amniyosentez yaptıranlar yardım!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve HAYALKIZ tarafından 26 Nisan 2008 başlatılmıştır.

26 Nisan 2008
    Konu Sahibi : HAYALKIZ
  1. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar merhaba 12 mayısta amniyosentez tarıhımı aldım doktorumdan çok korkuyorum canım yanacakmı bebeğin canı yanarmı düşermi o an sonucum ne olacak offf sonuçtan sonrasını zaten düşünemıyorum bıle psıkolojım alt ust oldu yardımcı olun arkadaslar neler yasadınız amnıyosentezden bu kadar korkmam yersızmı?

2. 26 Nisan 2008
  3. cyxixldxixz

cyxixldxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım içini ferah tut.allah büyük bebişini sana bağışlar.allahtan hayırlısını dile.amniyosentez hakkında çok bilgim yok ama yine de yazmak istedim

4. 26 Nisan 2008
  5. funda72

funda72 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım duyduğum kadarıyla acı hissetmiyormuşsun.iğneyi sokacakları yeri uyşturuyorlarmış.ama bunu k.doğumcu değil işinin uzmanı olan perinatolog tarafından yapılmalı.sen nerde yaptıracaksın?inşallh sorunsuz biter endişelenme.bu zor biliyorum.bende olsam endişelenrdim.herşey gönlünce olur inşallah

6. 26 Nisan 2008
  7. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım inş seninde canın yanmayacak bebişinede hiç bişşiy olmayacak allah korusun hayalcim için rahat olsun

8. 27 Nisan 2008
  9. solaris

solaris Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    merhaba ben amniyosentez yaptırdım ve inan boşuna endişelenmişim dedim bittikten sonra.
    hiç bir acı hissetmedim o kadar kısa ve kolay olduki.bebeğimede hiçbir zarar gelmedi zaten doktorum o an gösterdi iğnenin yerini bebekten uzakta.içimi rahatlatmıştı.önemli olan işini iyi bilen birirnin yapması.benim sonucum da temiz çıktı.umarım sizin de herşey yolunda gider.ama dediğim gibi acı için endişelenmeyin gerçektende hissedilmiyor bile.geçmiş olsun şimdiden.

10. 27 Nisan 2008
  11. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde arkadaşım yaptırdı..bebeğine down sendromlu demişlerdi..ama sonuçları temiz çıktı..şimdi oğlu 2 yaşında maşallah çokta tatlı..hatta bu akşam bende misafirdiler..yani dert etme bişiycik olmaz..inş.hemen atlatırsın sonuçlarında tertemiz çıkar...

12. 28 Nisan 2008
  13. handefe

handefe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende yaptıranlardanım. 2 li test değilde 3 lü testte risk çıkmıştı. 17 haftalıkdı yaptırdığımda. ve gerçekten zor bir dönem beklemesi 3 haftada falan çıkıyo sonuç ama sen içini ferah tut. işlem sırasında ne senin ne bebeğinin canı yanmayacak. netten araştırdında görmüşsündür. ince bir iğne teninde zaten anlamıyosun sadece rahme girerken biraz gergin olduğu için rahim onu hissediyordun . ama zaten bir taraftan da ultrasonla bebeği kontrol ediyorlar. ona zarar vermemek için o yüzden hiç endişelenme. eminim bişi çıkmıcaktır. benim oğlumda da bişi çıkmadı herşey normal ve şu an 3 yaşında koca bi adam oldu:)

14. 28 Nisan 2008
  15. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım arkadaşım bak ne güzel yorumlar yazmışlar, korkacak birşey yokmuş ne güzel.Herşey çok güzel olacak...

16. 28 Nisan 2008
  17. cosette333

cosette333 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili hayalkız,
    İçini ferah tut. Son derece sıkıntısız bir işlem. 3 dakikada oluyor bitiyor, inan kan aldırırken daha çok acı çekiyor insan. Bebeğeyse bir sıkıntı vermiyor çünkü dr ultrasonda bakarak bebeğin olmadığı bölgeden alıyor suyu. Sonrasındaki risklerse çok ama çok düşük. En zor kısmı 3 hafta beklemek ama o da geçiyor gidiyor ve hamileliğinin kalanını endişesiz geçirmek için değiyor.
    İnşallah güzel sonuçlar aralacaksın,
    İyi şanslar

18. 28 Nisan 2008
  19. shannon

shannon Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım bende yaptırdım senin duydugun korkuların aynısını bende yasadım cok zor biliyorum ama inan geciyor simdi cok tatlı bir bebegim var ve iyiki yaptırmısım hamileliğimin geri kalanını içim rahat gecirdim evet yaptırırken biraz agrıyor ama okadar sadece o anda sonra agrı kalmıyor riskde yok denecek kadar az bebegini kucagına alınca cektiğin bütün acılara degdiğini anlıyosun canım allah yardımcın olsun