amniyosentez

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve shannon tarafından 19 Eylül 2007 başlatılmıştır.

19 Eylül 2007
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar aranızda amniyodsentez yaptıran varmı.doktorum amniyosentez yaptırmam gerektiğini sölüyor.bu konuda bilgisi olan arkadaslar deneyimlerinizi paylasırmısınız lütfen.

2. 19 Eylül 2007
  3. snookie

snookie Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    bana doktorum gerek görmedi genelde 2li ve 3lü testlerde sorun çıkarsa yada tam sonuç alamazlarsa gerek görüyorlar öyle bir durummu var acaba canım doktoruna sordun mu?

4. 19 Eylül 2007
  5. xsxxuxko

xsxxuxko Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Canım ya benim bildiğim 1/250 nin altında olunca amniyosentez isteniyor benim de1/970 çıktı doktorum normal olduğunu söyledi biz içimizi rahatlatmak için eyüp ekiciye gittik ankarada ultrason konusunda çok iyi

6. 19 Eylül 2007
  7. tebessum77

tebessum77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üçlü test yaptırdınmı canım? 16-18 haftalar arasında yapılıyor eğer sonucu 1/250 nin altında ise amniyosentez yapılıyor.senin daha 14 haftalık 3lü test zamanı gelmemiş yani

8. 19 Eylül 2007
  9. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ben yaptirdim korkacak birsey yok ,sorun ne bilmiyorum ama kesin sonucu veriyor,yapan kisi onemli beni doktorum cerrahpasanin profuydu,ultrason esliginde karnina uzun bir enjektor batirip bebegin sivisindan aliniyor,acimiyor korkma,gerekliyse yaptir gecmis olsun

10. 20 Eylül 2007
  11. mehtap86

mehtap86 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bır doktorunun senı bu sekılde yonlendırmesı cok yanlıs sana bı açıklama yapmadımı 2lı 3lu test olmadınmı amnıyosentez en son asamada yapılıyo 2lı 3lu teste buyuk tehlıke oldugu zaman yapılıyo ve cok rısklı ve dusuk sebebı olabılıyo bıraz nette arastır ıstersen ama amnıyosenteze guvenıp doktor hatasından bebegını aldıran ve sonradan cok saglıklı oldugunu ogrenenler bıle var bence bı doktora guvenme doktorunu degıstır derım başka doktorlarada gorun sonucta can bu bebegı aldır dese aldıracakmısın yanı bı doktorun lafıyla arastır ıyı bı yere gıt derım yınede senın kararın tabı bu benım fıkrım..allah yardımcın olsun

12. 20 Eylül 2007
  13. shannon

shannon Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim bebegimizin ense kalınlıgı fazla cıktı.3 tane doktora gittik.2 tanesi ense kalınlıgını 3 mm olarak cıkardı ve 2.4 ün üzerindeyse risk var dediler.1 tane doktor 2 mm cıkardı bizde o sevinçle ikili testi o doktorda yaptırdık dolayısıyla ikili test sonucum normal cıktı 2100 de 1.dün yeni bir doktora daha gittik bebege bakar bakmaz ense kalınlıgı fazla dedi 3 mm ölçtü amniyosentez yapalım dedi.ikili ve üçlü test sonucu önemli ama en önemlisi yani risk acısından ense kalınlıgıymıs.zaten testin sonucunu hesaplarkende ense kalınlıgının yüzde altmışını alıyorlarmıs.bende istemiyorum yaptırmayı ama mecburum cünkü 4 doktordan sadece 1 tanesi normal dedi diğer 3 ü riskli dedi.amniyosentez yaptıran arkadaslar bu operasyon ne kadar sürüyor,canınınız cok acıyormu,ve herhangi bir yan etkisi varmı söylermisiniz.birde bittikden sonra 2 gün sadece yatman gerekiyomus dogrumu.yardımcı olursanız sevinirim.

14. 20 Eylül 2007
  15. tebessum77

tebessum77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim doktorum amniyosentez için 200 bebekten birinde düşüğe neden oluyor riski bu dedi.eğer 2li ve 3lü test sonuçları kötü yani 1/250 den yüksek çıkarsa yaparız dedi. ama ben olmadım .doktorum gerekli görmedi.

16. 20 Eylül 2007
  17. Mev*Can

Mev*Can Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    doktorun gerekli gördüyse bencede yaptır..düşük ihtimali amniyosentezde % 1 dir..ben cvs verdim inan bana o daha ağrılı ve zor bi yöntem onda risk % 5 ile 10 du..allaha şükür hiç bi şey olmadı..allah yardımcın olsun..

18. 24 Eylül 2007
  19. DreamLover

DreamLover Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cnm sana şu an 5 günlük sağlıklı bir bebeği olan bir anne olarak yazıyorum. Ben yaptırdım Allahın izniyle sonuç temiz çıktı. Hiç korkma, stres yapma sakın çünkü bu işlem sırasında canın iğne olduğunda acıdığından fazla acımıyor. İçim rahat etsin diyorsan yaptır ama sonuç 1 ayda belli oluyor. Olsun 9 ay stresten 1 ay daha iyidir.