aman ses çıkarmayın!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mslmn tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

7 Mart 2010
    Konu Sahibi : mslmn
  1. mslmn

mslmn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle selamlar.bebeğim 7 aylık.doğduğundan beri uyurken azıcık bi ses olsun hmn uyanıyor.ayaklarımızın ucunda geziyorz evde.bnm gibi olan arkadaşlar varmı?önerileriniz neleer naapabilirim.birde hep ayağımda sallanmak istiyo:KK43:((

2. 7 Mart 2010
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    canım aynı sorun bizde de var. bu başlığı güncelleyelim hep. belki de arkadaşlardan güzel fikirler gelebilir.

4. 7 Mart 2010
  5. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    valla aynı sorun bizdede var.6. aydan sonra düzelir diyorlardı ama düzelmiyormuş neyse yaşını beklicez herhalde:))benim oğlumda 4,5 aylık.En uyuz olduğum şeyde milletin yorumları radyo aç tv aç alıştırma öyle gider.napiyim öyle zor uyuyor ki uyanmasın diye elimizden geleni yapıyoruz:KK43:(

6. 7 Mart 2010
  7. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben bebekliğinden beri tv radyo vs sesi açık uyutuyorum bebeğimi.Allah var tv sesi çok açık olsa dahi umrunda olmaz uyur ama biz çıt çıkarırsak hemen uyanıverir.özetle, bebekleri ne kadar gürültüye alıştırırsanız alıştırın onlar karakterlerine ve uyuma kriterlerine göre tepkiler geliştiriyorlar...yapacak tek sey uykularını düzene sokmaya calısarak sabretmek...

8. 7 Mart 2010
  9. mslmn

mslmn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    aynısını bizede diolar. açıyorum radyonun sesini. kaç kere denedim. yok uyumuyo..hele bi yere gittttiğimiz zmn millete susun konuşmayında diyomiyorsun. artk bzm kız uykusuzluktan ne yapacağını bilmioo..:KK43:

10. 7 Mart 2010
  11. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben alışsın diye ses olan yerde uyutuyodum ilk 3 3,5 ay sonra anladık ki sese tepki veriyo bizim alışsın çabalarımız boşa mecbur şimdi ses çıkmaması için uğraşıyoruz ama enteresan olan benim kucağımda uyuyosa ses etkilemiyo bi çözüm bulamadım büyümesini dört gözle bekliyorum

12. 7 Mart 2010
  13. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    uyku düzenini oluşturmak için tv olmayan yerde uyutmaya başladım..yoksa akşamları yatağında değilde bizim yanımızda oturma odasında uyumak istiyor bebeğim.henüz çok küçük ama öle..tv odasında uyuyor yatağına götürüyorum uyanıyor tekrar odayageliyoz uyuyo bırakıyorum orda öle uyuyo sese rağmen:)ama bi kaç gündür alışması için yatak odasında uyutuyorum akşam olunca..yoksa uyku düzenini zor oluşturucam

14. 8 Mart 2010
  15. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ben de sessizliğe alıştırmıştım,malesef en ufak bir gürültüde uyanır.Ahdım var,ikincide bu kadar dikkat etmeyeceğim.

16. 8 Mart 2010
  17. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    off aynı dert bizde de var....
    hele birde misafir gelince sus da diyemiyorsun...
    birde çok yüksek sesle konuşuyorlar..
    tüylerim diken dieken oluyor oğlum uyanacak diye....

18. 8 Mart 2010
  19. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Zamanla düzeliyor merak etmeyin.
    Benim kızım nefes alma sesime uyanırdı. Yürümezdik bile evde. Zili falan sökmüştük, kapıya bebek uyuyor falan yazısı asmıştık :)
    Ama annemin evinde ne kadar ses olursa olsun uyanmazdı kızım. Hatta bigün işten döndüğümde bi baktım kızım uyuyor, annem evi süpürüyor birde çamaşır makinesi çalışıyor ve makine eski model. Düşünün artık şok olmuştuk.
    Bebek annenin stresini hissettiği için sese duyarlı olurmuş hemen uyanırmış.
    Şimdi ses çok yüksek olmadığı sürece uyanmıyor kızım.