ameliyat oldum ama kafam karıştı

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve zorhanim tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : zorhanim
  1. zorhanim

zorhanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben 10 gün ameliyat oldum önce et vardı onu aldılar kemiği yaydılar estetik yaptılar doktorum hacattepede branşını tam bilmiyorum ama öğrencilere derste veriyor bana sprey krem vermedi burnun tıkanırsa tuzlu su çek yeter dedi 6 ay gözlük takma güneşten korunuyummu dedim hayır fazla korunmana gerek yok sporumuda yapabilirmişim burada yazılanlara göre kafam karıştı :S alçımı 3 gün önce çıkardılar dikişleride o zaman aldılar nasıl yatmam gerekiyor hangi pozisyonda ? ve burnumun üst kemikleri çok garip şekilde sızlıyor bu ne oLuyor tecrübelerinzden yararlanmak istyorum yardım ederseniz çok ii olur

2. 26 Şubat 2010
  3. asilem44

asilem44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim doktorum iki kez alçı takıyor.biri 5 gün kaldı.dikişler ve alçının birincisi 5 gün sonra alındı.ikinci alçı 10.günde alındı.bandaj taktılar oda 5 gün kaldı.yani toplam 15 gün boyunca burnumun üzerinde bişeyler vardı:))ama ben de sıfır ağrı oldu,hiçççç sızlama falanda olmadı.hala d YOK.BUGÜN 30.GÜNÜMDEYıM.SADECE ıLK ZAMNALAR ELıMLE BASTIRARAK MASAJ YAPINCA BıRAZ KEMıĞıM AĞRIYORDU O DA GEÇTı.

4. 26 Şubat 2010
  5. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm ben 2 aya yakın sırt üstü yattım içim rahat etmedigi için..doktor burnun yastıga degmiycek şekilde istedigin gibi yat dedi ama ben rahat edemem öle..2 ay giib sırt üstü yattım..antibiyoptik krem vermişti burun içi iyleşsin kurumasın diye bide deniz suyu...deniz suyunu 1 ay kullandım..kremide 2 ay.....sızı olabilir cnm sonuçta yara ve iyleşiyor..

6. 26 Şubat 2010
  7. lebeaute

lebeaute Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bır kac yastık koyarak dik yatarsan şişmemen acısından iyi olur.ayrıca sırtüstü yatmalısın.yani yüzün tavana bakar şekilde.yan yatmak ıcın cok erken.

8. 26 Şubat 2010
  9. asilem44

asilem44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yatmaya gelince dümdüz yani ilk zamnlar robot gibi yatıyor herkes:))en azından 3 hafta falan sağa sola dönmeden.hele seninkinde alçıda yokmuş çokkk dikkat et.bir yere çarpmayasın.ben son bir haftadır yan yatıyorum artık sorun olmuyor.ama anlamadım niye senin işlemler bu kadar çabuk bitti.hiçççç bandaj faln yok alçı yok!!!!

10. 26 Şubat 2010
  11. zorhanim

zorhanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yani yastığımı azaltıyımmı yoksa yine yüksek şekildemi yatıyım
    benim tampon 5 gün kaldı
    alçı ve dikişler 7gün alındı
    şuan bandajlı
    nasıl desem ağrı değilde kemiklerde birşeyler oluyor sanki kötü birşey olmasın düzmü yatmam gerek acaba yardım kızlar :KK43:

12. 27 Şubat 2010
  13. asilem44

asilem44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım düz yat sen.yastığını alçaltma yüksek tut.ben hala 2 yastıkla yatıyorum.yani başın havada olsun biraz canım...

14. 27 Şubat 2010
  15. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmm yastık kaç tane olur sana kalmışş ben iki yastıkla yatıyodumm..sırt üstü yat kaç yastıkla istersen olurr...ayrıca iyleşme zamanı acaip şey gibi gelir bunun karıncalana bilir burnuna sanki su damlıyor giib olabilir,kemik sızlar..normal yaniii

16. 27 Şubat 2010
  17. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok geçmiş olsun , benim doktorum hem burun için hemde morluklar için krem vermişti , birde güneş koruyucu krem iz kalmasın diye çok açık tenliyim ben bide..
    Yatma şekline gelince iki yastıkla yatıcaksın canım sağa yada sola yatma sırt üstü yatıcaksın uzun bi süreki burnun yamulmasın.. Ağrım olmadı ama ağrı olsada normal diye biliyorum :)Güzel bir burun diliyorum senin için a.s.

18. 27 Şubat 2010
  19. zorhanim

zorhanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim canlarım