Amerikada doğum...

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım A.B.D.' forumundadır ve combine tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : combine
  1. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    271
    Ödül Puanları:
    153
    Merhabalar,benim kızım amerikada doğum yapmak dolayısıyla bebeğinin çifte vatandaş olmasını çok istiyor.Bu konuda tecrübesi olan orada doğum yapmış arkadaşlardan yardım istiyorum..kaç aylıkken gittiniz, doktor ve hastane olayını,kalacak yer sorununu nasıl çözdünüz ve tabii bunlar için ne kadar para harcadınız ilk ağızdan öğrenmek istiyorum....bu konuda yardım ve fikirlerinizi bekliyorum...opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan..

2. 16 Mayıs 2010
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.873
    Ödül Puanları:
    463
    doğumumun ikisini de TR yaptım ama arkadaşım doğum yaptığı için bildiğim kadarıyla yardımcı olayım.. bir kere 6. aydan sonra uçuş izni verilmiyor. ayrıca sigortanız olmadığı için doğum gerçekten pahalı olabiliyor, bunun yanında aylarca kalacağınız otel masrafını da eklemek zorundasınız.. tabii hangi eyaleti istediği de öenmli kızınızın..

ben sizin için daha detaylı bilgi almanız için bir link vereyim..
    inşallah faydası olur...

http://www.mezun.com/mezunusa/iceri...RTICLE=2481&SRC_TEXT=&COLUMNISTID=1214&FROM=1

sevgiler.. yerimseniben

Son düzenleme: 16 Mayıs 2010
  4. 17 Mayıs 2010
  5. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    271
    Ödül Puanları:
    153
    teşekkür ederim canım.....

6. 18 Mayıs 2010
  7. bahar82

bahar82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    dogumunu nerede yapmak istedigi onemli her eyalet farkli cunku burda eger sigortan yoksa saglik hizmetleri cok pahali arkadasinda yazdigi gibi 6 aydan sonra ucaga binemiyorsun herseyi hesaplamak gerekiyor benim dogumum 25 bin dolara maloldu sigortamiz vardi bunun bin dolarina yakin bi kismini biz odedik sadece

8. 19 Mayıs 2010
  9. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    271
    Ödül Puanları:
    153
    :
    Canım benim,sağol ilgin için teşekkür ederim...siz sigortanızı hangi sigorta şirketine yaptırdınız,hamile kalmadan önce mi yaptırdınız , bu sigortayı Türkiyede mi yaptırdınız, bu sigorta hangi harcamaları kapsıyordu,yanında annen yada başka biri varmıydı nerde kaldınız otel mi ev mi...ne çok soru sordum dimi umarım sıkılmadan cevaplayabilirsin,sevgiyle kal,bebeğini güle güle büyüt....:KK46::KK46:

10. 20 Mayıs 2010
  11. bahar82

bahar82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben amerikada yasiyorum otel gibi kalicak yer konusunda size yardimci olamam burda ozel sigortalar da var ama benim sigortam esimin isinden dolayi sigortasi vardi bizide kapsiyordu doktor muayenesine gittigimizde sadece 10 dolar veriyorduk normalde 150 dolardi benim doktorumun muayenesi birde sanmiyorum turkiyedeki sigortanin burada gecerli olacagini ki turkiyede bile hamile kalmadan en az 1 yil once sigorta yaptirman gerekiyor sigortadan faydalanabilmen icin

12. 22 Mayıs 2010
  13. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    271
    Ödül Puanları:
    153
    Anladım canım kızıma ileticeğim söylediklerini çook teşekkür ederim...

14. 23 Haziran 2010
  15. fiztac

fiztac evli mutlu cocuklu:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende amerikada dogum yaptim gercekten burda saglik cok pahali eger sigortam olmasaydi donecektim geri tr ye cunku o parayi odeyecek gucumuz yoktu grecekten. 10 bin dolar fatura geldi muayeneler testler haric tabi yani burada hamile kalip dogurayim desen hamileliginin basindan sonuna heralde bi 50bin dolarin gider her muayene 205 dolar kan ve idrar testleri cabasi.. yani pek akillica degil bence taa oralardan kalkip gelmek . bi is dolayisiyla gelmisken dedik bizde yapalim cocugu amerikan vatnadasi olsun :)

16. 19 Haziran 2012
  17. yachin

yachin Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    @rodeo, ustunden cokca zaman gecmis umarım okursun mesajı. bahsettigin sirket hangisi?

arkadaslar merhaba, 4 aylık hamileyim, dogumumu Amerikada'da yapmak istiyorum. Turkiyede calısıyor-yasıyorum, isim dolayısıyla her sene 1-2 haftalıgına ABD'de bulunuyorum dolayısı ile vize sıkıntım yok, esimin de oyle. Gunlerdir nette ing-turkce forumlarda kaybettim kendimi, sonucta kafam basladıgım noktadan cok daha karısık. ABD'de sigortam olmadıgı ve dogum cok pahalı oldugu icin tum masrafları nasıl kısar da maliyeti azaltırım diye bir arastırma icindeyim. Oncelikle hangi eyalette hastane masrafları-ev kiralaır daha ucuz? 7. ayımı gecirmeden gitmeyi dusunuyorum dogumdan sonra da 1 ay kalsam yaklasık 3 ay amerikada kalacagım gibi gorunuyor.
    bir de yine arstırmalarım sırasında medicaid diye bir sey okudum, ondan yararlanabilme ihtimalim var mı? yararlanmıs olan var mı aranızda? sonrasında bir prüz cıkıyor mu bu hizmetten faydalanırsam, mesela vizemi yenilerken felan? daha o kadar cok sorum var ki :KK43: umarım bana yardımcı olabilirsiniz, en ufak bir bilgi-tecrube-tavsiye isime yarayacak.

Simdiden cok tesekkur ediyorum ve cevaplarınızı bekliyorum.

18. 22 Haziran 2012
  19. sevdacicek

sevdacicek Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bnm arkdsm amerikada doguurucak