Amniyosetez yaptırma konusunda kararsızlık

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kalachakra tarafından 26 Mart 2008 başlatılmıştır.

26 Mart 2008
    Konu Sahibi : kalachakra
  1. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Söze nerden başlıcağımı bilmiyorum, kafamın içi sepet gibi:çok üzgünüm:

Bu hafta cuma amniyosentez için randevum var. Ama ben hala yaptırıp yaptırmamakta bir karara varamadım.. Herkes bişey söylüyor...
    Allah korusun bebeğimde herhangi bir problem varsa, ve amniyosentez sonucunda bu çıkarsa ben bebeği aldıramam ki... Sonuçlar çıkana kadar bebeğim 6 aylık oluyor... Ve zaten suan bile bebeğimin hareketlerini karnımda çok net hissedebiliyorum. Onu düşündükçe ağlıyorum.Allahın verdiği bi cana nasıl kıyabilirim ben.:çok üzgünüm:

Acaba diyorum amniyosentezi yaptırmayıp doğuma kadar beklesem mi?... Sonra diyorum; Acaba pişman olurmuyum ki neden yaptırmadım diye? (yaptırmasamda kein bunun pişmanlığını yaşıcam) Bebeğimde bişey olmasa bile, hamileliğim boyunca acaba bebeğimde bişey varmı diye şüphe edicem ve stresli bir anne olucam... Ve bunu doğum sonuna kadar bebeğimede yansıtcam...( Acaba, acaba, acaba.... Hep acabalarla geçen bir hamilelik dönemi.... Off Allahım:çok üzgünüm:)
    İçimi ferahlatmak için bisürü seyler aklıma geliyor, çevremden örnekler gösteriyorum kendime ama sonuçta annesin... İçine bi kurt düştü mü kurtulabilene aşk olsun...
    İnanın hamilelikten hiç bişey anlamıyorum, en güzel günlerim bile ağlayarak geçti... Çok strese girdim... Ne zor seymiş anne olmak yaa...
    2 günden daha kısa bir zamanım kaldı ama hala yaptırıp yaptırmamakda bi karara varamadım...
    Kızlar ne olur bana sizde bu konuda fikirlerinizi söyleyin... Gerçekten suan görüşlerinize o kadar çok ihtiyacım varki... İnanın kendimi uçurumun kenarında gibi hissediyorum, düştüm düşücem... :çok üzgünüm:

2. 26 Mart 2008
  3. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    canım ya Allah yardımcın olsun bitanem çok zor dediğin gibi sanki bir sorun çıksa nasıl aldıracaksın ki off çok alışıyor insan bebişine karnındayken gülüm down sendromumu var bitanem sorun olarak?sen bebeğinden ayrılabilcek misin peki kromozom sorunu olduğu takdirde?

4. 26 Mart 2008
  5. gxuxldenm

gxuxldenm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok zor bi karar evet haklısın ama sanırım en iyisi yaptırman canım inş bişey çıkmaz bu kadar erken karamsar olma ALLAH YARDIMCIN OLSUN...

6. 26 Mart 2008
  7. kalachakra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ikili taramam yüksek riskli çıkmıştı. üçlü taramamda ise herşey normal fakat estriol seviyem bariz yüksek çıkmıştı. bunun için doktorlar amniyosentez önerdiler, bebeğin sakat yada down sendromlu olabilir dediler... öyle bişey olmuş olsa ben nasıl aldırabilirim ona bu kadar alışmışken yaa...:çok üzgünüm:

8. 26 Mart 2008
  9. canımcım o nasıl bir düşünceee ? neden bu kadar negatif oldun bakıyım :kızgın: ... bak herşeyden önce sonucun inşallah çok güzel çıkacak moralin düzelecek ve boşyere kendini de bebişini de strese soktuğun için kendine çok kızacaksın.... bir de şu var ki bazı olumsuzluklar anne karnında iken müdahale edilerek yok edilebiliyor, lütfen olumlu şeyler düşün . aslında seni çok iyi anlıyorum ben de hamilesin dedikleri andan itibaren resmen paranoyak oldum :eek:klava:

10. 26 Mart 2008
  11. SadeceAsk

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    cannım 3lü iyi çıkmış bazıları 2liyi bile yaptırmıyorlaar peki ultrasonda ense kalınlığı kaç cm çıktı oda testin devamı biliyorsun?

12. 26 Mart 2008
  13. kalachakra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ense kalınlığı çok iyi çıkmıştı. 1,5 mm

14. 26 Mart 2008
  15. SadeceAsk

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    ben senin yerinde olsam başka birkaç doktora daha giderim ve testlerimi tekrarlar 4 boyutluda bir daha baktırırdım bitanem 4 boyutlu çok süper zaten down send bebeklerin bacak boyu kısa oluyormuş belirti olarak yada ensesi kalın oluyormuş amniyosentez zor bir işlem bebek kendide düşebilir çünkü amniyotik sıvısını alacaklar 4 boyutluyu denedin mi?

16. 26 Mart 2008
  17. SadeceAsk

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    ee ozaman bir problem yok kii canım ya bu doktorların bazılarını Allah bildiği gibi yapsın lütfen başka bir doktora git o dr da iş yok bebişin aslan gibi maşallah kesin ensesi kalın çıkardı benim doktorum 3çıkardı sorun olsaydı demişti hemen başka dr'a git ve orda amniyosentez yaptırma..

18. 26 Mart 2008
  19. kalachakra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım onu hiç duymadım... aslında amniyosentezi yaptırmaya karar vermiştim. ama dün bi arkadaşımdan bunla ilgili hiç iyi şeyler duymadım açıkcası korktum... işyerinden de izin vermediler sadece 2 gün istirahat edicem sonra tekrar iş başı... ilk 4 gün çok öenmliymiş ve sürekli yatman gerekiyormuş... o yüzden de korkularım arttı...:çok üzgünüm: