Amonyaksız Saç Boyaları ile ilgili Düşüncelerinizi Merak Ediyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EvrimKuzey tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

11 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EvrimKuzey
  1. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Hamile Arkadaşlar,

Bildiğimiz üzere hamilelikte saç boyatmak yasak..

Yeni yeni duyduğum bir durum var, amonyaksız saç boyaları.. bu boyalarla hamileliğin 3. ayından sonra saçları boyatabilineceğine dair. Benim saçlarım aileden gelen genetik yapımız yüzünden ciddi beyaz çıkıyor.. asla boyatmayı düşünmüyordum.. ama bunu duyduktan sonra bir de sizlere danışayım dedim. Bayramdan sonra doktoruma da danışacağım.

Bu konu ile ilgili bir bilginiz var mı? Size de sormak istedim.

Son düzenleme: 11 Aralık 2008
  2. 11 Aralık 2008
  3. Sevgimiz...

Sevgimiz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba, ben henüz 3 ayımı doldurmadım ama 3 ayım bittikten sonra doktoruma danışarak boyamayı düşünüyorum. Amonyaksız saç boyasını bende duydum, çok fazla renk seçeneği yok ve 1 ayda yıkadıkça akıyor diye biliyorum. En açık rengi kumral ama daha koyu bir renk istiyorsan deneyebilirsin. Normal saç boyasından daha az zarar vereceği kesin bence.

4. 11 Aralık 2008
  5. EvrimKuzey

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Zaten benim için renk önemli değil artık, yeter ki dipten bembeyaz çıkan saç gorunmesın yeter..

İşin açıkcası derdim, kesinlikle estetik olmak falan filan değil, ciddi ciddi mecburiyetten. Bu yaşta bembeyaz çıkan saçla dolaşmak imkansız gibi bir şey.. ha eğer dr yok derse fazla yapacagım bir şey de yok.

Tesekkür ederim ilgine Sevgimiz..

6. 11 Aralık 2008
  7. Sevgimiz...

Sevgimiz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Birşey değil canım, dipten çıkan saçlar insanın moralini bozuyor gerçekten haklısın. Pınar Altuğ'a bakıyorumda televizyonda o saçlarını boyatmaya devam etti. Hangi marka boya kullanıyor acaba? Bitkisel boya da olabilir.

8. 11 Aralık 2008
  9. EvrimKuzey

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Hiç bir bilgim yok Sevgimiz, izlemediğim için de konusu da geçse herhalde geçti gitti artık, dr uma muhakkak danısacağım..İçim rahat olarak yapacaksam da yapmalıyım yoksa sanırım böyle de gezebilirim, başka da çarem yok..

10. 11 Aralık 2008
  11. EvrimKuzey

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Kimsenin bu konuda fikri yok mudur?

12. 12 Aralık 2008
  13. zeyned

zeyned Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım merhaba,ben beş buçuk aylık hamıleyım,doktoruma danısarak saclarımı boyattım,bitkisel boya kullandı kuaförüm.Doktorum 4. aydan sonra boyatabilirsin dedi,arkadasım da doktoruna sormustu,o da aynı sekılde cevap almıstı..bebek olusumunu zaten tamamlamıs oluyor bu aya kadar,için rahat tut yani:1hug:

14. 12 Aralık 2008
  15. EvrimKuzey

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Çok tesekkur ederım Zeyned, ilgin için saol... bende dr uma danıstıktan sonra onaylarsa yapacağım. Çok sık olmamak kaydıyla artık son raddeye kadar dayanıp o zaman boyatırım diye düşünüyorum. Ya da kuafördeki yoğun boya kokusunu teneffüs etmemek için kendim evde boyarım.

Önce bir doktorumdan onayını alayım da.. tekrar teşekkürler paylaşımın için. İçim biraz olsun rahatlıyor böyle duyunca.

Son düzenleme: 12 Aralık 2008
  16. 12 Aralık 2008
  17. snmgkc

snmgkc Senem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim dr um saç boyatmakla bebeğe bir zarar gelmeyeceğini düşünüyor ayrıca etrafımda boyatanlarda var.Yinede kafanıza takılıp içinize sinmiyorsa loreal yeni olarak pembe bantlı kutularda amonyaksız boya çıkardı bence onu deneyebilirsiniz.Bence saç boyatmanın zararı keskin amonyak kokusuna maruz kalmak ve amonyağı tenefüs etmekten kaynaklanabilir.şampuan boyaları ferah hatta açık bir yerde uygularsanız bence hiçbir zararı olmayacak

18. 12 Aralık 2008
  19. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    Bende de aynı sorun vardı ılk 3 ayın ıcındeydım bıtkısel boyayla boyattım sımdılık hıc sorun gorunmuyor bakalım ıns dogumdan sonra bısey olmadıgını mujdelerım