Amniyotik bant !!! Kötüyüm kızlar :(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Shurup tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Shurup
  1. Shurup

Shurup Guest

5 aylık hamileyim ben.

Hamileliğimin 4 üncü ayında dr amniyotik bant teşhisi koydu.Ama şimdiye kadar her şey çok güzel gidiyordu.

Plasenta bir zarla ikiye bölünmüş durumdaymış.Bebek bu zara yani banda elini ya da ayağını takarsa,taktığı organında gelişme bozukluğu olabilirmiş.

Çok korkma.Bu bant en solda,küçük bi kısımda.Bebeğin takılması imkansız gibi bir şey dedi ama %100 de konuşmadı.

Ne yapcam ben kızlar

2. 23 Aralık 2008
  3. angell2008

angell2008 Guest

canım yapacak birşey yok anladığım kadarıyla allah'a sığın ve bol bol dua et eminim rabbim meleğini koruyacaktır benim oğlum prematüre doğdu doktor %1 dahi yaşama umudu yok dediği halde dularımızla kucağıma aldım yavrumu doktor bile şaşırdı rabbime güven ve içini ferah tutmaya çalış olurmu canım sende sağsalim kucağını alırsın bebişini yeterki buna inan.

4. 23 Aralık 2008
  5. Shurup

Shurup Guest

canım teşekkür ederim.
    internetten araştırıyorum ama okuduklarım hiç iç açıcı şeyler değil.

Sakatlık ve gelişme bozukluğu hatta bu bant bebeğin boynuna dolanırsa ölüme bile yol açabilir anne karnında yazıyor hep.

Allah bizi evladımızlamı deneyecek.Aklıma geldikçe ağlıyorum.

6. 23 Aralık 2008
  7. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ben ilk kez böle birşey duyuyorum allah yardımcın olsun.dua edelimki bebeğin sağlıkla hayırlısıyla doğsun.

8. 2 Haziran 2009
  9. artugaysun

artugaysun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [merhaba biraz geç bir cevap oldu ama bunu tüm bu başlık ile arama yapan hamileler için yazııyorum.
    ben ilk bebeğimi 10 haftalık düşürdüm ve kürtaj oldum.
    2.bebeğim de 19.haftada amniyotik band olduğu söylendi.İnternette araştırma yaptım fakat bilgiler çok sınırlı ve moral bozucuydu.Çok ağladım günlerce,bir çok doktora sordum.Kendi doktorum önemli olmadığını böyle çok hastaları olduğunu söyledi.
    Ultrasonda herhangi bir yernde gelişme geriliği yoktu zaten bundan sonrada çok büyük ihtimalle olmaz dendi.
    Oğlum 2 hafta önce doğdu, hiç bir yerinde birşey yok çok şükür.İz bile yok.
    Bu sebeple lütfen internetteki bilgileri okuyup moralinizi bozmayın.
    Sevgiler:1rolleyes::1rolleyes::1rolleyes:

10. 2 Haziran 2009
  11. zlm33

zlm33 Guest

cnm çok üzüldüm ya ilk defa duydum böyle bişeyi Allah yar ve yardımcın olsun gerçektende dua edip Allah a güvenmekten başka bişeyin yok inş. sağlıkla bebeğini kucağına alırsın bol bol dua et

12. 2 Haziran 2009
  13. kahvelokum

kahvelokum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok sevindim, gözünaydın.. ilk okuduğum çok üzülmüştüm, ama allaha şükür her şey yolunda imiş...allah analı babalı büyütsün, acısını göstermesin..

14. 4 Ağustos 2015
  15. _serpil

_serpil Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    Amniyotik bant bendede görülde ne yazikki :KK43: napicam bilmiyorum 20 haftalik hamileyim bebegime zarar vermemis henüz ya verirse endişesi bitirdi beni