Ama Ben de İnsanım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve innuk tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : innuk
  1. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Nerden başlasam nasıl anlatsam bilmiyorum çok bunaldım çooookkkk...

2,5 yıllık evliyim ve 3,5 aylık bir oğlum var. Doğumdan iki ay önce izne ayrıldım ve yaklasık 6 aydır evdeyim. Aynı zamanda anlayışsız ama kendine göre bana fazlasıyla anlayış gösteren bir eşim var. Bebek doğduktan sonra 2 ay kadar annem yanımızdaydı.1,5 aydırda oğluma ben yanlız bakıyorum. Oğlumda saolsun babasından geri kalmaz derecede huysuz.. bebeğin ilk ayında her ağlamasında önce bana fırça çekip odadan sepetliyordu. Annem söylendi bi kaç defa ondan sonra kendi odayı terk etmeye başladı. Sanki o çocuğu annem yapmış gibi gece annemle ben baktık çocuğa geceleri. Sabah ben işe gidiyorum gecenin bir saati eve dönüyorum diyordu hak veriyordum bişe demiyordum ama hep içimden üzülüyordum.. son 1,5 aydır evde yanlız olduğum için evi çekip çevirmem gerekiyor. Temizlik yemek vs. derken zaten akşam oluyor. Birde bebeğim kucağa alıştı uyanık olduğu zaman üstümden inmiyor..
    Akşam eşim eve gelince 5-10 dak. seviyor sonra yoruldum deyip atıyor kendini tv karşısında keyif yapıyor.. Doğumdan sonra zaten psikoljim bozuldu eve kapandım, maddi sıkıntı bir yandan, uykusuzluk yorgunluk vs. derken. Birde özel ilişkilerimizde bozuldu artık eskisi gibi değiliz. Vücudum bozuldu doğumdan sonra bana yaklaşmıyor benimde işime geliyor böyle olması. Arada sırada ne zaman kilo verceksin ne bu halin diyor.. Çok bozuluyorum. Ama emzirdiğim için diyet yapamıyorum.
    Son bir haftadır boş verdim herşeyi iş güç yapmıyorum alıyorum oğlumu yürüyüşe çıkıyorum. Hem kendimi iyi hissediyorum hemde 3-5 kilo veririm ümidi ile..
    Ama tabi faturası bana kesildi yine yemeklerimi beğenmez oldu. ev ne halde diye laf sokuyor. Bunaldım artık kısır döngü gibi çamaşır yıka bulaşık yıka çocuk avut.. yemek yap. Biri eksik olsun laf işit..
    Hiç demiyor ki sende aylardır evde bunaldın git gez kafanı dağıt diye.. Bir pazar günleri evde onda bile çocuğu 1 saat benden alıp sen şine gücüne bak demiyor. Yetişemiyorum deyince millet hem çalışıp hem çocuk bakıyor her işinide yapıyor sen tembelsin diyor bana....
    Kendisine hiç bakmıyor. Başkalarının kocası hem çalışıyor. hem evde karısına yardım ediyor..
    Offfffff aslında benim bunları ona söylemem lazım ama duyacağım lafı biliyorum daha önceki teşebbüslerimden tecrübe edindim. Hiçbir zaman haksız olduğunu kabul etmez bide üstüne özür dilemek zorunda kalırım..
    En büyük kozu ben çalışıyorum oluyor...
    15 gün sonra bende işe başlıycam bakalım o zaman nolcak.. Aslında bu adama evlat doğurmamak gerekiyormuş ama başına gelmeden bilemiyorsun işte...Arada olan oğluma oluyor adama iş yapacam derken oğlumu ihmal ediyorum. İş yapmasam akşama babasından bir ton laf duyuyorum... Zaten doğru düzgün dinlenemiyorum gece 2-3 defa oğlana kalkmaktan... Ama bana sende insansın diyen yokk..........

2. 4 Mart 2010
  3. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bir anne ve en hanımı olarak seni o kadar iyi anlıyorumki..
    evet erkeklerin en büyük kozu ''ben boş durmuyorum çalışıyorum yorgunum vs..''
    ben 2 dk tutda şu işimi yapayım diyebileceğim kimsemde yok. eşimi günde 1 saat kahvaltıda görürsem görürüm onun dışında gören cennetlik.
    ama.. aması var işte.. ama insan gerçekten bunalıyor tüm sorumluluk sende senin sırtında paso hizmet etmekle yükümlüsün en son aynaya ne zaman baktım bilinmez. çok zor sorumluluklar... üstesinden gelmek için Allah başta sabır sonrada güç versin ne diyim.. sana ve bizim gibi olanlara...

