Altımdaki kemikler ayrılacak gibi!!!

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve felisimfelis tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : felisimfelis
  1. felisimfelis

felisimfelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Herkese merhaba, 25. haftayi doldurdum bugün. Ancak dünden beri, sabah kalkınca veya uzun süre oturduktan sonra yürüdüğümde alt eklemlerimde ağrı hissediyorum 10-15 dakika boyunca her adımımda hissettiriyor. Sanki balerinler gibi bacaklarımı sonuna kadar açmışım ve saatlerce öyle kalmışım gibi!!!! Benzer şeyler yaşayan var mı? Endişe etmeli miyim? Doktoruma hala ulaşamadım, yarın tüm tahlilleri yaptırıp sonuçlarla birlikte gideceğim. Lütfen yardım edin!!!

2. 6 Temmuz 2009
  3. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    felisim geçmiş olsun bitanemmm....bende fazla yürüyünce belimde ve rahim altında acaip bir ağrı hiissediyorum hatta sanki rahmim düşecekmiş gibi hissediyorum...:KK43:en son gittiğimde dr. sormuştum...rahim genişlediği ve bebek baskı yaptığı için demişti.....
    inşlah canım birşey çıkmaz dr.dan gelince yazarsan sevinirim.....

4. 6 Temmuz 2009
  5. niva

niva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence normal dar bir yapın varsa biraz daha yoğun hissedebilirsin ağrıları vücudun kendini hazırlıyor uzun süre aynı pozisyonda kalma ama yine de mutlaka doktoruna danış 2008 annesiyim ben

6. 6 Temmuz 2009
  7. cerensesil

cerensesil canım kızım melisim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım aynı sorun bende 1 haftadır var.bacağımı kaldırıp arabaya binemiyorum.merdiven çıkarken,yürürken alttan sancı gibi oluyo hatta bu yüzden dün acile gittim.doktor alttan parmağıyla baktı mafoldumbenaçılma varmı diye , nst'ye bağladı,ultrason çekti hepsi iyi çıktı.rahmin ve bebeğin büyümesinden kaynaklıyo dedi.

8. 6 Temmuz 2009
  9. hamarat33

hamarat33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bunların hepsi normal benim 2. gebeliğim oldugu için önceden bildiğim için endişe etmiyorum.. çünkü artık bebekte rahimde kendini doğal olarak doğuma hazırlıyor. şu an bende 26.dayım artık bebişlerimizin başı aşagıda ve kilosu arttıkça baskı dahada fazlalışcak.. ilewrleyen aylarda daha fazla baskı hissedeilirsiniz.. korkacak bişey yok bu doğal bi süreç. vücut kendini doğuma hazırlıyor. ama bi öneri çok yoruldugunuz zamanlarda bacaklarınızı mümkün oldugunca altına bişey koyup yükseltin. bu pozisyonda enaz bi yarım saat dinlenin faydasını görüceksiniz. ağır iş yapmayın koltuk çekmeyin.yüksege uzanmayın.. benim şu an resmen şeyim dışına çıkacak gibi bide zaten bebek aşagıdaydı.. neyse canlarım kolay gelsin hepimize

10. 6 Temmuz 2009
  11. felisimfelis

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim. Bugün tahlillerimi ve şeker yüklemesini yaptırdım, yarın öğleden sonra neticelerle gidiyorum. Dün kendi problemimle ilgili olarak ufak bir araştırma yaptım, tabii yine de doktora soracağım. Benzer şikayeti olanlar için aşağı ekledim:

Tıbbi açıklama: Hamileliğin başlangıcında relaxin, yeni kan damarlarının oluşumuna yardımcı olur. Böylece yeni döllenen yumurta için en uygun ortamın oluşmasını sağlar. Hamilelik geliştikçe serviksin (dölyatağı boynu) ön tarafında bulunan ve normalde sabit olan symphysis pubis (Kalça kemiklerinin önde çatı kemiği bölgesinde birleştiği çatı eklemi) adlı eklemin gevşemesini sağlar. Bu sayede bebeğiniz pelvisten daha kolay çıkarak dünyaya gelir. Symphysis pubis ekleminiz gevşedikçe, pubik (Karnın ön bölümünde, kalça kemiğinin alt kenarı ile dış cinsel organların üst kenarı arasında kalan kıllarla kaplı bölge) kemiğinizde keskin sancılar duyabilirsiniz. Eğer ağrılara dayanamıyorsanız mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz.

Neden iyidir?: Bebeğin normal yolla doğumunu kolaylaştırır.

Neden sıkıntı yaratır?: Pubik bölgesinde ağrı hissine neden olur. Bu nedenle yüksek topuklu ayakkabılarınız üzerinde, gece boyunca dans etme arzunuzu ertelemeniz gerekir. Bir de zorlu sporlar yapmaktan kaçınmalısınız.

12. 6 Temmuz 2009
  13. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    saolasın felisim.eline emeğine sağlık.

14. 6 Temmuz 2009
  15. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ayni durumu bende yasiyorum yaa birkac gundur neredeyse topallayarak yuruyorum .:KK43:

16. 6 Temmuz 2009
  17. felisimfelis

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun canım, benzer şikayetleri yaşayanları okuyunca hem üzülüyorum hem tek olmadığım için seviniyorum, çünkü anlıyorum ki bu haftalar için olağan bir şikayeti yaşıyorum.

18. 6 Temmuz 2009
  19. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 2008 ekim annesiyim.bende hamileliğimin sonuna kadar bu ağrıyı yaşadım.bende herkese sorardım kimsede yoktu öyle bişey.doktorumda normal diyordu endişe etmiyordum ama çok sıkıntı çektim.yürüyemezdim bilşe o kadar ağrırdı:))ama şimdi geçtii.doğunca hiç bişeyciğin kalmıyor.az kaldı sabırr