Amerikan Hastahanesinde Tüp Bebek Tedavisi Olanlar

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve pozitivist tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : pozitivist
  1. pozitivist

pozitivist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar. Burda genellikle Bahçeci, Umut Hastahanesi gibi birbiri ile ilşkili merkezlerle ilgili bilgiler görüyorum. Amerikan Hastahanesindeki deneyimlerini paylaşmak isteyen var mı ?

Ben Amerikanda başladım ve 3 denemem oldu. Başarılı olmadı. Tabii ki uzun yıllar bir arada çalışan bir ekip oldukları için işi oldukça rutin yapıyorlar. Büyük bir hastahaneden beklenen belli bir kalite ortamı var. Ancak dikkatimi çeken daha çok "standard" tanıma uyan hastalar için daha verimli oldukları. Örneğin 30 yaş altı ve herhangi bir sorunu olmayan ve sorun yaşamamış olanlar gibi. Şayet durumunuz genelin dışına çıkıyor özel takip ve tedavi gerektiriyorsa çok fazla tavsiye etmem. Çünkü özel durumu olan bir hastaya verecekleri zaman ile 3,4 veya daha fazla "standard" hasta bakabilirler ve bu onlar için daha fazla gelir demektir. Sanıyorum ki bu yüzden çok fazla oyalanmadan tekrar tüp bebek denemesi yapmayı tercih ediyorlar gibi geliyor bana. Tabii bu durum sadece sezgisel ve olumlu olumsuz hiç bir yorumu bilimsel ve istatisik verilerle ispatlamak mümkün değil. Çok sayıda hastaları olduğu için hiç bir zaman hastayı kaybetmek gibi bir kaygıları yok. Ben bundan sonraki denemem de Bahçeci grubunu da düşünmüyorum. Zira onlar da çok yoğunlar ve ilgi gösterecek zamanları yok gibi. Ayrıcabilmiyorumkismile henüz yeni kuruldular Alman hastahanesinden sonra ve ekibin uyumlu çalışır hale gelmesi yıllar alacaktır.

Bana Memorial, Jinemed, gibi başka merkezler hakkında bilgi verecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.