Amniyosentez art m ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve berker1971 tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : berker1971
  1. berker1971

berker1971 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba..
    Ben 38 yasindayim, 18 haftalik hamileyim.
    Doktorum perinataloji uzmani, 2+4 lu testlerim yapildi. ayricana dunde detayli ultrason'a girdim hersey normal gorunuyor.. Risk olarak 600/1 dendi.. amniyosentez icin bana birakildi.. Bu durumda kafamda cok karisti. Hersey guzel gidiyor, Dr amni sart dememisken. Yaptirip yaptirmamak arasinda kaldim.. Benim yasimda amniyosentez yaptirmamis olan varmi ??

Tsk ederim
    Esra

2. 15 Ekim 2009
  3. yaxgxmur20

yaxgxmur20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım benimde yaşım 35 bana da doktorum her şey normal ama yaptırıp yaptırmamak sana bağlı dedi ve ben yaptırmadım.sanırım kadercilik yönüm ağır bastı ve her şeyi oluruna bıraktım.hakkımızda hayırlısı neyse o olsun . bu arada sonuçlarımızı karşılaştıralım mı?

4. 15 Ekim 2009
  5. nimcehre

nimcehre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 30 yaşındayım risklerin hepsi çok düşük çıktı ama ben yine de yaptıracağım, bende de kadercilik değil mantık ağır basıyor eğer bi sorun varsa bilip ona göre karar vermek gerek diye düşünüyorum.

6. 15 Ekim 2009
  7. nimcehre

nimcehre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 30 yaşındayım risklerin hepsi çok düşük çıktı ama ben yine de yaptıracağım, bende de kadercilik değil mantık ağır basıyor eğer bi sorun varsa bilip ona göre karar vermek gerek diye düşünüyorum.

8. 15 Ekim 2009
  9. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım eğer bir sorun varsa (allah korusun)bebeğinin yaşamına son verebileceksen yaptır ama asla böyle bişey düşünmüyosan ne gerek var ki:) sonuçta bebeğine sıvısına falan müdahale ediyorsun ne kadar risk yok dense de kurcalamaya gerek yok bence görünürde bi sorunun da yokmuş bak:)

10. 15 Ekim 2009
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben de 31 yaşındayım benim de sonuçlarım normal çıktı.amniyosentez tabii ki en doğru sonucu veren test.ama sonuçta onun da bi riski var az da olsa.yani sağlam olan bebeği amniyosentez nedeniyle kaybetmek de var.ki geçen gün okudum burda biri yazmıştı 5 aylıkken suyu tamamen boşalmış ve bebeğini kaybetmiş amniyosentezden sonra (allahım korusun herkesin bebeğini).bize bişey olmaz mantığında bi toplum olduğumuz için o en ufacık riskin bize denk geleceğini hiç düşünmüyoruz ama allah korusun.o %1'lik riskin kimi bulacağı hiç belli olmaz.testleri normal olan birinin amniyosentez yaptırması sağlam olabilecek bi bebeği kaybetme riskini göze alması demek.şahsen ben yaptırmazdım.kötü çıksaydı yaptırırdım.allah hepimizin bebişlerine sağlık versin.

12. 20 Ekim 2009
  13. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya allah sabır daynma gücü versin .sana kesinlikle katılıyorum benden de çok riskli olmadığı halde istediler ben yaptırmadım allahın verdiğine razıyım ve bunları çok duydum bence de şu testler kaldırılsın hamileleri strese sokmaktan başka bişey değil.inş.bebeğin sağlam bari değildir de bu kadar üzülmezsin hiç değilse..................

14. 20 Ekim 2009
  15. SeaaeS

SeaaeS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bende 32 yaşınmdayım 20. haftamdayken ayrıntılı ultrasona girdim. 2 li ve 3 lü testlerim çok iyi çıkmış olmasına rağmen ekojen bağırsak (bağırsakta parlaklık) görüldüğü için amniyosentez istendi. Eşimle çok üzüldük ve çok düşündük yaptırmaya karar verdik fakat doktorun kapısına gelince telefonlarımızı kapatıp kaçtık:) Şimdi yazılanları okudukça Amniyosentez yaptırmadığımız için şükrediyorum. Sağlam bebeği kaybetme riski ne kadar zor , inanılmaz zor, arkadaşlara sabır diliyorum..Şimdi 23+4 haftamdayım, 4 gün sonra kontrole gidicez tek dileğimiz bağırsaktaki parlaklığın geçmiş olduğunu görmek..

16. 20 Ekim 2009
  17. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    thedore geçmiş olsun allah sabır versin thedore ve slvmsstr size katılıyorum benim ikili testimde düşük risk çıkmıştı 3 lü de yaş riski 1/267 çıktı doktor amniyosentez dedi ben zaten hamileleğimin en başından beri yaptırmayı düşünmüyodum yaptırmadımda tek doktorla kalmadım başka bir doktorada gittim iyiykide gitmişim zaten kendi doktorumdan memnun değildim ayrıntılı ultrasonda iyice inceledi ve çok şükür bişeyi yokmuş bebeğimin ikili ve üçlü test kafa karıştırmaktan başka bişey değil bence de kaldırılsın annelerimiz bize hamileyken ne ultrason ne ikili nede üçlü test vardı çok şükür hepimiz sapasağlamız ne gelirse allahtan dua etmeketen başka yapıcağımız bişey yok canım seninde riskin düşük ve herşeyin normalse kesinlikle yaptırma bence sonuçta allah korusun bebeğini kaybetme riski var

18. 20 Ekim 2009
  19. oya_25_oya

oya_25_oya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 34 haftalık hamileyim ikilitest riskli çıkmıştı dr ısrarla amniosentez önerdi eşimle biz istemedik çünkü elhamdulillah inançlı insanlarız ne gelirse Allahtan biz sadece dua ediyoruz sağlıklı bir bebek için bebeğiminde hareketleri çok iyi moralim yüksek bir hamilelik geçirirken bugün kontrolüm vardı gittim ama dr yine canımı sıktı bebeğinin ikili sonucundan dolayı kaygılıyım dedi ben kaygılı değilim ama o moral bozmak için hep olumsuz şeyler söylüyor dr gitmek benim için fobi olmaya başladı hayırlısıyla doğum yapsaydım.