Amniyosentez yaptıranlar...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ccaaddee tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ccaaddee
  1. ccaaddee

ccaaddee Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar geçen yıl down sendorumlu bir bebeğim oldu ve vefat etti.ardan geçen 1 yıl gibi bir süre içinde suan 10+3 günlük hamileyim 2 li ve 3 lü testleri yaptırmana gerek yok dedi doktorum ve direk amniyosentez istedi ve ben şimdi çok korkuyorummmm nerdee yaptırdınz sonuçları ne kadar süre içinde geldi bunları öğrenmek istiyorum bide nasıl bir işlem acı veriyomu?:Saruboceq:inaşşah benimde sonuçlarım temiz çıkar allahımmm

2. 1 Ekim 2010
  3. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle başın sağolsun ve yeni bebeğin hayırlı olsun.amniyosentez çok az can acıtan bi işlem.küçük bi ısırık gibi acı vermiyo ki ben iğneden çook korkarım.2 gün sonra fish denen sonuçları çıkıyo yani ön sonuç gibi diyebiliriz.3 hafta sonra falan da kesin sonuç çıkmıştı.zaten o fish sonucunda çıkan genelde doğru oluyo yanılma payı azmış.inşallah temiz çıkar canım sağlıkla alırsın bebeğini kucağına.

4. 1 Ekim 2010
  5. ccaaddee

ccaaddee Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

6. 1 Ekim 2010
  7. ccaaddee

ccaaddee Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sen nerde yaptırdın cnm

8. 1 Ekim 2010
  9. burcuwaa

burcuwaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha yaptırmadım ama drum uclu testın cok rısk tasıdıgını ve amnıyos. yaptırmamaı onerdı. detaylı ultrason dedıklerı bır cıhaz var ondan baktır benım salı gıunu ona bakılacak. 10 haftalık daha bellı olmaz senınkı amnıyosentezı 4 ayda yaptırılıyor dıye bılıyorum ben. yaptırrısamda bakırkoy acıbademde yaptıracagım. sen allaha sıgın bol bol dua et allahım ınsallah hepımıze elıyuzu duzgun evlatlar nasıp etsın.

10. 1 Ekim 2010
  11. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38

ben metropolitan florence nightingale'de yaptırmıştım.

12. 2 Ekim 2010
  13. dillerim_lal

dillerim_lal =>metehan<= Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben geçen hafta yaptırdım

ankarada yaptırdım.çok kısa sürdü.önce ultrasonda kontrol ediyorlar bebeğin yerini.bebekten uzakta kesenin yeri belirleniyor.kalemle minik bir nokta koyuluyoır.kıl iğne dedikleri çok ince bir iğneyle önce uyuşturuyorlar sonra ultrasondan bakarak başka bir iğneyle giriş yapıyorlar.hiç acı hissetmiyorsun yani ben hiç birşey hissetmedim.bir kaç saniye içindede iğneyi çıkarıyor yaklaşık 10 cc sıvı alıyor.işlem bitincede ultrasonda bebeğinizin kalp atışlarını size gösteriyorlar bak o iyi merak etme diye :KK1:

benim yaptırdığım hastanede bu işlemin sonuçlandırılacağı labaratuvar olmadığından başka bir labaratuvara götürdük kutu içerisinde şırıngayı.eğer aranızda kan uyuşmazlığınız varsa (bizde vardı) 72 saat içerisinde bir iğne olman gerekiyor ben 4. saatinde o iğneyi oldum

daha sonra istirahat veriyor doktor 3 gün yatıyorsun evde yani yatmak derken kendini fazla yormuyorsun.bir kaç hafta dikkat ediyorsun kendine yani yorulmayacaksın ağır kaldırmayacaksın yani genel hamilelikte dikkat ettiğimiz şeyler

kendinizi üzmeyin kolay bir işlem herşeyin bir riski vardır sağlıklı hamileliklerde bile doğumda bile risk vardır.Allah herşeyin hayırlısını versin içinizi ferah tutun derim ben

Son düzenleme: 2 Ekim 2010
  14. 2 Ekim 2010
  15. dillerim_lal

dillerim_lal =>metehan<= Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada fiyatlarıda yazayımda tam olsun

ben ankarada özel bir hastanede yaptırdım

amniyosentez 800 lira (özel sağlık sigortası %100 karşıladı doğum bütçesinden karşılanıyormuş)
    özel labaratuvarda test sonuçları 194 lira
    kan uyuşmazlığımz olduğu için yapılan iğne 160 lira(onuda devlet hastanesinde yazdırırsanız sigorta karşılıyor)

16. 3 Ekim 2010
  17. dnzece

dnzece Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    konu dışı özür dilerim ama çok merak ettim sormadan geçemeyeceğim. benimde şuan downlu bi bebeğim var. 5 aylık. siz nasıl kaybettiniz bebeğinizi? kalbinde bi sorunmu vardı? ne kadarlıktı? tekrar başınız sağolsun. allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin.

18. 3 Ekim 2010
  19. sirine

sirine sırıne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım endısenı anlayabılıyorum acaba BENIMKIDEMI dıye dusunebılırsın ama ıcını rahat tut hepsı aynı olmayabılıyo benım ablamın kızıda ıkı yasına gırecek yakında herseyı cok olmasada gayet ıyı kendını ıfade debılıyo sadece konusması bıraz az ama okula gıdıyo ogretmenlerı onunda uzerıne dusup duzeltecez dıyo ....obur arkadasa allah sabırlar versın yenıbebegınıde saglıcakla kucagına almayı nasıp etsın ınsallah