Aman dikkat ..

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve solidio tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : solidio
  1. solidio

solidio Masumiyet+Cesaret Pro Üye

Beğenildi:
    980
    Ödül Puanları:
    238
    bir anne olarak son derece rahatsızlık duyduğum bir oyundan bahsetmek ve oynayan çocukların annelerini uyarmak istedim evet arkadaşlar METıN 2 isimli pc oyunu çocukları resmen sömürüyor....ben hissettiğim anda bu oyuna yasak getirdim...oğlum 11 yaşında büyük bir mücadele içine girdim aylardır oynamıyor ama malesef ki bu oyunu oynamayan arkadaşı yok gibi bişi resmen bağımlı yapıyor çocukları .....ben önlemimi aldım ama inanın bu oyun yüzünden çok başarılı çocuklarda bile ciddi gerilemeler farkettim ....buaralar oğlum arkadaşlarına gittiği zaman orda oynuyorlar gibi geliyor bana hepside aile dostlarımız olduğu için uyarıyorum fakat her anne duyarlı değil yada işin ciddiyetinin farkında değil...gerekirse MEB'na bu konuda mail göndermeyi düşünüyorum........VAR MI BU OYUNU OYNAYAN BAŞKALARI MERAK EDıYORUM LÜTFEN PAYLAŞALIM...................

Son düzenleme: 22 Ekim 2009
  2. 16 Ekim 2009
  3. çixgxdem87

çixgxdem87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk defa duydum böyle bi oyun ben bekarım ama kardeşim var 10 yaşında oyun meraklısı çaktırmadan takip ediyim bakalım oynuyomu sağol cnm uyarın için

4. 16 Ekim 2009
  5. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim 14 yaşındaki kız kardeşim bunun müptelası ,saatlerce başından kalkmıyor ve hastalık hali yapan bişi bu ...annemler kısıtlama getirdiler,oynamadığını söylüyorlar ama ben filtre koyun pc ye dedim,sanırım onu yapacaklar,facebook -msn -sohbet -chat -metin2 ve oyun siteleri vs yazdım onlara verdim ellerine...çok defa kızkardeşimle tartıştım o oyun yüzünden,abuk sabuk bişi ve bağımlılık yapıyormuş...
    bir arkadaşımın arkadaşı bu oyun yüzünden eşi çok oynadığı ve hatta işini bile ihmal ettiği için bunun yüzünden evi terketmiş,düşün boyutlarını...internet hem çok iyi,ama hem çok kötü...bu yaştakiler ,bilinçsizce kullanıyorlar....

6. 16 Ekim 2009
  7. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bu metin oyununu esim bi kac kere oynadi sonra birakti virus var diye.....oglumda mario falan oynar..ama sizin zararli dediginiz sanirim metin oyunu deyilmi...mario falan deyil

8. 16 Ekim 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    büyük konuşmayayım ama kızımın bu kadar teknoloji ile iç içe büyümesini istemiyorum.
    kontrolüm altında bilgi bankası olarak benim eski ansiklopedilerime ayıracağı kadar vakti ayırabilir pc ye ilerde.bu birazda anne baba ile ilgili bir durum.
    çocuk anne babadan ne görüyrsa onu istiyor çünkü.
    kızım bizi sadece iş için pc de görürse onunda bu anlamda kullanacağına inanıyorum;dilerimki öyle olur..

10. 16 Ekim 2009
  11. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bizi bu konuda uyardığın için sağol.benimki girmiyor ama yinede dikkatli olmak lazım.

mesajımı bugün bir daha okuyunca sanki hiç bilgisayarda oyun oynamıyormuş gibi yazmışım.oynuyor ama kontrollü, süreli ve belli siteler...
    o tarz oyunlara girmiyor.(umarım ilerde de böyle olur)[/B
    ]

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
  12. 19 Ekim 2009
  13. azad

azad canişimm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim çocuklarımda oynuyor ama yarım saatten fazla oynatmıyorum

14. 10 Kasım 2009
  15. solidio

solidio Masumiyet+Cesaret Pro Üye

Beğenildi:
    980
    Ödül Puanları:
    238
    malesef ki uyarım haksız çıkmadı....erzurumda 13 yaşındaki musa bu oyun yüzünden kaçırıldı aman arkadaşlar etrafınızda bu oyunu oynayan çocuklar yada gençler varsa dikkat edin bu oyun çocukları internet cafelere bile çekebiliyor...aileler izin vermeyince gizlice cafeye gidenler var.....ben oğlumu çok önce bu oyundan kısa sürede kurtardım fazla dikkatli olmam sanırım işe yaradı....keşke bütün anneler bir olsada bakanlığa mail gönderse bu oyunun kapatılması için ...bu sayede bütün çocuklarımız güvencede olurdu....lütfen çocuklarımızı pc başında uzun süre bırakmayalım onlar o kadar saf ki kanmaları bir okadarda da kolay olabilir....aile koruma proğramları edinin...çocuğunuza 1 saatten fazla pc ye izin vermeyin helede bu METİN2 oyununu asla oynatmayın ....haberin detayı aşağıdaki linkte....ALLAHIM ÇOCUKLARIMIZI BÜTÜN KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN

http://www.metin2forum.org/metin2-d...irilan-13-yasindaki-musanin-haberi-10122.html

16. 10 Kasım 2009
  17. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    hadi ya ,üzüldüm gereçekten :çok üzgünüm:
    duyarlılığın için teşekkürler arkadaşım.

18. 10 Kasım 2009
  19. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    verdiğiniz linke tıkladım ama açılmadı :KK43: