Ameliyattan ne kadar sonra burnunuzu temizlemeye başlamıştınız?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve pioner tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : pioner
  1. pioner

pioner Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben ameliyat olalı 1 ay olacak ve 2. haftadan beri sümkürüyorum ve hafifçe ucunu siliyorum.Sizce sümkürme hareketini yapmalı mıyım? yapmazsam içini temizleyemiyorum ki. Siz ne yapmıştınız?

2. 19 Aralık 2008
  3. o.m.a.y.r.a

o.m.a.y.r.a Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım,bu konuda bilgim yok ama nereye ameliyat oldun??
    kime yani

4. 19 Aralık 2008
  5. pioner

pioner Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Reha Yavuzer'e canım.

6. 19 Aralık 2008
  7. aQuatha

aQuatha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım geçmiş olsun,

Ben ameliyat olduktan sonra kulak temizleme çubukları var ya, onlara okyanus suyu sıkıp onunla temizliyordum burnumun içini ama çok nazik hareketlerle tabi, temkinli bir şekilde... 3,5 ay oldu ve hala kulak çubuğuyla temizliyorum çünkü en rahat öyle hissediyorum. Ama ameliyat sonras 1. ay kontrolümde doktorum bana artık burnunu mendille silebilirsin demişti fakat ben korktuğum için silmemiştim. 2,5 ayı bitirdiğimde grip oldum, o zaman burnum hor hor çeşmesi gibi akınca mecbur silmek durumunda kaldım. Baktım ki çok da korkulacak bir şey yokmuş...

Şimdi eğer evdeysem veya burnumun içinin kuruduğunu+tıkandığını düşünüyorsam kulak çubuğunu ıslatarak temizliyorum. Çok rahatlatıyor, açılıyor hemen burun deliklerim...

8. 25 Aralık 2008
  9. pinar85

pinar85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ameliyat olalı bir hafta oldu ve 2 gün önce tamponlar alındı. şu an hiç nefes alamıyorum burnumdan. normal mi bu? zamanla mı alıcam nefes? yoksa ters giden bir şey mi var?

dün akıntım vardı epey ama bugün pek yok. burnum da hep tıkalı. temizlemediğim için mi böyle? temizlemeli miyim?

10. 27 Aralık 2008
  11. pioner

pioner Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 1 hafta bittikten sonra burnumu kulak çubuklarıyla temizliyordum ve tıkalı olması çok normal.Tıkanıklık rahat 1 ay sürüyor. zaman zaman açılıyor sonra yine tıkanıyor. ama kulak çubuklarıyla temizlerken dikkat etmek lazım.Onlar steril şeyler olmadığı için burnunu enfekte edebilirsin.Ben etmiştim de:)Sonra eczaneden baticon aldım.Kulak çubuğuna damlatıp o şekilde temizliyorum artık.

12. 28 Aralık 2008
  13. reyy

reyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaslar. ben de 1.5 ay önce ameliyat oldum, ara ara hep tıkanıklar devam edıyor, hala arada spreylıyorum, ne kadar doğru bılmıyorum ama bazen tamamen kapanıyor o zaman mecbur sprey sıkıyorum. ben de kulak çubuklarıyla temızlıyorum ama içi hala çok acıyor ondan çok fazla oynanmıyor yani. hepınıze çok gecmıs olsun:)

14. 14 Ocak 2009
  15. escape06

escape06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende dün ameliyat oldum,dr.umuz aynı,burun içinden gelen sızıntılar için gazlıbez koyuyorum şimdilik,burun çubukları ile 1 haftadan önce temizlenmiyormu bende bugün okyanus spreyi sıkıp biraz temizlesemmi diyorum,burnumun ucu feci kanlı görünüyo çünkü,sen ödem ve morluklar için krem kullandınmı

16. 14 Ocak 2009
  17. cicekbahcesi20

cicekbahcesi20 hopiiiidiii hopiidiii =) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hastaneden çıkarken bana afferin sinüs verdiler ilaç olarak bide sprey allaha şükür gram ağrım olmadı sadece burnumdaki alçı beni rahatsız ediyordu bukadar ağrısız geçiceğini hiç tahmin etmedim..4.günüydü sanırım doktorum tamponlar olduğu için rahat nefes alabilrsin demişti ama ben alamıyordum annemde bi arıyalım dedi doktoru aradık deniz suyunu günde 5 defa kullandım az çok açılmıştı kendime gelmiştim yemek yerken ağzımı oynatabiliyordum kanlar kuruduğu için ağzımı oynatırken bi tuhaflık oluodu hatta gülemiyordum aksine hepte gülesim geliyodukaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

18. 15 Ocak 2009
  19. pioner

pioner Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle çok geçmiş olsun :) ameliyattan 1 gün sonra okyanus suyunu kullanmaya başlayabilirsin.Kulak çubuğuyla hafif hafif temizle.Ödem veya morluk için herhangi birşey kullanmadım. Alçılar alındıktan sonra herşey çok daha rahat olacak.