Amniyon Sıvısında artış

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Fulu tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Fulu
  1. Fulu

Fulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar merhaba,

22+5 günlük hamileyim. Dün doktora gittim. Herşey normal ama amniyon sıvısında artış varmış :çok üzgünüm: Doktorum şekerden şüpheleniyor 2 hafta sonra açlık şekeri ölçümü ve 50 gr. şeker yüklemesi testi yaptırmam gerekiyor. İnternetten öğrendiğim kadarıyla olabilecek sebepler; 1- şeker hastalığı 2- bebekte anomallik
    Bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Böyle bir durum yaşayan ve atlatan anneler lütfen yardımcı olun.

2. 5 Mayıs 2010
  3. fairtopia

fairtopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    22+4 te aynı teşhis bana kondu:KK66:AFIamniyo sıvısı indeksi 23mmydi benim senin kaç çıktı?Bebekte 495-515 gr dı o zaman...ılk başta taktım üzüldüm netten araştırdım...Ben amniyo yaptırmıştım 16.ve 17 de iki kez...o da ayrı hikaye ilkinde hücre bulunamadı falan...24 de şeker yüklemesi yapıldı şeker de çıkmadı:KK66:ıçtiğim suyu kısıtladım 3 litreden 2 litre civarına indirdim falan...Gene karnım çok şişkinleşti ve ayıma göre gereğinden büyük6 aylık hamileyim ama 8-9 gibi...Dr nedensiz dedi yani bebek normal olsada az su içebilirmiş bu nedenle su artışı olabilirmiş vs vs...ben ce takma Allah tamamına erdirip beişlerimize zamanında kavuşmamızı sağlayacaktır eminim...Allah yardım etsin bize...Şımdi öyle böyle Allahımın izniyle 27. haftanın içindeyiz.Umarım herşey yolunda gider 38-40 ları da görürüz inşallah

4. 5 Mayıs 2010
  5. fairtopia

fairtopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bu arada bu ikinci gebeliğim ve seni rahatlatacaksa sanırım kızımda da sıvım fazlaydı.O zamanki dr farklıydı hiç sıvın fazla falan demedi afı ölçümü yapmadı ama dev bir karınla 3000gr lık bebiş doğurdum...Aslında kontroller başlı başına stres kaynağı ama mecburuz napalım...

6. 6 Mayıs 2010
  7. Fulu

Fulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşım çok teşekkürederim. inan içimi biraz olsun rahatlattın. Ölçümlerimi şuan bilmiyorum doktor çıktılarım evde gidince ilk işim bakmak olacak. Karnım okadar şiş değil hatta bana olması gerektiği şişlikte gelmiyor bile. bebeğim yaklaşık 602 gr. boyuda 29cm.. yapacak bişey yok şimdilik 24 haftamı beklicem ve açlık şekerimi ölçtürecem bakalım ne çıkacak. benim bu 2. gebeliğim ilkini 24 haftalıkken preeklemsi den kaybettim. Bu kadar korkum bu yüzden. Allah bütün bebekleri annelerinin kucaklarına bağışlasın. Sana çok teşekkür ediyorum canım Allah senin bebeğinide hayırlısıyla kucağına vermeyi nasip etsin.

8. 7 Mayıs 2010
  9. latte

latte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,

22+5 günlük hamileyim,benimde geçen cmt günü 4 boyutlu ultrason kondtrolum vardı,ve kontrol sırasında bebeğimde hiç bir sorun olmadığını sadece sıvının biraz fazla olduğunu öğrendim aynen senin gibi içim içimi yedi,çok korktum.Doktor bebekte sorun olmadığını gördüğü için bende şeker olabileceğindne şüphelendi ve biz 24.haftayı beklemeden dün şeker yükleme testini yaptırdık,şekerim çıkmadı çok şükür.Sıvı artışının nedenini bilmiyorum cmt tekrar kontrole gideceğim umarım doktorum içimi rahatlatacak açıklamalr yapar.Bu arada benimde karnım çok büyük değil,hatta haftama göre ufak bile sayılır bebeğimde geçen cmt günü 400 gr 23 cm di.Böyle işte canım,umarım sendede hiçbir sorun çıkmaz.Allah bebeklerimizi korusun.

10. 7 Mayıs 2010
  11. Fulu

Fulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

merhaba,

İnşallah güzel haberlerle dönersin. beni haberdar etmeyi unutma sakın lütfen. Ben internetten okuduğum kadarıyla bazen ulturosonda ölçüm yapılırken yanıltma olabiliyormuş 1-2 saat sonra tekrar ölçüm yapmakta fayda var diyor. Belkide böyle bir durum söz konusu. Çünkü 19+4 de ayrıntılı ulturosonum vardı Dr. Recep has' a gittiğimde amniyon sıvım normal çıkmıştı. Canım bana haber vermeyi sakın unutma inşallah çok güzel haberlerle dönersin.

12. 10 Mayıs 2010
  13. latte

latte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    günaydın canım,

cuma günü test sonucumu alır almaz doktorumu aradım,şekerşn yoksa sorun yok dedi.ama benim içim rahat etmedi ve cmt başka bir doktora daha gittim,ultrasonla kontrol etti ve sıvı miktarının normal olduğunu gördük :)) seninde güzel haberlerini bekliyorum.

14. 10 Mayıs 2010
  15. Fulu

Fulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Senin adına çok sevindim. Benimde aklıma gelmiyor değil başka biryerde daha gireyim ulturosona a ama fazla aklımı karıştırmakda istemiyorum doktoruma çok güveniyorum sonuçta çapa da hoca ve çok iyi doktor. Birde bundan önceki hamileliğimde iyi bir dr. iyi bir hastane bulacam diye okadar çok hastane gezdimki hepsi ayrı şeyler söyledi ayrı ilaç verdi ve sonuç ben 24 haftalıkken preeklemsiden dolayı ölü doğum yaptım ve bunu en son gittiğim hastanenin doktoru anlamadı. 24 nisan 2009 da kontrole gittim 28 nisan da acil olarak hastaneye yatırıldım başka bir doktor tarafından :KK43:( 18 mayısta şeker testim var bakalım sonuç ne çıkacak inşallah benimde yüzüm güler. Bilgi verdiğin için çok saol cnm.

16. 14 Haziran 2010
  17. Fulu

Fulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar lütfen bilgi ve deneyimlerinizi benimle paylaşın. Amniyon sıvısı fazla çıkan, sorun yaşamış veya yaşamamış arkadaşlarımız bukadar değildir herhalde. Lütfen benimle paylaşın

18. 14 Haziran 2010
  19. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim suyumun fazlalığı 35.haftada çıkmıştı dr tam sınırda dedi bebeğim çok sağlıklıydı taki doğana kdr şekerde çıkmadı bende yapılan testler sonucunda suyu az içmek bi işe yaramıyomuş dr a sormuştum ama benim gerçekten şişti karnım biraz 37 haftalıkta doğum yaptım zaten kafama takmamaya çalıştım çok artaştırdım nedenini ama net bi sonuç elde edemedim ve öle suyum fazla olarakta spinal doğum yaptım bebeğim çapraz durduğu için bu arada hayrlı doğmlar