Ameliyat izi

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve hoceee tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  10 Ocak 2009
  Konu Sahibi : hoceee
 1. hoceee

  hoceee kuzucum Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  258
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Yaklaşık 5 ay önce guatr ameliyatı oldum. Estetik dikiş yapıldı ve bantları onuncu günde çıkardım. 1 ay sonra contractubex kullanmaya başladım. Tam anlamıyla ilk başlarda düzenli kullanamasam da çok etkili olmadı sanırım. Yara izi hafif kabarık ve belirgin bir şekilde kırmızılık var. Bu arada herhangi bir enfeksiyon olmadı yaranın iyileşme sırasında.
  Contractubex dışında Dermatix ve Scarfade gibi jellerin de bu tarz yaralara etkisi olduğunu duydum. Özellikle contractubex'in yeni yaralarda daha etkili olduğu diğer ikisinin ise eski yara izlerine de etki ettiğini duydum. Bir de bu jellerin kişiye göre de etkisinin farklı olduğu söyleniyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Sizce Contractubex'i değiştirmeli miyim, 5 ay uzun bir süre mi artık Contractubex kullanmak için? Şimdiden çok teşekkür ederim.
   
 2. 16 Ocak 2009
  Konu Sahibi : hoceee
 3. EU1

  EU1 Guest

  İz tedavisi plastik cerrahinin en sıkıntılı konusudur ve olmaya da devam edecektir. Hiçbir izin yok edilmesi, olmamış gibi olması maalesef genellikle mümkün değildir. Bir iz ancak daha iyi bir hale getirilebilir.
  Er-YAG Lazer ile yapılacak uygulamalar sonrasında izlerdeki renk değişikliğine bağlı problemler ortandan kaldırılabilmektedir. Ayrıca deriden yüksek izlerde deri seviyesine indirilerek belirginliği azaltılabilmektedir.
  Cerrahi olarak yapılabilecek girişimler sınırlıdır. Az olan seçeneklerden biri belki sizin için uygun olabilir.
  Er-YAG Lazer ile iz tedavisi işlemi lazerle cildin iki tabakasından biri olan epidermisin çok kontrollü bir şekilde soyulduğu, inceltildiği ve sonrasında epitelizasyonun(yeni cilt oluşumu) gerçekleştiği, kollajen sentezinin tetiklenerek cildin daha sıkı, daha gergin, daha parlak bir hal aldığı, lokal anestezi ile uygulanarak ilk 7–10 gün pansumanla takip edildiği bir uygulamadır. Bu uygulama ile güneş lekeleri silinebilir, deriden kabarık izler yok edilir, derideki düzensizlikler giderilir sonuçta da daha net, sıkı ve tek renk bir cilde sahip olursunuz. Erken dönemde (pansuman açıldıktan sonra yani 7–10 gün sonra) uygulama yapılan bölgelerde genellikle ilk bir, bir buçuk ayda geçen, nadiren 3 aya kadar uzayan bir kızarıklık olacaktır. Bu dönem ve sonrasındaki 3 aylık periyotta önerdiğimiz güneş koruyucu kremleri kullanmanız gerekmektedir. Bu işlem ile elde edilecek olan sonuç mevcut halinizden çok daha iyi ve kabul edilebilir sonuçtur.
  Fraksiyonel lazer ile iz tedavisinde de izin daraltılması ve küçültülmesi sağlanmaktadır. Böylece belirginliği de azaltılmış olmaktadır. Fraksiyonel lazerde bir Er-YAG lazerdir ve birlikte iz tedavisinde oldukça başarılı olunabilmektedir. Bazen cerrahi ile de kombine edilebilmektedir.
  Contractubex kullanımı 6 aya kadar uzatılabilmektedir.

  Saygılarımla,
  Op.Dr.Orhan Murat Özdemir
  Estetik Cerrah Ankara
   
 4. 17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : hoceee
 5. hoceee

  hoceee kuzucum Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  258
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Şu an 6ncı aydayım Contractubex kullanımı için ve etkisi pek olmadı. Dermatix adlı jelin daha etkili olduğunu duymuştum. Sizce Er-YAG lazer uygulamasından önce dermatix jeli de denemelimiyim yoksa zaten ameliyatın üzerinden 6 ay geçmiş bu jelin bir faydası olmaz mı artık?? İlginize teşekkürler,
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.