amniyosentez olacağım...daha önce olanlardan yardımmmm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve panikatak tarafından 1 Mart 2008 başlatılmıştır.

1 Mart 2008
    Konu Sahibi : panikatak
  1. panikatak

panikatak Guest

slm kızlar.daha önce dediğim gibi ( ağustos anneleri bölümünde ) devlet hastanesi beni daha gelişmiş bir devlet hastanesine sevk etmişti.gittim.sonuçlarıma bakıldı.ve amniosentezden başka öğrenemezsin kesim sonucu dedi.normalde detaylı ultrasona girdiğimizde o bebeğin tüm gelişimini gösteriyormuş ama kromozom bozukluklarında yardımcı olmuyormuş.bunun %100 kesin sonucu amniosentezmiş.bunun için bi kağıt verdiler.imzalamamız için.çünkü 200/1 ihtimal düşük ihtimali var.bunu kabul edersen, randevu veriyorlar.sonra özel hastaneye geldim.kendi dr'umla görüştüm.mutlaka yaptırmalısın dedi.eşim istemiyordu.ama akşam ona o kadar detaylı anlattım ki...sadece son olarak şunu söyledim.
    SONUÇTA BU RİSK TÜM GEBELİKLERDE VAR.DR 2000/1 RİSK İHTİMALİ OLAN KİŞİ NE BİLİYORKİ, O 1 KİŞİNİN KENDİSİ OLMADIĞINI DEDİ.HER TESTİN %20 YANILMA PAYI VAR.AMA AMNİOSENTES %100 KESİN SONUÇ VEREN BİR TEST.BAK CANIM BİZ İKİMİZDE ALLAHTAN GELEN HERŞEYE RAZIYIZ.SAĞLIKLI YADA SAKAT.SONUÇ KÖTÜ ÇIKARSA (%100 SAKAT - KESİN SONUÇ VERİYOR ÇÜNKÜ) ALDIRMAM GEREKİYOR.KİMSE YAVRUSUNA KIYMAK İSTEMEZ, BEN VARKEN, BEN YAŞIYORKEN ONA BAKABİLİRİM.AMA YA BANA BİŞEY OLURSA...YA BİZE BİŞEY OLURSA YADA SONUÇTA BİZ ONDAN ÖNCE VEFAT EDERSEK...KİM BAKABİLECEK ONA?DİĞER SAĞLIKLI ARKADAŞLARI HER ŞEYİ YAPABİLİRKEN ONUN UZAKTAN BAKIP ÜZÜLMESİ BENİ KAHREDER.TEKRAR DİYORUM BENİM İTİRAZIM YÜCE ALLAHIMA DEĞİL.O NE DERSE O ŞÜPHESİZ OLUR.BEN SIRF O ÇEKMESİN DİYE BUNU YAPARDIM DEDİM...HEEE ŞUDA BİR İHTİMAL SAĞLIKLI DOĞUPTA KAZA GEÇİRENLER,YADA HASTALIK GEÇİRİP ÖZÜRLÜ OLANLARDA VAR,YOK DEĞİL.AMA BU BİR İHTİMAL.AMA BU TESTLERİN GENEL AMACI BÖYLE RİSKLERİ %100 KESİNLEŞTİRİP AİLEYİ BİLGİLENDİRMEK...BİLEREK DÜNYAYA GETİRMEK...YİNE DİYORUM ALLAHIM NE EYLERSE GÜZEL EYLER.BEN KARAR VERDİM BU İMZAYI ATMAYA.
    SON OLARAK DR'UM BANA DEDİKİ ALACAĞI NEFES VARSA İSTERSEN 10 AMNİOSENTEZ YAPTIR.YİNE YAŞAR.AMA EĞER ÖLECEĞİ VARSA ŞU MERDİVENLERDEN İNERKEN DÜŞMEYECEĞİN VE ÖLMEYECEĞİ NE MALUM...

