Ameliyat sonrası sıkıntılarımızı paylaşalım.

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve orontes tarafından 4 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : orontes
  1. orontes

orontes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar,
    Ameliyat sonrası morluğum olmadı,şişliğimde az oldu.Şekil olarak da beğendim,göze çarpan bir tuhaflık yok.Mutluyum lakin,malumunuz tamponlar alınana kadar ağızdan nefes almak zulüm.Bugün tamponlarım alında,rahatlayacağımı düşünürken burun içindeki kuruluk,kan pıhtıları,içindeki sıvının havayı almasıyla kuruması nefes almamı tekrar zor hale getirdi.Doktorum bana ameliyat sonrası sadece antibiyotik ve ağız kesici verdi.Sonra okyanus suyu vereceğim dedi.2 temmuzda oldum ameliyatı.Bugün tampon sonrası nefes almaktaki güçlüğümü ifade edince okyanus suyuna başla dedi,aslında pazartesi başlatacaktı.

Arkadaşlar,bu nefes sıkıntısı,burun içi kuruluk,sanki burnunun içinde katman varmIş:)) hissi yaşayan arkadaşlar benimle deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.Biliyorum şişlikler de etken.zaten ameliyat olalı 2 gün oldu..çOK İLGİNÇ işte burun dışına dair morluk şiş şekil sıkıntısı yaşamayan ben burun içiyle ilgili sıkıntı yaşamaktayım.bana içine dokunma dedi benim dikişlerim çok içinde de varmış,okyanus suyu biraz açtı lakin yeterli değil.şöyle derin derin nefes almak özlem:)))

2. 4 Temmuz 2009
  3. EU1

EU1 Guest

canım aynı zamanlarda ameliyat olmuşuz benim 4.günüm bahsettiklerin bendede var ayrıca kaşıntı var bende inanılmaz tatlı kaşınıyor kafamçokkarıştı
    ben burda okadar çok bu ameliyatı geçiren insanı tanıdımki ne ozrluklar yaşayanlar vardı bence bunlar normal benim çarşamba atelim alınacak doktorum beni rahatlatacak bişeylerde yapıcak buna eminim dua edelim sadece bu olsun sorun ki buda gayet normal gözünde büyütme çok yakında biticek böyle düşün :1hug:

4. 4 Temmuz 2009
  5. fed

fed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende 2 gün önce ameliyat oldum..benzer şeyleri yaşıyoruz yani yerimseniben bendede şişlik de morluk da çok az ama ağrılarım var..sende de olduğu gibi tamponlar çıktıktan sonra da nefes almak konusunda bi değişiklik olmadı maalesef doktorum spreyi şu anda kullanmamamı söyledi..ama artık nefes almak istiyorumm :KK43: bide bende biraz akıntı da oluyo üstelik uyuyamıyorum.yani şimdilik biraz sıkıntılıyım...bide ameliyat biterken doktorum dahil ameliyathanedeki herkes harika bi burnun oldu dedi hatta çıktıktan sonra doktorum tasarımımızdan daha güzel tam yüzüne göre oldu dedi ama ben şidi alçının içinden tahmin etmeye çalışıyorum ucu biraz fazla kalkık görünüyo açıkçası biraz üzüldüm böyle görünce.ama doktorlar ve daha önce ameliyat olanlar yavaş yavaş normale döneceğini söylüyor..umarım güzel olur...umarım bir an önce iyi oluruz ve çook ama çok güzel bir burna kavuşuruz :ecrin_bebek:

Son düzenleme: 4 Temmuz 2009
  6. 4 Temmuz 2009
  7. Gamzei

Gamzei Guest

ben 2.5 ay önce ameliyat oldum.tamponlarım 5 gün durmuştu.tamponlar cıktıktan sonra da bir süre nefes alamama oluyo.içinde şişlikler falan oluyo burnun.ama daha cok yeni sizinkiler.15-20 gün sonra nefesiniz baya açılır.o sertlik,içinde katman varmış gibi olan his bende hala var,ama rahat nefes alıyorm.eskiden burun damlalarıyla alabiliyodum,şimdi hiçbişey kullanmadan nefes alabiliyorumzemuszemus ama burnumun içi falan kupkuru oluyo.dr nemlendirici verdi.ama sizinkiler daha cok yeni oldugu için bişey sürmeyin bence.ben kulak çubuğuna okyanus suyunu sıkar temizlerdim ilk zamanlar.

8. 4 Temmuz 2009
  9. orontes

orontes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar,
    Sağolun.Gamzei valla deli bunlar diyorsundur,haklısın tabii.Ben ameliyat olalı iki gün oldu:)))Karamel,kaşıntı iyi,iyileşiyor işte.Antibiyotik de içiyoruz nihayetinde.ıyileşme süreci hızlanıyor.benim ağrı sızı yok.Kızlar valla çok kolaymış,oldu da bitti:)))ilginç diyorum ya,millet dışına dair morluklar şişler derken ben burnumun içi diyorum ya.Elbette daha çok erken iyi olacağız.Fed doktorum ameliyat öncesi demediklerini ameliyat sonrası dedi bana ay çok güzel bir burun yaptım diyip durdu:)))3 saat sürdü,kemer filan da yoktu ben de.fotoları paylaşacağım sizlerle.

10. 4 Temmuz 2009
  11. orontes

orontes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Fed,
    Kalkık olsun,bu bence burnunu daha güzel gösterecek.Kesinlikle zamanla daha güzel bir şekle sahip olacak burunlarımız.benimkisi şimdi dikişli,kanlı filan,facia.ama ben yine de çok mutluyum,şekli kendini belli ediyor bize ZAMAN gerek.

12. 4 Temmuz 2009
  13. EU1

EU1 Guest

benim burnum az çok görünüyor ucu kalkık ama atel sıktığından birazda açılınca eminim inecek ama inmesede hoşuma gitti bu hali burnum bantlar dışında ameliyat olmuş gibi kötü görüntüsü yok ama yanaklarım buldoglar gibi sarktı bugün toparlanmasa korkmaya başlıcaktım kaydirigubbakcemile3
    inşalla sorunsuz devam eder böyle antibiyotiğim 2 gün sonra bitiyor kaşıntılarda sanırım iğleşmenin belirtisi ben tam nefes alana kadar tamamdır demicem allahım inş şeklide nefeste süper olmuşturrrr :Saruboceq:

14. 4 Temmuz 2009
  15. orontes

orontes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kARAMEL,
    NEFES KONUSUNDA MUTABIKIZ:))

16. 4 Temmuz 2009
  17. orontes

orontes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Fotoğraf yükleyemedim hata veriyor sonra yine deneyeceğim.

18. 4 Temmuz 2009
  19. Gamzei

Gamzei Guest

olur mu hiç orontes aynı şeyleri ben de yaşadım anlıyorum seni.
    bunların hepsi geçici şeyler,önemli olan şeklini begenmen
    gelip geçicek bu günler:eek: