Alternatif tip... Hamile kalma paylaşımini...paylasamayanlarin alani ....

Konusu 'Gebelik Öncesi ve Sonrası Alternatif Tıp' forumundadır ve BenAycan tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

30 Haziran 2010
    Konu Sahibi : BenAycan
  1. BenAycan

BenAycan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar, alternatif, tip, Hayit, Sogan, Civan Percemi, Aslan Pencesi, Coban Cantasi, Adacayi, Ahududu Yapragi, Bögürtlen Kökü, Ogul Otu, Vitaminler v.s. kim ne kullaniyosa, yazin paylasalim, hangisi daha etkili görelim, ögrenelim kahve tadinda, sohbet edelim, birbirimize yardimci olalim.

Lütfen herkes yardimci olsun

Son düzenleme: 30 Haziran 2010
  2. 30 Haziran 2010
  3. Feri

Feri Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aycanim 2 topikmi actin? hadi bakylaim.....aksama konusuruz..

4. 30 Haziran 2010
  5. BenAycan

BenAycan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Fericim,
    önce diger topigi actim, ama sonra aklima geldi, biz hemen hemen herseyi kullaniyoruz, hayit dahil olmak üzere yani, dogru olan bu topik. eyvahedigeldismile

poisonousIVY bunu beğendi.
  6. 30 Haziran 2010
  7. BenAycan

BenAycan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Feri bu sayfaya yaziyoruz,
    digerine degil, diger tarafa yazdigini buraya kopyliyorum....

Kiz aycan delisin valla....Burda kimsi bizi bulamaz nasilsa gizli,gizli,paylasiriz....

TR de bir doktora yazdim...Hem kendi yumurta rezervimi ve kalitesini artirmak hemde esimin sperm kalitesini ve hareketliligini artirmak icin ne yapim diye...L argının ve Taurınle bırlıkte E vıtamını C vıtamını al demis...Taurın´i arastirdim aklima yatti ilk kez duymum ama bayagi yayginmis---...Ebey de var ismarlayacagim...Esim kullanmaz zaten ama sen ve umut geldi aklima sizin esleriniz cocuk istedikleri icin kullanirlar bence....

Bende amelyattan sonra
    L-argini..zink-selen-taurin almaya baslayacagim...

simdilik hergün caylari iciyorum...

Topigimiz hayirlara vesile olsun.......

Amin Fericim,insaallah hayirlara vesile olur, ama verdigin fikir aklima yatti, dilerim ugur getirir.
    ya TAURIN neki? ilk defa duydum.
    Bak iste diyorumya, biz alternatif tipta herseyi kullaniyoruz, dolayisiyla Hayit topigi yeterli degildi
    opuyorumnanaktan

ozlemozle bunu beğendi.
  8. 30 Haziran 2010
  9. BenAycan

BenAycan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Eh be bacim, hep delirmedikmi mafoldumben ????

10. 30 Haziran 2010
  11. Feri

Feri Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    TAURIN NEDIR NEYE YARAR

kalp ve kas fonksiyonunu destekler;
    - Yağ sindirimi ile yardımcı olur;
    kas yorgunluğunun - sağlar daha hızlı bir iyileşme;
    - Efor sırasında güçlendirir kaslar;
    - Doğal Anabolitikum;
    - Antiepileptik ilaç.

Ne taurin nedir?

Ne zaman taurin sülfür içeren bir amino asittir. ısmi Latince "taurus dan" yani, gelen "boğa" gelmektedir. Taurin vücutta doğal bir şekilde üretilen L-ve L-sistein metionin. Her şey insan dokularında, ancak beyin, retina ve miyokard özellikle oluşur. Taurine öncelikle gıda yoluyla (verilen balık, kabuklu deniz ürünleri ve et). Vejetaryen beslenmenin genellikle taurin eksikliği ile ilişkilidir.

Neden taurin almalıyım?

kardiyovasküler sağlık Aldı
    Taurin kalp ve kas fonksiyonları, kalp kası özellikle kontraktilite destekler. Bu miyositler (kalp hücreleri) ve antiaritmik etki gösterdiği korur. Taurin yani hücre içinde bazı iyonların konsantrasyonu değiştirilir. Bu engeller belirli bir değere tehlikeli (muhtemelen ölümcül) kalsiyum fazlası dan miyositler için. Ayrıca sodyum-potasyum bir kalp dokusu içinde ev destekler. Böylece, taurin kan basıncını düşürür ve kalp ritmi stabilize yardımcı olur. kalp hücrelerinde taurin konsantrasyonda azalma) kalp kası hastalıkları (kardiyomiyopatiler şiddetlendirmek olabilir. koenzim Q10, krom, E vitamini ve magnezyum ile birlikte, bu anlamlı kardiyovasküler olay riskini azaltır.