SONUÇTA İMZAMIZI ATTIK.İKİMİZİNDE İÇİ RAHAT.İNŞALLAH AMNİYOSENTES RİSKSİZ GEÇECEK VE SONUCUM TEMİZ ÇIKACAK...

RANDEVU TARİHİ ALACAĞIM PAZARTESİ.BELKİ BU HAFTA İÇİ AMNİYOSENTEZ OLURUM.1 HAFTA İZİN ALACAĞIM.UMARIM İYİ HABERLERLE DÖNERİM.

HEPİNİZ HOŞÇAKALIN.BENİM İÇİN DUA EDİN...
  2. 1 Mart 2008
  3. panikatak

panikatak Guest

şimdi daha önce yaptıranlara soruyorum?

risk 1/ kaçtı ( benim tr21 risk; 1/146)
    ne kadar sürüyor?
    acı duyuluyor mu?
    dinlenme süresi ne kadar?
    sonuçlar ne zaman belli oluyor?
    sonuçlarınız nasıl çıktı?

sonraki şikayetleriniz nelerdir? kanama ,akıntı vs vs.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim...haftaya izinliyim.acil cevaplarınızı bekliyorum.sizi çok özleyeceğim :a015:
    Son düzenleyen: Moderatör: 1 Mart 2008
  4. 1 Mart 2008
  5. ACELE

ACELE Guest

canım geçmiş olsun bizim uzaktan bir tanıdığımız yaptırdı şükür temiz çıktı sonucu ama bir hafta izin yetermi bilemem çünkü onda düşük riski oldu ve hep yattı birde erken doğum yaptı canım kusura bakma moralini bozmak için söylemiyorum hazırlıklı oldiye tamammı inşallah bir sorun çıkmaz tatlım sonuçta 1 aya yakın çıkıyormuş 20-25 günde diye biliyorum allah yardımcınız olsun:nazar:
  6. 1 Mart 2008
  7. kibela24

kibela24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben yaptırmadım bılmıyorumm

rsıklı oldugu bılıyorumm

sıvı alırnırken cok dıkkarlı olunmalı bebıse degme ıhtımalı olabılır
    cok guvendıgın doktora yapınca sorun olmuyorr

yapan arkadaslar var onlar yardımcı olurr

ınsanlahh guzel haberle gelrısınnnnnn
  8. 1 Mart 2008
  9. tosbaa8

tosbaa8 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimm.
    bende p.tesi günü dr'a gidiyorum ve belki banada p.tesi günü amniyosentez yapılacakk.
    ikili test sonucum 1/76
    üçlü test sonucum 1/700
    gittiğim tüm drlar ikili testi baz alıyolar, ve riski çok yüksek buluyorlar..
    hakkımızda hayırlısı olsuunn.
    keşke burda olsaydın, ve haberleşebilseydikk.
    iyi haberlerle konuşmak üzereee..
  10. 1 Mart 2008
  11. elif445

elif445 anne Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben oldum korkma canım çok riskli değil karnından sıvı alınıyor birazcık acıyor dr.iyi oldu mu sorun yok kımıldama yalnız sonuçta karnına iğne girecek bebeğe gelebilir ama hemen bitiyor...ALLAH YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH İYİ HABERLER ALIRSIN.
  12. 2 Mart 2008
  13. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Allah hakkinizda hayirlisini versin.
    Son düzenleme: 2 Mart 2008
  14. 2 Mart 2008
  15. aytii

aytii Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim anlatmak istedıklerimi cok güzel anlatmıssın zaten
    hakkınızda hayırlısı olsun
    inşallah güzel haberlerle dönersin
  16. 2 Mart 2008
  17. cyxixldxixz

cyxixldxixz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım tüm dualarımız senin için olsun.hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.
  18. 14 Mart 2009
  19. leb

leb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana da dr. amniyosentezi önerdi acaba eskişehirde yaptıran var mı