Ameliyat olduk olacaz derken kendimizi fazla mı ihmal ettik ne? (Güzellik sırları!)

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve BENRUYARUYA tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : BENRUYARUYA
  1. BENRUYARUYA

BENRUYARUYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar ha ameliyat olcam, ha oluyorum ha oldum derken kendimi fazla ihmal ettiğimi farkettim, siz de de oldu mu bilmiyorum, ben bugünü kendime ayırdım, saçlarımla başladım, yaza girerken başladığım kürü terledikçe kötü koktuğu için bırakmıştım, eee malum havalar soğudu artık ve ben tekrar başlayabilirim diye düşündüm ve bir tutam sinamekiyi bir çay bardağı suda kaynattım, sonra süzdüm, ılıklaşınca içine bir tatlı kaşığı bademyağı koydum ve 1 adet bemiks ampul kırdım karıştırdım, enjektörle saç diplerime sıkıp masaj yapıp 30 dk kadar beklettim sonra bol su ve şampuanla yıkayıp kremledim, banyodan çıktıktan sonra havluyla iyice kurulayıp uçlarına aktardan aldığım menekşe yağından sürdüm, bu kürü her hafta yapacağım bakalım ne kadar sürede kaç cm uzayacak saçlarım.
    Cildim içinde meşhur sinoplu eczacıyı aradım ve kreminden sipariş verdim, pazartesiye hazır olacak, elime salı günü geçer sanırım, suratımdaki sivilce ve güneş lekelerinden bu sayede kurtulacağım.
    Kaşlarım için bir çare bulamadım bir hafta daha raporum var olmazsa haftaya gidip aldırayım, kıza tembih edersem belki bişeycik olmaz :)
    Burnuma dokunamadığım için siyah noktalarım çoğaldı ama iyileşince onada bir çare bulurum artıkın :)
    Sizler nasıl bakımlar yapıyorsunuz acaba, hadiyin burda güzellik sırlarımızı paylaşıp voltranı oluşturalım ne dersiniz? bayanssulusmile

2. 22 Ekim 2010
  3. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Hadiyin ama hiç bişey yapmıyo musunuz saçınıza, cildinize?

4. 23 Ekim 2010
  5. resigned

resigned Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Canım, senin saçların zaten çok güzel. Bu verdiğin tarifi daha önceden de yapıyor muydun? Bende de sivilce ve güneş lekeleri var. Bi ara leke ürünleri kullanmıştım ama hiçbir faydasını göremedim. Şimdilerde burada da reklamı olan bir krem var, onu almayı düşünüyorum. Bu Sinoplu eczacı da kim oluyor? Web adresi filan var mı? Çok merak ettim. Ha, ben de bugün şampuanım bitti de almaya gittim. Sürekli gittiğim bi yer olduğu için, elemanlar tanıdık. Bi yılan yağı şampuanı var-yazarken bile bi hoş oldum- öve öve bi kaldılar. Sonunda kakaladılar ama enişteme vereceğim o kullansın. İnanamıyorum böyle şeylere. Bu yılanın yağı bu kadar saça etkiliymiş de niye bu yılanların kılı mılı yok ki? Neyse... Canım biz yanlış yerdeyiz sanırım. Bu konu başka bir yerde olmalıydı. Kovulmayalım sonra.

6. 23 Ekim 2010
  7. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım teşekkürler, yaza girmeden önce üç kür kullanmıştım, çok güzel besliyor ve aynı zamanda hızlı uzatıyor, ama havalar ısınınca mecburen bırakmak zorunda kalmıştım, çünkü bemiks ampül ben terledikçe burcu burcu burnuma kokuyordu, mesaiye gittiğimde dakka başı arkadaşa beni kokla demekten helak oldum, yıkamakla da çıkmıyordu, terlemek yetiyordu. Şimdilerde malum hava serinledi tekrardan başladım, hedefim 10 cm daha uzun saçlar. Sivilce lekeleri içinde canım bu forumda gördüm sinoplu eczacının kremini valla dayanamadım bugün aradım sipariş verdim, herkes çok güzel anlatmış inşallah bende de işe yarar, dur linki atayım incele;
    http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...unlari/287179-cilt-lekeleri-icin-kremler.html

