Ameliyat sonrası yüz bakımı

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve monincoco tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

5 Eylül 2010
    Konu Sahibi : monincoco
  1. monincoco

monincoco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ne olacak bu yüzüm hali sanki yıllardır bakım yapmamış gibiyim.Ameliyattan ne kadar bir süre sonra bakım yapmaya başladınız? Ameliyattan sonra yüzümde oluşan sarı lekelerden en kısa zamanda nasıl kurtulabilirim? Kimyasal peeling yapmanın bir sakıncası var mı sizce? önere bileceğiniz maske var mı?

2. 5 Eylül 2010
  3. thereisnoTime

thereisnoTime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 4. ya da 5. gün başladım. çok yağlanıyodu çünkü. ben tonik ile temizliyodum sonra da krem. hala da öyle yapıyorum. peeling ve yüz temizleme jellerine cesaret edemiyorum henüz. clinique'in toniğini ve maskesini önerebilirim.ameliyattan sonra kullanmadım maskeyi ama çok hafif formüllü ve matlaştırıp yumuşatıyo cildi. temizlemesi de kolay. dermokilin maskesini de kullanmıştım daha önce o da iyi matlaştırıyodu ama onun kıvamı çok yoğun sürmesi de temizlemesi de zor oluyodu.

4. 5 Eylül 2010
  5. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    ameliyattan sonra yuzumu su ve tonik ile temizlemeye baslamistim fakat tonik bir sure sonra kuruttu yuzumu...
    ben de tonigi biraktim sadece suya batirdigim pamukla burnumun alcisina su getirmeden yuzumu temizliyordum.
    sonra alci ve bantlar cikinca yuzumu eski temizledigim gibi temizlemeye devam ettim yani yuz yikama jelimi, tonigimi, peelingimi(kesinlikle burnumun uzerine bastirmadan, ustten ustten kullandim) yuzume uygulamaya devam ettim.

yuzumdeki bantlarin yapiskanlari 2-3 gunde tamamen cikti boshayallersmile

burnumun uzerindeki sivilceler ve siyah noktalar icin ayrica bir sey uygulamadim cunku onlar zamanla geciyor...
    bence ellemeyin onlari cunku burnunuza bir sey olabilir yani sikayim derken burnunuzu incitebilirsiniz...
    ben sivilcelerime bir tek clean&clear'in her zaman kullandigim bir sivicle kremini surmustum ara sira o kadar

6. 5 Eylül 2010
  7. thereisnoTime

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bişey çıkmadı ama ter gibi yağ oluyodu suratım. :O özellikle ilk 3-4 gün öyleydi. tonik çok iyi geliyo ama ardından krem sürmek lazım kurutmaması için.

8. 5 Eylül 2010
  9. monincoco

monincoco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sizin de yüzünüzde sarı lekeler oluştu mu?

10. 5 Eylül 2010
  11. thereisnoTime

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bende vardı çok hafif bandajları çıkardıktan sonra gördüm. sanırım morlukmuş onlar iyileşmiş sarıya dönmüş. fazla durmadı ama13. günümde tamamen yok oldular.

12. 6 Eylül 2010
  13. monincoco

monincoco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İnşallah benimkilerde 2 hafta içinde geçer. Bazı arkadaşlar yazmışlar sarı lekeleri kalıcı ize dönüşmüş diye. Çok korkmuştu o yüzden de.

14. 6 Eylül 2010
  15. Lady

Lady Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    108
    Canım çok iyi olmuş bu konuyu açmış olman. bilmediğim çok şeyi öğreniyorum sizlerden :) İnşallah lekeler hemen geçer her şey istediğin gibi olur.

16. 6 Eylül 2010
  17. monincoco

monincoco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İnsan takıntılı olunca her şeyi sorup öğrenmek istiyor. Burun ameliyatım yüzünden şimdilik tek ilgi alanım burnum. bayanssulusmile

18. 13 Eylül 2010
  19. monincoco

monincoco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ameliyat sonrası zararsız bir maske
    Patatesi rendeleyip önce suyunu ardından da posasını yüzünüze sürüp yarım saat bekleyin.
    Soğuk su ile durulayın. Havlu ile kurutun. Çok ferahladığınızı göreceksiniz.