Amerikadan Regl Olmayı Önleyen Doğum Kontrol Hapına Onay

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU2 tarafından 24 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Amerikadan Regl Olmayı Önleyen Doğum Kontrol Hapına Onay

Amerikan ılaç ve Gıda Dairesi (FDA) kadınların regl olmasını önleyen ilk doğum kontrol hapı olan Lybre'in piyasaya çıkmasına onay verdi.

FDA’dan yapılan yazılı açıklamada, ”(Amerikan Wyeth laboratuvarı tarafından üretilen) Lybrel’in etkinliği ve zararsızlığı, 2400’den fazla kadın üzerinde yapılan 1 yıllık iki klinik deneyle desteklenmiştir. Lybrel kullanan kadınlar regl olmayacak, bununla birlikte kadınların muhtemelen ‘yalancı kanamaları’ olabilecek” denildi.

Lybrel adındaki ilacın, diğer bilinen doğum kontrol hapları ile benzer tehlikeler arz ettiği belirtiliyor. Doğum kontrol haplarının, kan pıhtısı oluşumunu, kalp krizi riskini artırdığı biliniyor.

Lybrel adındaki ilacın, içerdiği hormonlar yüzünden, sigara içen kadınlarda ciddi kalp damar sorunlarına yol açabileceği uyarısı da yapılıyor.

2. 25 Mayıs 2007
  3. bijoux

bijoux Toprak kokusu... Üye

Beğenildi:
    201
    Ödül Puanları:
    163
    paylaşım için teşekkürler ama
    her ne kadar ağrıdan kıvransam da bazen çok kanamam olsa da
    ben regl olmayı özlerim yaa:eek:

4. 25 Mayıs 2007
  5. HuzunAla

HuzunAla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bunu habrelerde duymuştum.. Hiç sağlıklı değil.. Orada yazan yan etkilerden çok daha fazlasıyla karşılaşılacağını düşünüyorum..

6. 25 Mayıs 2007
  7. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    doğaya aykırı ne varsa çıkmaya başladı..

8. 24 Eylül 2013
  9. Axelia

Axelia Just Love! Pro Üye

Beğenildi:
    2.821
    Ödül Puanları:
    238
    anlasilan yumurta uretimini durduracaklar yumurta uretiminin durmasi icin hormonlari... peki iceride biriken kan nereye gidecek?