük özelliği tamamen otomatik olması.
  bence gayet ekonomik garson maaşından yırtmış adamlar :nazar:


  [​IMG]

  [​IMG]
  Çindeki Dark restoran. Bu restoranda garsonların gece görüşlü gözlükler ile servis yapıyor ve yemesi zor olması nedeniyle bezelye türü bol taneli yiyecekler tercih edilmiyor. Bazı durumlarda da garson tabağin içinde ve masanın üstündekileri tarif ederek müşteriye yardımcı oluyor.
  bu lokanta biraz sakat yani kör tuttuğunu öper hesabı :)))

  [​IMG]

  [​IMG]
  Dubai'de bulunan dünyaca ünlü sualtı restoranı Al Mahara, bir restorandan çok daha
  ötesini vaad ediyor.

  amanin bana burda daral gelir suyun altında o camlar bir kırılırsa bu sefer millet benim yemeğimi yer :))

  [​IMG]

  [​IMG]
  Belçika'daki gökyüzü restoranı özel bir vinçle yerden 55 metre yüksekliğe kaldırılan masada yemek deneyimi imkanı sağlıyor.
  Gökyüzüne kaldırılan masada her seferinde 22 kişi yemek yiyebiliyor. Konuklar manzarayı seyrederken, masanın orta kısmındaki bölümde şef aşçı, garson ve şovmenden oluşan bir ekip yer alıyor.

  bu milletde bir acaip koca yer bitti , böyle bangi jumping yapar gibi yemek mi olur yav, bi yandan yer bi yandan çıkarır insan burda , almayım kalsınkaydirigubbakcemile3
  galeri.milliyet.com.tr dan alıntıdır..
   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
 2. 24 Kasım 2008
  Konu Sahibi : BenSergu
 3. BenSergu

  BenSergu SATRAB Pro Üye

  Katılım:
  3 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108
  [​IMG]

  [​IMG]
  Tayland'da "Kondom Restoran" doğum kontrolüne adanan dünyadaki tek lokanta,İçinde doğum kontrolü için bilgilendirme amaçlı eşyalarında satıldığı ve sloganı ise "Yiyeceklerimizin gebeliğe sebep olamadığına dair garanti verilir"
  ..Höö:1shok:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Taipei, Tayvan'da açılan Modern Tuvalet adlı restoran, dekoru ve menüsündeki kimi yemekleri ile "ilgi çeken" bir restoran. Çünkü restorandaki 100 koltuğun tümü klozetlerden oluşuyor. Restoran, müşterilerine değişik bir tecrübe sunuyor. Bu restoranda yemekler klozet kapaklarında servis ediliyor..
  hay ben sizin midenizede zevkinizede demeden geçemeyeceğim, midesiz manyaklar:mymeka:.

  [​IMG]

  [​IMG]
  Ukrayna'da bulunan Eternity adındaki restoran dünyanın ilk ölüm temalı restoranı... Bu ilginç girişim ortalama 20 metre uzunluğunda bir tabutun restorana çevrilmesiyle gerçekleşti ve tabut restoranın dekorasyonu da bir düzine çelenk ve normal boyutlu tabutla yapıldı.Restoranın akşam yemeği menüsünde 'Dokuz Gün' ve 'Kırk Gün' isimli salatalar yer alıyor. Bunun yanında menünün en popüler yemeği de 'Cenette buluşalım' yemeği...
  burda yemek yemeye korkar insan allah muhafaza ,zaten hiç müşteride yok çok garipfisfisfis