Amsterdam'daki Müzeler

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Hollanda' forumundadır ve Kuzey tarafından 23 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  23 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Kuzey
 1. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.039
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Verzet Museum

  Verzetsmuseum
  Plantage Kerklaan 61a 1018 CX

  Amsterdam’ın doğu yakasında bulunan bu müze Hollandalıların günlük hayatta Alman işgaline karşı sergiledikleri direnci anlatmaktadır. Sokak ve ev içlerini sergileyerek ziyaretçileri 30’lu ve 40’lı yıllara götüren müze aynı zamanda o zamanlarda Alman işgali altında tercih yapmaya zorlanan insanların hikayelerini anlatır.
  Anna Frank Müzesi

  Anna Frank Müzesi
  Prinsengracht 267 Amsterdam 1000 AS

  Amsterdam’ın merkezinde Westerkerk’in yanında Anna Frank’ın gizlendiği ve günlüğünü yazdığı ev yer almaktadır.Anna Frank’ın günlüğü dünyaca çok okunan bir kitap olup, orjinalinin bir bölümü Anna Frank müzesinde sergilenmektedir. Müze sezonda çok sayıda turist tarafından ziyaret edildiği için sırada beklemeye hazır olun!
  Tarihi Yahudi Müzesi

  Nieuwe Amstelstraat 1 Amsterdam

  Waterlooplein bölgesinin yanında yer alan Tarihi Yahudi müzesi 1987 yılında kurulmuştur. Bu 4 binadan oluşan yapı, bünyesinde Aşkenaz yahudileri tarafından 1600 ve 1700’lerde inşa edilen 4 tane sinagog barındırmaktadır.Müze Hollanda’daki Yahudilerin tarihini anlatmaktadır.Müzeyi çocuklara çekici hale getirmek için, son bir kaç sene içerisinde müzeye interaktif özellikli eğitici bir takım unsurlar eklenmiştir.
  Tarihi Amsterdam müzesi

  Kalverstraat 92 Amsterdam

  Müze Central Station’dan 10 dakika yürüyüş mesafesinde,ünlü alışveriş caddesi Kalverstraat’ın hemen arkasında yer almaktadır. Eğer tarihe meraklıysanız, orada ilginç tablolar ve sanat eserleri bulabilirsiniz. Müzenin odak noktası Amsterdam’ın altın çağıdır.Son zamanlarda gösterilen bir sergi evdeki kadınların tarihini ele almıştır. Müzede interactive medya ve sesli gösterimler yer almaktadır.
  Bijbels Müzesi

  Herengracht 366 1016 CH Amsterdam

  İncil, sanat ve kültürü birleştiren müze 1662’den beri iki kanal evinde yer almaktadır. Aromalar ve eski eserler her yaştan ziyaretçiye Kutsal Kitapla ilgili hikayeleri hayata geçirir. Ana holun muazzam tavanı mitolojik resimlerle ünlü Hollandalı ressam Jacop de Wit tarafından 1717 yılında bezenmiştir. Müze aynı zamanda Solomon ve Herod tapınaklarının kopyalarını karakterize etmektedir.
  Stedelijk Müzesi

  Oosterdokskade 5, 1011 AD Amsterdam

  Şehrin en modern ve çağdaş müzesi olup bünyesinde Picasso, Monet, Cezanne ve Mondriaan’nın çalışmlarını barındırmaktadır. Teras restoranı heykel bahçesine tepeden bakmaktadır. Sergilenen kavramlar sürekli değişmektedir, tablo ve heykelden ziyade,çizim, baskı ve fotoğraf sergileride olmaktadır. Her gün 10am - 6pm arası gösterime açık. Perşembe: 10am – 9pm arası açık. Giriş 8 EU; indirimli 4 EU; ve 0 – 7 yaş arası çocuklara ücretsiz.
  Van Gogh Müzesi

  Paulus Potterstraat 7 Amsterdam

  Rijks müzesinin hemen arkadasında Van Gogh müzesini bulacaksınız. Müze Van Gogh’un resimlerinin bir çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Sergi sanatçının gelişimlerini izleme, ve 19. yuzyıldan diğer sanatçılarla eserlerini karşılaştırma imkanı sunar.Müze aynı zamanda 19. yüzyıldan sanat tarihi ile ilgili çeşitli konuların sergilerini içine alır.
  Madame Tussauds

  Damsquire 20 Amsterdam

  Dam’da bu dünyaca ünlü wax müzesinin Amsterdam şübesini bulabilirsiniz. Ünlü pop starlar, Hollandalı ressamlar,ve ünlüler ile tanışın. Geçmişten bu güne Madame Tussaud müzesi hepsini gururla gösterime sunmuştur! Zaman içinde şöyle bi durun ve Hollanda’nın altın çağına şahit olun. Vermeer’in üç-boyutlu çalışmalarının bir parçası olun ve Rambrandt’ın stüdyosunu ziyaret edin.