Amerikadaki Soru ve Sorunlariniz

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım A.B.D.' forumundadır ve mamun tarafından 16 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : mamun
  1. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar benim size bi kaç sorum olcaktı!Benim nişanlım amerikada master yapacak (toefl dan yüksek bi not alırsa)Bizim düşüncemiz beraber gitmek öğrendiğime göre F1 fizesiyle nişanlım F2 vizesiylede ben gidiyorum!Biz vizeye başvurmadan nekadar önce evlenmemiz gerekiyor!İzlememiz gereken yollar nelerdir?Şimdiden çok teşekkür ederim kısmetse 1 yıl sonra bizde amerikadayız:sm_cool:

2. 19 Ağustos 2007
  3. ladyD

ladyD Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Esim doktora yaparken evlendik, resmi nikahtan 1 hafta sonra vize aldim, benim de F2'di o zaman. Size basarilar.

4. 19 Ağustos 2007
  5. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ya ne kadar şanslısınız benim sevgilim şuan amerikada work and travel programı ile gitti ben de gitmeyi çok isterdim ama malesef imkansız senağlama

6. 20 Ağustos 2007
  7. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ladyD peki orda yaşam nasıl ben çok korkuyorum hiç kimsen yok:çok üzgünüm:
    Amerika bizim için çok iyi olcak inşallah bi sorun çıkmaz en çok tedirgin olduğum şey nişanlıma vize verip bana vermemeleri!Örneğin;nikah oldu ve 1 ay sonra biz A.B.D ye gitcez adamlar şey diye düşünmezmi bunlar formalite evlilik yapmış olabilir diye hani yapıolar ya öyle şeyler gidebilmek için!
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim:1hug:

8. 4 Eylül 2007
  9. ladyD

ladyD Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mamun gec cevap veriyorum, kusura bakma.
    Burda yasam iyi. Tabiki insan biraz tedirgin olur ilk basta, ama herseye alisilir. Benim de burda hickimsem yoktu, kocam haric, zamanla arkadas edinirsin.
    Vize verirken genelde pek takilmazlar, benim cok tanidigim problemsiz vize aldilar. Ama her ihtimale karsi butun kagitlarinizi yaninizda bulundurun, hatta dugun resimleri felan. Bazilarina bunu bile sormuslar.
    Basarilar...

10. 4 Eylül 2007
  11. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Peki biz oraya geldiğimizde direkt ev hazır olmıcak bu ev işleri çok uğraştırıyor mu?Önceden araştırmamız lazım mı?Gerçi hiç kimse yok ABD de kime söylicez!2 yıl kalcağımız için mobilyalı tutmayı düşünüyoruz çok pahalıya patlar mı
    Çok saol cevapların ve ilgilendiğin için:)

12. 30 Ekim 2007
  13. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yesim24 ya çok üzüldüm ama senin orda kendini eğitme gibi bi şansın yok mu dil kursu falan sonuçta etrafındaki herkes ingilizce konuşuyor alışırsın millet ne paralar döküyor yurtdışında yaşayıp dil öğrenmek için!Sen şanslısın bunu unutma ve canını sıkma biz ABD ye gelirsek sana arkadaş olurum:teselli:

14. 11 Kasım 2007
  15. pinark1

pinark1 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yesim 24 Ben De Amerikadayimm Seni Cok Iyi Anlarim

16. 23 Kasım 2007
  17. mrsgordie

mrsgordie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senı cok ıyı anlıyorum canım benım.bende fransadayken yasamıstım benım dılım vardı ama ıngılızce fransızca dııl onlarda ıngılızce konusmuyorlar,bırde cok ukala ve bılmısler ,bır adres ıcın polısten yardım ıstemıstımde bana fransızca konusursan yardım ederım dedı Kötü Kazen bende ben bır turıstım dılını bılmek zorunda dıılım ama sen yardım etmek zorundasın ıstersen ısmını ver konsolostukta senden bahsedıyım dedım ne yapıcaksam salladım fisfisfis ıste ama yınede yardım etmedı ahhhhhhhh ahhhhhhhhhh canım yaz bıze bız burdayızz ben sana yardıma ve arkadaslıga sonuna kadar hazırım:1hug:

18. 16 Aralık 2007
  19. CreamyCookie

CreamyCookie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam kızlar,aranıza yeni geldim,yeni üyeyim.ben brüksel'de yaşıyordum şu an taşınıyorum amerika'ya,lisans eğitimime devam etmek için.kıta avrupası berbat,eğitim için en iyisi amerika,kanada,avustralya arkadaşlar,avrupa'das son sınıfa gelseniz de garantiniz yok.Lisans eğitimi için sorusu olan arkadaşıma küçük bir hatırlatmada bulunayım,amerika veyahut herhangi yurt dışı eğitim konusunda güvenilir bir danışmandan yardım almadan olmuyor.şahsen ben her yoldan geçtim,ailem ve ben şu an bin pişman oluyoruz niçin daha önce danışman yardımı almamışız diye.yine de şu var;her üniversite toefl ve sat aramıyor,eyalete göre değişr.yapmak istediğin bölüme göre bir ya da yarım yıl akademik ingilizce dersi vericekler üniversitede sana,orda seviye tespite giriceksin,hatta lise ortalaması 5 üzerinden 4.002ın üstündeyse burs bile veriyorlar %70 .. bazen işte bu kadar kolay olabilyor,ama üniversiteyi iyi seçmek lazım.sorusu olan arkadaşa cevap verebilirim,yaklaşık 3 yılım araştırma-deneme-sınama ile geçti ne de olsa,en azından sizleri doğru kişilere yöndelndirebilirim.neyse arkadaşlar.iletişime geçelim oradan arkadaşlar cevap verirlerse!
    sevgiler