Amerika'da kadına garip yasak

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve Elif tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    Özgürlükler ülkesi Amerika'da 'duyup da inanmayacağınız' garip yasaklar var. Bunlardan bazıları komedi gibi...

İşte Amerika'da kadınlara yönelik ilginç yasaklar:

* Kentucky'de şişman kadınların mayo ile sahilde yürümelerine izin verilmiyor. Mayo ile yürümek isteyenler ise en az 2 polisin koruması ile bunu gerçekleştirebiliyorlar.

* Florida'da tanga tarzı bikini giyen kadınları ya hapis cezası ya da 500 dolarlık para cezası bekliyor.

* Missouri eyaletinde kadınların, çocukları ve hayvanları korkutacağı gerekçesiyle, şapka takmaları yasak.

-Aynı eyalette, gece yangın çıkarsa, gecelik veya sabahlık giyen kadınları itfaiyecilerin kurtarmaları da yasak kapsamında.

* Ohio'da kadınların rugan ayakkabı giymesine izin verilmiyor. Çünkü, rugan ayakkabı erkeklerin onları 'isterik' olarak değerlendirmelerine sebep olabiliyor

2. 30 Mayıs 2007
  3. etkin

etkin Guru Üye

Beğenildi:
    1.044
    Ödül Puanları:
    323
    gerçekten ilginç yasaklarmış.özelliklede Aynı eyalette, gece yangın çıkarsa, gecelik veya sabahlık giyen kadınları itfaiyecilerin kurtarmaları da yasak kapsamında.kadın o anki korku ve telaşla giysilerini bulamazsa ölümemi terk edilecek yani:uhm:

4. 30 Mayıs 2007
  5. angelike

angelike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    elif ablacım seni uyarmak olurmu bilmiyorum ama bu konu verildi hemde ben vermiştim yani:)

6. 30 Mayıs 2007
  7. putzie

putzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok ilginç ya ben ilk defa duyuyorum bunları

8. 30 Mayıs 2007
  9. GUZELIM

GUZELIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sisman kadinlar amerikada mayoyla sahilde yuruyemicekse sahilde hic kadin kalmazki hepsi sisman bunlarin