alttan muayene ile doğum başlatma

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeynomh tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : zeynomh
  1. zeynomh

zeynomh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar moralim çok bozuk :KK43:
    bugün artık 40+0 oldum ama bebeğin gelmeye hiç niyeti yok. 2 haftadır nst ye giriyorum ama sancı sıfır.
    neyse doktor doğumu başlatalım artık dedi geçen cuma ama ben gitmedim. bugün tekrar alttan muayene yaptı ve yarın sabah başlatalım dedi bende bebek için bi sakıncası yoksa bir kaç gün daha dursun dedim. o zaman en fazla perşembeye kadar beklerim dedi. burası küçük bi yer ve bebek de sonuçta bi bilinmeyen, fazla durması iyi değil üniversite falan olsa 42 haftaya kadar dur. ama burda o kadar bekleyemeyiz dedi.
    ama benim sormak istediğim doğumu başlatıcak olan alttan muayene nasıl bişe bileniniz var mı? bugün yaptığım şeyin adı tuşe dedi. perşembe günü daha farklı bişe yapıcakmış. lavman falan da yapıcakmış. bunların hepsi doğumu başlatan şeylermiş. anladığım kadarıyla bunlar sancıyı başlatıcak. bu nasıl bi süreç bi fikriniz var mı?
    bide dua edinnolur bebek kendi kendine gelsin...

2. 19 Ekim 2009
  3. aynelhayat

aynelhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Valla arkadaşım malesef benimde hiç bilgim yok ama lavmanı yapma sebepleri senin bağırsaklarını temizlemek için yapılan bişe diye biliyorum. Herhalde sana suni sancı verip doğumu başlatırlar diye düşünüyorum çünkü bi arkadaşıma yapmışlardı Allah yardımcın olsun inş. Sende bizim için dua et bende muhtemelen perşembeye sezeryan olacağım ve işin aslı çokk tırsıyorummmm...Rabbim hepimize yardım etsin inş.

4. 19 Ekim 2009
  5. zeynomh

zeynomh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    off allah seninde yardımcın olsun:KK43:

6. 19 Ekim 2009
  7. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    allah yardımcınız olsun cnm.bir avazda kurtulun sağlıkla inşallah.bende kızımda sancılnamamıştım.suni sancı vermek zorunda kalmışlardı.ağrı başlamıştı hemen.1,5 2saat kadar sürdü hemen doğurdum.inşallah kolay bir doğum olur.

8. 20 Ekim 2009
  9. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende ilk doğumumda sancım gelmemişti ve bebeğin suyu azalmaya başladığı için sunni sancı vermişlerdi,eğer birkaç güne kadar gelmezse sanada sunni sancı verirler sanırım...bol bol hurma ye hurma doğum sancısını getiriyormuş diye duymuştum...allah hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah:Saruboceq:

10. 20 Ekim 2009
  11. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    gecen carsamba nst de sancılarım cıkmıstı dr. alttan muyane ettı 1 parmak acılma var dedı ve 5 gun sonra yıne gel dedı tabı suyun gelırse kanaman olursa sancın olursa acıle gel dedı eve geldıgımde hafıf kanamam oldu normalmıs 5 gun bekledım melegım gelmedı pazartesı gunu gıttım nst de sancılarım bu sefer az cıkmıs 3 gun sonra tekrar cagırdı persembe gunu yıne gıdıcem inş zaten beklenen dogum tarıhı 22 ekım gıttıgımde yıne sancı az olursa acaba doguma alırlarmı yoksa yıne su gun mu gel derler kızlar.

12. 20 Ekim 2009
  13. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynı moral bozuklugu bende de var bebegım gelsın ıstıyorum ama kendı kendıne gelsın ne sunı sancı nede baska bısey yapılsın ıstemıyorum inş bebeklerımıze ıstedıgımız gıbı kavusuruz kolay dogumlar..

14. 20 Ekim 2009
  15. zeynomh

zeynomh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla senide perşembe günü doğuma alırlar gibi geliyo. benide alıcaklar eğer yarın kendi kendine gelmezse. birbirimize dua edelim bol bol.

16. 20 Ekim 2009
  17. canmertcik

canmertcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende sezeryan istedim ama beni kandırarak normal yaptırdılar:)şaka bi yana benim hiç sancım yoktu suyum geldi sadece gece yarısı bana suni sancı verdiler acıyı anlatmak kelimeler kifayesiz kalıyo ama sonu mutluluk....allah yardımcın olsun

18. 15 Ocak 2015
  19. PINAR45

PINAR45 uç erkeginede aşik Üye

Beğenildi:
    4.263
    Ödül Puanları:
    178
    Benimde 40 haftam bugun doldu ve korkuyorum sancim tutmassa diye. Çunku zaman geçtikçe bebek artık içerde çokta guvende olmuyor.