alternatif ne olabilir?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve KuzeyinGelini tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : KuzeyinGelini
  1. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar, 39.haftaya gireceğim yarın...(inş.)
    normal doğum istiyorum.
    hastaneye gelen misafirlerime ikram etmek için çikolata düşünmüştüm, tülün içine koyup hazırlananlar varya mevlidde falan dağıtılanlar.
    tülünü falan aldım ama şöyle bir durum var:malum hava sıcak, çikolata eriyecek...hastaneye gidene kadar dolaba koysam da bu sıcakta yolda bile vıcık vıcık olacak :KK43:
    hem normal doğum istediğim için sancılarım ne zaman gelir bilmiyorum, e hazırlayıp dolaba koysam, erimeyi boşverdim diyelim, bu kez çikolatalar bayatlayacak :KK43:
    sizce tüllerin içine ne koyayım ? üzerine not hazırladım "Cee, Ben Geldim"
    aklıma gelen bir alternatif var aslında, hani nikahta dağıtırlar yaa kokulu bişey, naftalin mi ne, onu koysam diyorum... ama hiç görmedim bebek için dağıtan birini :KK43:
    badem koysam o da bayatlar :KK43:

2. 29 Temmuz 2010
  3. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    2 haftada badem bayatlamaz..çikolata da hatta..soğutucu çantalar war ya hani arabalarda seyahat için..onda muhafaza edebilirsiniz bence..hem yolda da bişey olmaz..
    o kokulu şey yani lavanta çok uygun olmaz bence..yani çikolata lokum ws daha ii gibi..hayırlı doğumlar..

Son düzenleme: 30 Temmuz 2010
  4. 29 Temmuz 2010
  5. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    nikahta dağıtılan kokulu şeyin adı lavanta arkadaşlar :KK70: naftalin güve gelmesin diye dolaba konan kötü kokan şey :)

benim fikrim anı olsun diye bi magnet ve ya o tarz bişey yaptırıp sonra doğum yapıldığı gün normal bi çikolata dağıtılabilir.. sonuçta gelenede bişi yedirmek lazım değil mi :KK70: en azından benim bi erkadaşım öyle yapmıştı :)

6. 29 Temmuz 2010
  7. KuzeyinGelini

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hayyy yaşaaa, lanavta :)
    ben de ne ne ne diye düşünüp duruyordum :)

8. 29 Temmuz 2010
  9. KuzeyinGelini

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    netten el örgüsü bebek patik modeli buldum, yapımı kolay. işim gücüm yok, onu yapmaya karar verdim.
    arkalarına magnet yapıştırayım ama nerde satılır magnetler? daha önce hiç almadım :KK43:((

10. 29 Temmuz 2010
  11. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bademsekerleride olabilir tulun icine bence, beyaz ve yesil olanlar var sanirim, hos gozukurler

12. 29 Temmuz 2010
  13. pityone

pityone Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bebeğim için magnet düşünüyorum ama yapan yerler 1000 tane yapıyor o kotu işte yaptırırsam onu vericem hastanede ..bir de hastaneye süslü pusetler vra ya bebek odası için tüllü onun içine renk renk drajeler alıcam.onu ikram edicem.mevlütte de buzdolabına da yapışan lavantalı bebekli bişey yaptırdık onu dağıtıcam bir de şeker hamurlu bebek kurabiyesi dağıtabilrm ya hastanede ya da mevlüttee daha karar veremedim ona..