Amniyosentez hakkında acil yardım lütfen....

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve zodiaco tarafından 14 Ekim 2007 başlatılmıştır.

14 Ekim 2007
    Konu Sahibi : zodiaco
  1. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaslar, aranızda erken amniyosentez olan var mı? İki test sonucumda ultrasonda ense normal cıksa da kan sonucu pozitif cıktı yani risk varmıs. Amniyosentez yaptırmaktan da cok korkuyorum zaten igneden oldu bitti cok korkarım. :KK43:(( Su anda 13 hafta 5 gunluk. Sanırım doktor erken bir tarih verecek ki o da cok riskliymiş normali 15-16. hafta diyorlar. Sizinli kacıncı haftada yapıldı? cok mu zor bu işlem? Ayrıca sonuc kotu cıkarsa kurtaj ne kadar zamana kadar yapılıyor? Yanıt yazarsanız cok sevinirim. Teşekkürler simdiden.

2. 14 Ekim 2007
  3. EU1

EU1 Guest

hayatım karışmak gibi olmasında bu test sadece her 200 bebekten birinde sadece kötü bir şeyle sonuçlanıyormuş dr tv de konuşmuş ve ben olsam yaptırırdım demişti ama zor karar allah yardımcın olsun birtanem

4. 14 Ekim 2007
  5. CeylinNaz

CeylinNaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    88
    ben yaptırdım 16 haftanın başında hiç acımıyoendişelenme dr una guveniyosan yaptır zira bu işlemde dr un uzmanlığı çok önemli sonuçların guzel çıkacaktır buyuk ihtimal tedbir amaçlı yapılıyor butur işlemler genelde acabamı demekten yaptırmak en iyisi kürtaj için problemli bir bebekte asal sınır 24 hafta bildiğim kadarıyla allah yardımcın lsun umarım sağlıkla kavuşursun meleğine

6. 14 Ekim 2007
  7. mohini

mohini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    3 ekimde 18.haftamda amniyosentez yapıldı... ense kalınlığı ölçümü normal... fakat ikili test 1/422 ve de üçlü testte 1/69 çıkınca dr amniyosentez önerdi... 2 kasımda sonucu alacağım.... amniyosentezde düşük riski çok düşük... ve de oldukça basit bir operasyon diyebilirim... çok ince bir iğneyle giriyolar... acı duymuyosun bile... 1 gün boyunca dinlenmek gerekiyo müdahaleden sonra tabi... ben heyecanla sonucu bekliyorum... sonucun temiz çıkmasını diliyorum... erken amniyosentezin riskli olduğunu ben de okumuştum... sen üçlü testi de mi erken yaptırdın... şaşırdım biraz...

8. 15 Ekim 2007
  9. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bugun doktor ile gorustuk ve 16.hafta yani 1 Kasım da amniosentez tarihi verdi. Üçlü test yapmadılar bile.. Ense kalınlığına baktılar normal, kan pozitif yani riskli cıkınca amniyosenteze yönlendirdiler. İnsallah senin de sonuc bekleyen herkesin sonucları iyi cıksın. İkili test sonucunda kada pozitif cıkıp da amnio da iyi cıkan o kadar kisi ile konustum ki o zaman ikili testin neyi %80 güvenli?

10. 16 Ekim 2007
  11. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle gecmiş olsun seni cok iyi anlıyorum bende amniyosentez yaptırdım iki haftası kaldı sonularıo bekliyorum umutla .insallah ikimizinkindede bir sey yoktur .saan tavsiyem amniyosentez yaptırman allah gücünü veriyor bende cok korkarım iğneden,yapılırken biraz agrıdı ama daha sonra cok fazla agrı olmadı.iki gün yattım sonra normal hayatıma devam ettim .insallah sonuclarda iyi cıkar.kesin sonucu veren tek sey amniyosentez o yüzden yaptır ve rahatla bence bu arada ben 17 .haftamda yaptırdım 16 dan öne yaptırılmıyor diye biliyorum insallah herseyin hayırlısı olur canım içini ferah tut

12. 16 Ekim 2007
  13. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnsallah güzel haberler olsun sana da canım ya. demek ağrıdı iğneyi batırınca mı yoksa işlemler bittikten sonra mı? off ya düşününce bile dayanılmaz geliyor. Daha bi de Allah nasip ederse dogurması var :)

14. 16 Ekim 2007
  15. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    anam bacim sen bu cocugu nasil doguracan,korkma bende yaptirdim aslinda acimiyor ama benimki kordona degmis onemi degil,kendi dizine bir saplak at iste ondan az aciyor sakin ol hem ben dinlenmedim bile kalktim gezmeye gittim dilerim herkes bebedine sag salim kavusur

16. 16 Ekim 2007
  17. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anam bacım sen de en risklisini yapmıssın dolasmakla... Bakalım hayırlı sonuclar olsun da hepimizin napalım cekilecek arkadasım.

18. 16 Ekim 2007
  19. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada bir sorum olacak senin de mi testte riskli cıktı da amnio ya yönlendirdiler arkadasım?