amnıyosentez hk.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeynepb tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : zeynepb
  1. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaslar bılıyosunuz ıkılı testım rısklı cıkmıstı. bugun eskıden gıttıgım doktoruma gıttım. evım uzak kalıyo dıye doktor degısıklıgı yapmıstım. ıcıme sınmedı bıde ona gostermek ıstedım sonucları. oda benı hemen erken amnıyosentez ıcın bı yere yonlendırdı. uclu testın normal cıksa bıle ben bu degerlere bakarak zaten amnıyosentez ıstıcem senden. erken yaptır eger bısey varsada erkenden ogrenır ona gore yolunuzu cızmıs olursunuz dedı. esımde bunu ogrendı yaptıralım dıye tutturdu. eger bebekte bı anormallık varsa onu dunyaya getırıp omur boyu bakıma nasıl muhtac edıcekmısım sadece dogurmakla olmaz dedı bana. cok katı bu konuda fıkrımı bıle sormuyor. anlıcagınız bısey cıkarsa ya kocamdan olurum yada cocugumdan. ne farkeder kı? tut kı butun testler normaldı ve dogduktan sonra ogrendık dıyelım,tut kı kucukken bı hastalık gecırdı ve sonrasında bakıma muhtac oldu dıyelım o zamanda bakmıcaktın dedım,karnımdakı bebek 5-6 aylık olduktan sonra ondan nasıl vazgecıceksın dedım ama benı anlamaya calısmıyor kı. sımdı erken amnıyosentez ıcın bı yer arıyorum ama nerde nasıl yapılır hıc bı fıkrım yok. gunlerdır cektıgım acıyı bı ben bılırım bı allah. cok kırgınım ona bunun ıcın bıle tek basıma cırpınıyorum yanımda gelıp bıseylerın ucundan bıle tutmadı. arkadaslar bıldıgınız guvendıgınız bı yer varsa nolur yardımcı olun bana. kendımı cok caresız hıssedıyorum. bu acı verır mı rısklı mı? zaten 3 ayı kanamayla gecırdım korkuyorum amnıyosentezden.
  2. 24 Ağustos 2009
  3. begonvil07

begonvil07 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    istanbul da değilim yer konusunda yardımcı olamam ama ben de yaptırdım
    biraz korkarak tabi ama hiç öyle değil gittiğim merkezde seri bir biçimde
    bir sürü anneye yapılıyor 3 dk sürmüyor bile doktor söyle mi böyle mi derken
    bakmışsın bitmiş 2 gün dinleniyorsun ve sonucu bekliyorsun
    şu anda teknoloji ilerlediği için bebeğin olmadığı yeri tespit edip
    edebiliyorlar kolaylıkla.....
    korkma için rahat olsun sadece dua et.....
    Son düzenleme: 24 Ağustos 2009
  4. 24 Ağustos 2009
  5. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    canım herşeyin hayırlısı olsun.seni üzmek istemem ama rica etsem test sonuçlarını tam olarak yazabilirmisin?
  6. 24 Ağustos 2009
  7. recell

recell Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    carsamba gunu amnıyosentez olucam bende ıkılı testım ıyı uclu testım kotu cıktı benımde bence esın haklı bılıyormusun bu dunyaya sakat bır cocuk getırmek cok zor maddı manevı cocuk ıcınde cok zor bende korkuyordum artık ıcım cok rahat korkma. yurtdısında bu olayı her gebeye yapıyolar oyuzden korkma teknolojı gelısmıs.amnıyosentez maddı olarak bıraz pahalı benım yaptıracagım yerde 1300 lıra. devlet hastanelerınde cok ılerı zamana gun verıyorlar orda 600 cıvarı sanırım. bahcecı klınıgınde yaptıracagım ben nısantasında.
  8. 24 Ağustos 2009
  9. candy2009

candy2009 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşım bence de yaptır. Korkulcak bişiy yok. Zaten o bebeğin kısmeti varsa doğar sağlıkla. Eşin nispeten haklı. Sen ise tabi ki duygusal düşünüyosun. Tıp bu kadar ilerlemişken aslında bu testleri nimetten saymak lazım. Ben de yaptırdım temiz çıktı şükür. İnşallah seninki de öyle çıkacak
  10. 24 Ağustos 2009
  11. esin21

esin21 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cok üzüldüm arkadasim bende hamile kalmadan önce esin gibi düsünüyordum sakat olursa dogurmam ben ölünce ona kim bak´cak diye düsünürdüm hep...ama allah bana o bebegi nasip ettiya 3 aydir icimde bu duyguyu biliyosun ve simdi ne olursa olsun yine dogurcam diyorum..tabiki benimki duygusal ama mantikli degil..bide bi arkadas yurtdisinda her hamileye yapiyolar demis yok öyle bisey benim doktorum istersen yapariz ama saglikli bebegede zarar gelme olasiligi var ben hic bi zaman önermem dedi.bi cok tanidigimda yaptirmadi...bende kaderime razi olcam ne gelirse allahtan geliyo diye düsünüyorum....ama esimi kaybetmek var demisin is o kadar ciddiyse git yaptir insallah bisiy yoktur..
  12. 24 Ağustos 2009
  13. tasarimcisel

tasarimcisel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bende yaptırdım amniyosentez, 3 hafta önce, Bakırköy Kadın doğum hastanesinde.
    Çok yapılan yerde daha başarılı oluyor dediler, bende bakırköy kadın doğuma gittim ayrıca çapa, semiha şakir kadın doğum da bu konuda başarılıymış. Devlet hastanesi olduğu için ssk veya bağkurun varsa ücretsiz. 3 hafta da sonuç çıkıyor.
  14. 24 Ağustos 2009
  15. zeynepb

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sımdıde 16.haftayı uclu testı bekleyelım dıyor esım. kafam ıyıce karıstı. bıde benım daha 14.haftaya yenı gırıcek bebek cok erken degılmı amnıyosentez ıcın bılmıyorum. bu konuyu enıne boyuna dusunmem lazım. bısey cıkarsa vazgecebılecekmıyım bılmıyorum. bı yandan da erkenden ogrenmek ıstıyorum bısey varmı yokmu dıye.

tektanem bebegın ense kalınlıgı 1.2 mm cıktı. free beta hcg:107. edward sendromu rıskı ve kombıne rısk normal,ıkılı test ıse 1/196 cıktı. doktor da dıgerlerı normal ama ıkılı test 1/196 erken amnıyosentez onerıyorum ıstıyosan yaptır ogrenmıs oluruz dedı.

kafam cok karısık korku bı taraftan bı taraftan kotu bısey olmasından korkuyorum... bılmıyorum uclu testı neden bekletmıyo doktorum onuda anlamadım kı...
  16. 24 Ağustos 2009
  17. zeynepb

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    semıha sakır e bugun gıttım randevu almak ıcın laburatuarlarının ssk ıle anlasması dolmus artık yapmıyolarmıs bakırkoy e yonlendırdıler benı...
  18. 24 Ağustos 2009
  19. tasarimcisel

tasarimcisel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    16 haftadan önceki amniyosentez tehlikeli bebek açısından.