Haa bu arada yılanyağı saçın hızlı uzamasını sağlar, adamlar doğru demiş valla boşver eniştene verme kendin kullan. Bir de entele diye bir ot duymuştum zamanın behrinde o da çok hızlı uzatıyormuş ama bir türlü Kayserideki aktarlarda bulamamıştım, şimdi Amasya'da hiç bulunmaz. Gözaltım için de yine bu sitede gördüm çiğ patatesi rendeleyip kumaş mendile sarıp gözlerime kompres yapacağım laconil kullanmadığım zamanlarda, gelişmeleri yazarım.:dance:

8. 23 Ekim 2010
  9. ACELYAM

ACELYAM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    yerim senii..benim morluklarim biraz aza inince ilk yaptigim sdey kendimi süslemekdi makyaj yapmisdim...
    simdilerde ise takma kiprik fönlü düz saclar sade makjyajla fink atiyorum ortalikda...onun ayrietenm kendime her iki gunde bir ozel banyo hazirlarim banyo tuzu ve lavanta losyonuyla beraber icinde yatip 1 saat kadar hic biseyim kalmiyo cin gibi oluyom..onun ayriyeten gunluk vichy kremkullaniom:) parfumleri karistirmiyom:KK70: aklima gelen bunlar:KK70:hihoyyyt

10. 23 Ekim 2010
  11. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım sen keyfine epeyce düşkünmüşün anlaşıldı :))) Ya şu kirpiklerden zamanın behrinde bende almıştım da beceremedim, çok uzunlardı az keseyim dedim rezil ettim :))) Şu aralar fazla makyaj yapmak istemiyorum, gözaltımdaki morluklara taktım kaldım, bugün temizliğe gelen bayan gözlerinin altı çok mor ameliyattan öyle değil mi dedi, evet dedim inşallah geçer ama nasıl moralim bozuldu, hemen dikkat çekiyor, dün akşam lasonil krem sürmeye başladım olmadı hemoroid kremi sürcem :p patates koycam her bişeyi deniycem :)))

12. 23 Ekim 2010
  13. skyeed

skyeed Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    rüyacım ben burnum daki siyah noktalar için bantlardan kullanıyorum hepsi gitmesede işe yarıyo aklında olsun.

14. 23 Ekim 2010
  15. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım o bantların işe yaradığını ama daha sonrasında tekrardan siyah nokta çıktığını hatta gözenekleri daha da büyüttüğünü duymuştum, sen de nasıl etki etti, tekrardan oluşuyor mu, daha da önemlisi gözenekler daha da genişliyor mu?

Google da araştırma yaparken şunu buldum işe yarar mı acep? Hoş yarasa bile şu aşamada burnumuza fazla dokunamadığımız için yapamayız ama ilerleyen zamanda ben denemeyi düşünüyorum.
    "Yüzünüzdeki siyah noktalar için ilk önce eczaneden bir şırınga alın . Daha sonra temiz bir tasa kaynamış sıcak su koyun.

Başınızın üstüne bir çarşaf örterek bu suyun buharına bir süre yüzünüzü tutun. Yani yüzünüze basit bir buhar banyosu yapın. Buhar banyosundan sonra siyah noktalar çok kolay çıkar.

Buhar banyosundan sonra iğnesini çıkardığınız şırınganın ucuyla hafifçe siyah noktanın üzerine bastırın. Siyah noktalar şırınganın içine girecektir. Bunu yaparken siyah noktaların çıkış yönüne dikkat edin ve o yönden bastırın. Yüzünüzdeki siyah noktalar hep aynı yönde çıkar.

Bu işlemden sonra yüzünüzü mutlaka bir temizleme losyonuyla temizleyin."

16. 23 Ekim 2010
  17. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    kizlar ben ameliyat olali 5 ay oldu, yuzumu buhar tutabilir miyim artik bu buhar banyasou yapmak istiyorum yaa sempatiksalakcinni
    cildime cok iyi geliyor siz de deneyin(tabii yuzunu yakmadan kaydirigubbakcemile3)

18. 24 Ekim 2010
  19. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Beş ayda bişey olmaması lazım herhalde ama yinede bir bilene sormak lazım, ben de iyileşince buhar tutup enjektörle çekmeye çalışcam çok mantıklı geldi, vakumla çeker gibi :))))bayanssulusmile