4. 4 Mart 2010
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ne çok takıldığım laf özür dilemek zorunda kalırım oldu.
    neyin özrünü dileyeceksiniz ki, bence en sonunda özür dilemek zorunda kalıyor gibi hissettiğiniz için kocanız tepenize çıkmış biraz.
    nasılsa sonunda özür diler diye.
    yaparken iyi, bakarken mi kötü.

seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli felsefesinde kocanız.
    ne demek bebek ağlıyor diye size bağırmak, ne bu halin demek.
    bence eşinizin önceden beri -afedersiniz ama- ruhunda olan bir densizlik varmış; çocukla beraber ortaya çıkmış bu..

6. 4 Mart 2010
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    hı.. kilonuda dert etme. ben 40 kg yi verdiysem sen hayli hayli verirsin :)
    ilk aydan sonra toparlıcak vücudun eşinin saygı duymasını dilerim senin adına..

8. 4 Mart 2010
  9. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Evet var.. ve benim haricimde birisi bunu ona hatırlatmadan kendine çeki düzen vermez..
    Annesi alıştırmış onu böyle.. Aman o sinirlenmesin.. aman o yorulmuştur.. aman o yemez sevmez... Bende baştan çok taviz verdim. Hep alttan aldım baktım konu uzayacakta uzayacak alakasız yerlere gidecek. He tamam dedim, özür diledim, sen haklısın dedim büyük yanlış yaptım.Ama şimdi 7 yıllık ilişki 2,5 yıllık evlilik en başta yapmam gerekeni şimdi hiç yapamıyorum...
    Geçip karşısına sen bana haksızlık yapıyorsun diyemiyorum.. Çünkü saatler süren hararetli tartışmanın ardından yine suspus olup özür dileyen ben oluyorum....

10. 4 Mart 2010
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    evet benim kocam da öyleydi. rahmetli kayınvalideme derdim hep.
    sefa sürdürmüşsünüz cefasını ben çekemem ama diye.
    yere attığı her çorabı için 2 gün konuşmadım ben, dökmediği küllüklerinin hesabı ona surat çekmek olarak yazıldı.
    evet uzattım konuları alakasız yerlere çektim ama hiç aman gerilmeyelim diye özür dilemedim. sonra hep özür dilemek zorunda kalmamak için.
    gerekirse saatlerce tartışın ama bilsin haksızlığını, kendini ilah gibi görmesin.
    ben dedim doğru düşüncesini silsin kafasından.

benim de 3,5 aylık bebeğim var. ben de çalışıyorum.
    gece bir ben kalkarım beslenmesine bir kocam.
    kocam benden 2 saat sonra geliyor eve. ben o iki saatte tek baktıysam o eve geldikten sonra 2 saatte o bakar bebeğe.

hayatınız ortak sizin. bebeği birlikte yaptınız ama şimdi yalnız kalmak olmaz.
    ciddi şekilde konuşun bence.
    şimdi canınız yanıyor, ilerde çok kanarsınız böyle giderse..

12. 4 Mart 2010
  13. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Ahh işte ben öyle surat assam hiç oralı olmaz uzatırsam çeker gider. "Ben zaten sabahtan akşama kadar çalışıyorum birde akşam gelip evde suratr mı çekecem" der. bir kaç gün konuşmayız evde sonuçç yine bir şekilde başka bir konudan beni konuşturur gevşetir. Ben kıvama gelince tatlı dille haklı olduğunu savunur. ıtiraz ettiğim noktada ama sen kavga arıyorsun ben sana güzel güzel anlatıyorum der ( hiçte öyle yüksek sesle falan konuşmam itiraz ederim sadece)...senlede konuşulmaz ki der.. Döneriz en başa...

14. 4 Mart 2010
  15. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gece bebek ağladığı zaman kalkıp ilgilenen koca çok az canım..
    olan da söylemesin nazar değer mazallah.
    hayret ediyorum ve gözüm kalıyor yani:1ninca:

16. 4 Mart 2010
  17. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Birde savunması Ben en başta böyleydim madem hoşuna gitmiyordu neden evlendin benimle der... Susar kalırım öylece...

18. 4 Mart 2010
  19. .AY.TASI.

.AY.TASI. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Buda moda mı oldu nedir. "Ben en başından beri böyleydim"