alttan muayene zararlı mı???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve meleğimsin tarafından 30 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : meleğimsin
  1. meleğimsin

meleğimsin Guest

arkadaşlar ben hamile değilim ama şüpheleniyorum 1 haftadır regl ağrıları gibi ağrım var adetime de 1 hafta var bugün ağrılarım için doktora gittim alttan muayene etti ama az önce arkadaşım zararlı düşüğe neden oluyor dedi çok moralim bozuldu gerçekten zararlı mı?ben alttan ultrason zaralı diye biliyorum ama bunu bilmiyordun ne olur cevap yazınsenağlama

2. 30 Temmuz 2008
  3. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    üzülme canım zararlı değil..gebelikte ilk üç ay alttan muayene eden doktorda var , sadece keseyi ve kal atışını görene kadar bakanda..zararlı birşey olsa dr lar bakmazlar heralde değilmi..ben 6 aylık hamileyim ilk ayımda alttan bakılmıştı hep..zararı yok korkma...

4. 30 Temmuz 2008
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    hiç ilgisi yok ne zararı ben de 9. haftama kadar hep alttan muaynee oldum, heralde doktorla bilinçli bişekilde sokuyo ultrasonu öyle olsa hamile olduğunu daha öğrenmeden cinsel ilişkide bulunduğumuzda oluyo ozamanda zararı olmalı değilmi ama yoooooook.

6. 30 Temmuz 2008
  7. meleğimsin

meleğimsin Guest

canlarım sağolun ama benim ultrasonla bakılmadı dr. kendi mueyene etti yani afedersiniz başka bir aletle baktı.

8. 30 Temmuz 2008
  9. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    hiç farketmez ; sanırım spekulum takmış merak etme 4 aylık hamileydim banada o aletle baktı ..sen endişelenme..hiç bişey olmaz..

10. 30 Temmuz 2008
  11. meleğimsin

meleğimsin Guest

çok sağolun valla iyi ki varsınız nasıl rahatlattınız içimi çok kötü olmuştum ya...

12. 30 Temmuz 2008
  13. ertesigxuxn

ertesigxuxn doğa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim iki arkadaşım alttan muayene yüzünden bebeklerini düşürdüler bence dikkatli olmalısın

14. 30 Temmuz 2008
  15. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bu ne şimdi kız zaten tedirgin..alttan muayene yüzünden bebek düşmez..bebeğin düşmesinin başka sebepleri vardır ona bağlamışlardır sebebini..sanırım daha önce bu şekilde muayene olmadığınız için bilgisizsiniz ve kulaktan dolma şeylerle konuşuyorsunuz..daha önce açmış olduğunuz konudan da tecrübesiz olduğunuz belli ..yalnış düşünce..

Son düzenleme: 30 Temmuz 2008
  16. 30 Temmuz 2008
  17. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar saçma sapan batıl inançlara inanmayın öyle bir sey olsa doktorlar alttan bakmaya tenezzül ederler mi, ben böyle saçmalık duymadım canım sen içini rahat tut bu hamile kalan her bayanın basına gelen bir sey,düşügün baska nedenleri vardır ona baglamışlardır....kafanı böyle seylerle bozma üzme kendini saçma sapan vesvese bunlar...

18. 30 Temmuz 2008
  19. donurlu

donurlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir doktorun bebeğe zarar vereceğini bile nile bir işlem yapması mümkün mü ya arkadaşlar! Gebeliğini erken farkedip giden hemen hemen tüm anne adaylarına alttan muayane yapılır, ben de ilk gidişim de hem elle hem de alttan muayene oldum ve allaha şükür 23. haftamdayım. İster alttan olsun, ister karından olsun ultrason aleti sadece ama sadece ses dalgaları yayarak herşeyi tespit eder. Mantıklı düşünüldüğü zaman ses dalgasının bebeğe ne zararı olabilir ki! "Meleğimsin" arkadaşım sen içini ferah tut ve sana söylenen her türlü hurafeye de kulak asma, sözünü dinleyeceğin tek kişi doktorun olmalı.