Taurin yağ sindirimi yardımcı olur
    Taurin safra tuzlarının oluşumu desteklemektedir. Safra lipitlerin emülsiyon ve gıda yağ sindirimi hızlandırmak için izin verir. Taurin kolesterol çözünürlük artar ve böylece doğal yollarla ortadan kaldırılması. Diabetik sıçanların ile çalışmalar abdominal yağ "engellenen bu taurin birikim gösterir. yağ nedenleri Bu tip insülin direnci ve diyabet ve kardiyovasküler hastalıkların oluşumu.

Taurin beyin enerji, uyku ve ruh hali teşvik
    taurin ve moleküler yapısı GABA (önemli bir nörotransmitter) çok benzer olmasıdır. Bu merkezi sinir sistemi inhibe ve uyku ve bellek performansını arttırır. taurin bir ek alımı özellikle stres, sürekli yorgunluk veya fikri aşırı önemlidir. ve magnezyum eksikliği önemli ölçüde Taurinverlust artan adrenalin seviyesi neden olan stresli bir durum sırasında. kendi yatıştırıcı etkisi nedeniyle, taurin kontrol adrenalin ve dopamin seviyeleri. Taurin duyarlılığı stres ve etkilere karşı korumak azaltır. Ayrıca, taurin antikonvülzan özellikleri vardır ve yorgunluk nedeniyle tremor azaltır. Ayrıca Kore ve Vietnam Savaşı sırasında, dikkat artırmak için test edilmiştir.

Kas enerji, kuvvet-ve-anabolizma
    Yoğun fiziksel çaba Taurine ile iddia ediliyor. Kan düzeyleri çok yüksek bir seviyeye yükselir. Atletler üzerinde eğitim sırasında azaltmak için itimat, kramp ve kas ağrı önler laktik asit oluşumu. Ayrıca, kaslar taurin tarafından, insülin reseptörlerinin duyarlılık hareket daha fazla glikoz saklayabilirsiniz. Bu myofibrils içine ve kas kasılması kalsiyum biyoyararlanımını arttırır. Ayrıca detoxifying etkin enerji kaynaklarının metabolizmasında üretildi toksinlerin etkilerini azaltmak için büyük bir fiziksel çaba gerekir.

Epilepsi için konvansiyonel tablet azaltır yan etkileri
    Epilepsi bilinç derhal kaybı ile sancılı nöbetler oluşur. hasta olmadığı için hep rahatsızlık fark, o aniden bağırır ve düşer olabilir. sözleşme Tüm kasları, kişinin nefes kesildiğinde, yüzü solgun ve bacaklarda konvülsiyon ile sarsılırlar. Ancak, bazı hastalarda geri dönüşümsüz görme bozuklukları epilepsi için antikonvülsan neden olabilir. Klasik tablet (vigabatrin) güçlü kan aslında taurin seviyelerini azaltır. ışık retina hücrelerinin geri dönüşümsüz lezyonlar tetikler ile birlikte taurin eksikliği. Bazı araştırmacılar göstermiştir ki, vigabatrin ama taurinreiche beslenme, görme bozuklukları diğerlerinden daha az olduğu alınan alarak sıçan

12. 30 Haziran 2010
  13. umut10

umut10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben geldim evet aycanım çok güzel fikir bu topik kim ne kullanıyor hangisi işe yarıyor birbrimizle paylaşırız biz sadece hayıt kulanmıyoruz önümüze ne gelirse kullanıyoruz yalnız feri senin söylediğin hap mı bitki mi ve yararlarından üretkenlikle ilgili bir şey bulamadım .kızlar birde eşime çörek otuyağı hapı al demiştim oda çörek otu yağı almış şimdi ben onu ne ypacağım bir işe yararmı bu bir ikincisi ise böğürtlen kökü almış böğürtlen kökü aynen küçük odun parçalarına benziyor ben onu nasıl içeceğim

14. 30 Haziran 2010
  15. umut10

umut10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar buralardayım da tüp bebek merkezlerini araştıracağım geldiğinizde beni bulun

16. 30 Haziran 2010
  17. Feri

Feri Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Umut..böğürtlen kökü nüde ayni sekil kaynamis suya atip,demlemeye birakiyorsun..benim bildigim yumurta catlamasina etkili....taurini tabletide eczanelere sor..genelde sporcular filan kullaniyormus..

umut kizzz seni nasil bulacagim simdi...bagirim bari umuttttttttttttttttttttttttttt

18. 30 Haziran 2010
  19. Feri

Feri Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    civan percemi,aslan pencesii,adacayi ve coban cantasini 10 gün filandir iciyorum..bakalim bu ay reglim nasil ve ne zaman gelecek bir degisiklik olacakmi....meraktayim ...düsükten sonra 26 günde bir ve 3 gün sürüyor.