amnıyosentez sonucu translokasyon cıkan varmı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dorti tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

21 Aralık 2010
    Konu Sahibi : dorti
  1. dorti

dorti Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    amnıyosentez olupta sonucunda recıprokal translokasyon cıkan varmı.yani ıkı kromozomun yer degısmesı demekmıs.varsa ne olur yazarmısınız gebelıge devammı ettınız yoksa bıtırdınızmı gebelıgınızı.yardım edın ne olur

2. 2 Nisan 2012
  3. glnhsyn

glnhsyn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,bebeğimin kromozomlarda dengeli translokasyon var...5. aylık hamileyim...riskim %6 ne yapacağıma henüz karar vermedim

4. 13 Aralık 2012
  5. Evrimt

Evrimt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üstünden baya bir zaman geçmiş siz konuyu açalı fakat bende bu hafta amniyosentez sonucu bebeğimde translokasyon t(7;11) (p11.2;q23) kromozom yapısı saptandığını öğrendim. eşim ve benden kan istediler fakat sonuç henüz çıkmadı bu ne demek onu bile doğru dürüst söylemiyorlar. internetten araştırdığım kadarıyla dengeli ve dengesiz durumları varmış ama ne farkı var ne ne demek bilmiyorum lütfen birileri bana cevap versin 24. haftadayım gebeliğimin ve bu saatten sonra bebeğimden vaz geçmek istemiyorum fakat beni neyin beklediğini biran önce öğrenmem gerekiyor lütfen

6. 17 Aralık 2012
  7. Evrimt

Evrimt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,bebeğimin kromozomlarda dengeli translokasyon var...5. aylık hamileyim...riskim %6 ne yapacağıma henüz karar vermedim[/QUOTE]

size de merhaba,

benim de amniyosentez sonucu bebeğimde translokasyon t(7;11) (p11.2;q23) kromozom yapısı saptandığını öğrendim. eşim ve benden kan istediler fakat sonuç henüz çıkmadı durumunuzla ilgili cevap yazarsanız beni çok mutlu edersiniz mesela "riskim %6 derken" ne riskinden bahsediyorsunuz? bunu drunuz mu söyledi? bana hiç riskten falan bahsetmediler henüz ama çok korkuyorum bir karar vermek zorunda kalırsam diye bu saatten sonra bebeğimden vaz geçmek istemiyorum fakat beni neyin beklediğini biran önce öğrenmem gerekiyor lütfen bana cevap verin...