Amniyosentez hakkında yardım..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kardelleen tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : kardelleen
  1. kardelleen

kardelleen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bana doktorum direk amniyosentez yaptırmamı önerdi çünkü eşimin kuzeninde dawn sendromu var
    ama ben bebeğe zarar gelirmi acaba diye çok endişeleniyorum
    ultrasondaherhangi bir terslik saptamadı doktorum ama yinede kesin sonuç istiyorsan amniyosentez dedi tek korkum bebeğe bir zarar gelirmi
    bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

2. 7 Ağustos 2010
  3. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    :nazar:bnada doktorum önerdi ama düşme tehlikesi oldğunuda söledi çok düşündüm yaptırmadım ne olursa olsun o benım bebegım dedım ayrıntılı ultrasonda ufak bı bulgu gördu.çok iyi emin ellerde yaptırıcaksan tavsıyem.allahın izniyle bişey olmaz yüregını ferah tut senı çok ıyı anlıyorum.%3 ihtimal var düşme tehlıkesı doktorum bana böle acıklamıstı suan 30 haftalık oldum şuandada erken doğum riskim var .allah herseyın hayırlısını verır ınsallah.karar vermek zor gercekten.inşallah bebeklerımızde hiç kötü bişey olmıcak.

4. 7 Ağustos 2010
  5. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ne olursa olsun bebeğimi aldırmıycam diyorsan boşuna yaptırma derim bu testlerinde yanılma payı oluyor çünkü birde azda olsa riski var...Ama ben bi problem varsa aldırırım diyorsan en doğru sonucuda amniyosentez veriyormuş..Hakkınızda hayrlısı olsun inşallah sağlıklıdır bebeğin..

6. 8 Ağustos 2010
  7. kardelleen

kardelleen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    aslında doktoruma ve hastaneye güveniyorum ama yinede aklım çok karıştı yaptırmalımyım bilmiyorm

8. 8 Ağustos 2010
  9. kardelleen

kardelleen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    amniyosentez kesin sonuç veriyor bunun için yaptırmak istiyyorm bişe çıkarsa aldırımıym diye hiç düşünmedim zaten düşünmekte istemiyorum şuanda
    sadece bebeğime zarar gelmesinden korkuyorum eşimin tarafında bir kişide var dawn sendromu ama acaba ne kadar riskli bir durum onu bilmiyorum

10. 8 Ağustos 2010
  11. harmoni

harmoni canlarım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    senin vermen gereken bir karar bu.doktorun neler olabileceğini anlatmıştır zaten sana.Ben yaptırdım çünki bu şüpheyle doğana kadar bekleyemeyecektim.Rabbim ömür verdiyse düşmez zaten diyerek doktoruma güvendim yaptırdım.şükür çok sağlıklı bir kızım var.bişey olmadı.Ama bu olmayacak anlamınada gelmiyor tabiki.dediğim gibi kararı sen vermelisin.