amman doktor masaya almadan ıkınmayın!!!

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve seli54 tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

23 Mart 2009
    Konu Sahibi : seli54
  1. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    selam arkadaşlar ben çok iyi giden bir doğumda kendi kendimize yaptığımız yanlışlarla başımızı nasıl derde soktuğumzdan bahsetmek istiyorum...
    Benim gece 3 te suyum patladı uyurken ve kalktım hafif hafif sancım vardı ama hiç öyle abartılacak gibi değil adet ağrısı gibiydi. Sabah 8 de hastaneye gittik dokuzda baktılar 3cm açılma vardı. Ama sancılar gayet tahammül edilir seviyede...Zaten hamileliğim sürece okuyup araştırmıştım ama bazı şeyler gözümden kaçmış demek ki... Neyse saat 11 gibi açılma 7 santim oldu ve ebe gelip şimdilerde ıkınma gelirse sakın ıkınma dedi sancılar gene fena sayılmaz ama tabi yorgunluk var ne de olsa.. O aralar harbiden ıkınma geldi ve bende gece 3 ten beri bıkmış olacam ki ıkınıvermişim :çok üzgünüm: sonra ebe geldi ama o ana kadar doğum süper gidiyo epizyo bile yapmaya gerek yok diyodu doktor, ebe gelir gelmez sen ıkınmışın dedi rahim ağzı ödem olmuş dedi sancım durdu suni sancı falan yok kar etmedi o arada ebe elini sokup masaja başladı ödemi dağıtmak için, bir sat falan uğraştı dağıttı ödemi ama tabi vakit iyice geçmiş suyum boşaldığı için bebek kuruya kalmış falan filan gerisini anlatmayayım neticede çok zor oldu doğum normal doğum oldu ama sonrasında çektim biraz, Anne adaylarına söyleyeceğim doğum o kadar zor değil sancılar gayet normal seviyede geliyo ıkınmak da zor değil doğum sırasında ama doğum olayını çok detaylı okusunlar ve söylenenlere bire bir uysunlar ben okudum ama o an yorgunluktan amaaaaaan ne olursa olsun demişim herhalde
    en önemlisi DOKTOR IKIN DEMEDEN IKINMAYIN erken ıkınma çok iyi giden bi doğumu tersine çevirebiliyo, yoksa normal doğum gayet rahat adet ağrısı gibi ben yarım saat daha ıkınmadan dayansaydım bebeğimi rahat rahat dünyaya getirecektim...

2. 23 Mart 2009
  3. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    haklısın ama canım ,bu ıkınma çoğu zaman senin elinde olmuyo ..ıkınma isteğinii vucud yapıyo engel olunmuyo kolay kolay en azından benim öğle oldu..

4. 23 Mart 2009
  5. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    malesef benimde öyle oldu ama bazı kitaplarda ıkınma isteğinin engellenmesi ile ilgili öneriler var bunların okunması yarar getirebilir mesela yatakta secde pozisyonu almak ve üffffffff püffffffffff şeklinde üflemelerle nefes almak ıkınmayı durdurabiliyormuş ben bu kadar önemli olduğunu bilseydim valla gerekirse amuda kalkardım yatakta ıkınmam geçsin diye :1rolleyes::1rolleyes:

6. 23 Mart 2009
  7. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bebek baski yaptikca asagiya,insanda istem disi ikinma hissi oluyor bende de olmustu kendimi kontrol edemiyordum sonra sezeryan oldu zaten..gercekten dr larin dedigine harfiyen uymak gerek..

8. 24 Mart 2009
  9. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    bana da ıkınma dediler odamdayken daha başlamıştı, ama insan engel olamıyo biraz ıkındım ama sorun yaşamadım çok şükür kolay bi doğum oldu yani öyle diolar bana zor geldi de:)

10. 22 Ağustos 2009
  11. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayy aynı yanlışı ben de yaptım.kimse ıkın veya ıkınma demedi ama bana keşke birileri uyarsaydı şöyle yap böyle yap diye yapardım bende.ben ne kadar ıkınırsam o kadar çabuk ve kolay olur sandım.geceden sabaha kadar ne zaman ağrı gelse ittim sabah doğdu ama dikişlerimde sorun oldu belkide zamanından önce doğduğu için yani benim ıkınmam yüzünden parçalayarakta gelmiş olabilir.üfff benim doktorumda hata bilgilendirsene dimi.neyseki bebişim sağlıklı ama ben 2 ay çektim bu dikişlerden.

12. 23 Ağustos 2009
  13. hale1903

hale1903 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla guzel bı bılgı paylaşmıssınız teşekkürler 2 hafta sonra dogumum var dedıgınızı yapıcam ıkınma gelse bıle tutucam kendımı cok sagolun arkadaşlar:)

14. 12 Aralık 2009
  15. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bu ayrıntıyı kımse soylememıstı soyledıgın ıyı oldu
    herseyın hayırlısı olsun

16. 14 Aralık 2009
  17. Poseidon83

Poseidon83 sudagidan.blogspot.ae Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bunu bilmek iyi oldu gercekten de ama ebeler hamile kadini neden yalniz birakiyorlar onu anlamadim ya bisey olurda kimseye seslenemezse. Yaninda biri olmali digil mi?

18. 14 Aralık 2009
  19. ISIK

ISIK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten teşekkürler ben bu ıkınmanın bööle bişeye yol açacağını hi. bilmiodum çok teşekkrler palaştığın için doğumdan korkuyorum kararsızım 31+4 haftalık hamileyim allahın izniyle b ir kızım olacak sizlerin desteğine o kadar ihtiyacımız var ki anneler tecrübelerinizle bize ışık tutuyosunuz çok teşekkürler allah bütün hamileleri bi avazda kurtarsın inşallah