Amniyon sıvısının azalması

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mtuzum tarafından 23 Ocak 2008 başlatılmıştır.

23 Ocak 2008
    Konu Sahibi : mtuzum
  1. mtuzum

mtuzum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    33+5 hamileyim.Doktor son kontrolde bebeğin amniyon sıvısının azaldığını endişelenecek bir durum olmasa da beni artık her hafta kontrol edeceğini söyledi.Suyu yetersiz kalırsa bebek 35. haftadan sonra da dışarıda iyi bakılır ,anne sütü ile içerideki gibi gelişir dedi.Bu konuyu internette çok araştırdım ama benzer bir problem yaşayan oldu mu acaba aranızda?

2. 23 Ocak 2008
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    142
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    63
    Böyle bir problem yaşamadım ama önemli bir durum sizinki.Lütfen kontrollerinizi ihmal etmeyin. Çoğu gitmiş azı kalmış zaten, 35-36 haftadan sonra sorun olmaz. Sevgiler.

4. 23 Ocak 2008
  5. alize_13

alize_13 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amniyon sıvısı bebek için çok önemli kontrolleri ihmal etme bide bebeğin hareketlerinde bi azalma hissedersen muhakkak dr git
    benim bi akrabam vardı onunda amniyon sıvısı azalmıştı sonra bebeğin hareketleri azaldı ve durdu hemen sezeryanla bebeği aldılar şimdi 6 yaşında maaşallah turp gibi

6. 23 Ocak 2008
  7. mtuzum

mtuzum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet , doktor da hareketleri kontrol etmemi istedi.Telaşlanacak birşey olmadığını ama yine de takip edilmesi gerektiğini söyledi.Bol bol su iç , direkt sıvı miktarına etki etmez ama yine de abartarak su iç dedi.Pazartesi tekrar kontrol edecek.Biraz daha netleşir herhalde durum.
    Teşekkürler

8. 23 Ocak 2008
  9. azrasxixla

azrasxixla dukancan Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    ben de haftalık kontroller sırasında sıvı azaldığı ve tansiyonum çıktığı için acil sezeryana alınmıştım. 38+0da doğum yaptım.

10. 24 Ocak 2008
  11. kadis

kadis Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    35 hafta doğan bebekler gelişiyo sıkma canını
    çok geçmiş olsun
    sürekli sıvı beslenmek en iyisi sanırım
    Allah hepimizin yardımcısı olsun
    zaman azaldıkça korkularımızda artıyor

12. 24 Ocak 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu su azalmasından nedense korkuyorum ve her seferinde doktora soruyorum azalmış mı diye sen farkettin mi azaldığını?yani akıntı falan oldu mu son zamanlarda ve nasıl bir akıntıydı tarif edebilir misin?teşekkürler..(33+1)

14. 24 Ocak 2008
  15. mtuzum

mtuzum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim anlayabileceğim bir belirti yoktu.Doktor ultrasonda gözlemledi.Bebeğin etrafındaki siyah boşluklar bebeğin suyuymuş.Hatta ölçtü bile miktarını.Azalmış ama korkmana gerek yok yeteri kadar var ,sadece takip edelim dedi.Mesela beni 15 gün sonra görüp , sonraki kontrolleri haftada bire indirecekti ama gelecek hafta da gel dedi.Zaten bu haftalardan sonra kontroller sıklaşıyor.Korkmana gerek yok.Stres yapma.

16. 13 Aralık 2009
  17. dilek60

dilek60 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    su azalmasından bende çok korkuyorum fazla su içemiyorum şu anda 27 hafta 4günlük hamileyim son kontrolüm 24 haft.di doktorum suyla ilgili bişey söylemedi ama hep korku var içimde.

18. 13 Aralık 2009
  19. caninuss

caninuss Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    benim 22. aftada amnion sıvım azalmıştı.37.haftaya kadarda hep sınırda hatta normalden daha az devam etti..son haftalarda normale döndü..hatta doktorum çok şaşırmıştı nasıl arttı diye..bi sıkıntı çıkmadan 40.haftanın dolduğu gün doğumumu yaptım..doktorlar su içmekle alakası olmadığını söylüyor ama bence alakalı..ben elimde sürekli su şişesiyle dolaşıyodum..günde en az 3 lt su 1 lt ye yakında süt içiyodum..bende sıvısı az olduğu için kesin erken alınır diye bekliyodum tek istediğim 35.haftayı tamamlıyabilmekti..ama son haftaya kadar idare edebildik..sakın üzme kendini.moral dinlenme bolca su..ben bu şekilde üstesinden geldim..