Amniyosentez sonrasını kaybedenler benimle iletişime geçermisiniz?

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve gel_bebek_gel tarafından 21 Mart 2009 başlatılmıştır.

21 Mart 2009
    Konu Sahibi : gel_bebek_gel
  1. gel_bebek_gel

gel_bebek_gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar geçen sene 20 haftalık bebeğimi amniyosentez sonrası kaybettim. Amniyon akıntısı vajinada mantar enfeksiyonu denilerek gereken tedavi yapılmadı. Benzer sorun yaşayan birileri var mı? :kızgın:

2. 22 Mart 2009
  3. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun şuan da bebek sahibi misin amniyosentez tam olarak ne demek bilmiyoruz bizi aydınlatırsan seviniriz belirtileri nelerdi canım tahlille anlamadılar mı bunu

4. 22 Mart 2009
  5. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım böyle bir sebepten dolayı bebeğini kaybetmen çok üzücü.Allah sabırlar versin.sanırım amniyosentez 200/1 düşük olabiliyormuş. oda sana denk gelmiş:KK43:( eylülcüm amniyosentez 3 lü test ( kan testi) sonucu bebeğin down sendromu gibi bir özrü olma riski varsa karından iğneyle bebeğin kesesinden yani amniyo sıvısından örnek alınıyor ve bu sonuca göre bebeğin durumu netleşiyor.ve malesef dediğim gibi düşük ihtimallede olsa bu sebepten ötürü bebek düşebiliyor. ve bu işlemi çok uzman bir doktorun yapması gerekiyor.umarım hepimize Allah sağlıklı bebişler verir.

6. 23 Mart 2009
  7. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım anlattığın için Allah hepimizi korusun sağlıklı hayırlı bebekler versin inşallah

8. 23 Mart 2009
  9. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    cnm ya geçmiş olsun
    zor bir durum:teselli:

10. 23 Mart 2009
  11. MelegimveAskim

MelegimveAskim cennette meleğim var Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    148
    aynı kaderı paylasıyoruz amnıosentezı yaptırıp yaptırmamakla cok kararsız kaldım ve sonrasın da yaptırdım ve 10 gun sonra bebegınıı kaybedenlerdenım ama dr bununla alakası olmadıgını soyledı ben tam aksıne amnıo yaptırdıktan sonra agrılarım basladı ve sonuc husran senın test sonucun ne cıktı pekı yaptırdıktan nekadar sure sonra kaybettın

Son düzenleme: 23 Mart 2009
  12. 24 Mart 2009
  13. karafilik

karafilik Guest

Amniyosentez yapılması kolay ama bir o kadar da zorlu bir durum ben yaptırırken resmen titriyordum 10 gün sonra bebeğini kaybeden arkadaşım amniyosentez 1 hafta içerisinde hatta 3 gün içerisinde etkisini gösteriyor diye biliyorum. Amniyosentez yaptıracak arkadaşlar çok iyi bir doktor seçmeniz lazım benim doktorumun bebek kaybı hiç yoktu ama gene de korkarak yaptırmıştım işlemi. Çokşükür sonucum da temiz çıktı ama çok zor bir süreç geçmişti... Rabbim herşeyin hayırlısını versin down sendromu çıkıp da aldırıp aldırmamak konusunda kararsız kalman emin ol senin için çok daha acı olabilirdi.....

14. 24 Mart 2009
  15. MelegimveAskim

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    148
    benımde zaten oyuzden oldu dedım 10 gun sancı cektım serklaj vardı bende oyuzden dogum dıkıslerı alınc gerceklestı

16. 24 Mart 2009
  17. nurefsan84

nurefsan84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar banada 2 testte riskli teşhisi kondu 3 lü testti bekliyorum bu arada amniyosentez yaptırmam söylendi ama korkumdanm yaptırmıyorum.Genelde bu tarama testleri yanılma payı oluyor kesinlik kazandırmıyorlar.bebeğini kaybeden arkadaşlar rabbim yardımcınız olsun.Peki sonucunuz nasıl olumlumu çıkmıştı öğrenebildiniz mi?

18. 24 Mart 2009
  19. MelegimveAskim

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    148
    evet benım sonuc temız cıktı