Ana kucağına kaç aylıkken?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve estel tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

5 Aralık 2008
    Konu Sahibi : estel
  1. estel

estel Guest

merhaba kasım anneleri
    bende kasım annesiyim 12 kasımda aldım oğlumu kucağıma..
    yazdıklarınızı bikaç aydır takip ediyorum.. faydalandığım çok bilgi oldu..hepinize teşekkür ederim..
    size sorum bebeklerinizi anakucağına oturtuyor musunuz?
    dr. 3 aya kadar oturtmamamızı söyledi..
    ancak çok zorlanıyorum evde yanımda dolaştırmak istiyorum uyanıkken..
    tabi arabayla yolculuk yaparkende epey zor oluyor..
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

2. 5 Aralık 2008
  3. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben 2 günlükken kullanmaya başladım. şimdi 28 günlük. yatıyor bebeğim mışıl mışıl uyuyor. dün hastaneye gittik doktor iyi akıl etmişiniz bunlar kullanışlı oluyo dedi. 3 aya kadar sakıncalı olduunu senden duyuyorum ilk defa.

4. 5 Aralık 2008
  5. estel

estel Guest

cevabın için teşekkür ederim Elifdemcim.
    dr en azından bi kaç ayına kadar mümkün olduğunca düz zeminde durması gerektiğini söyledi.
    ana kucakları çocukları iki büklüm yapıyo gibi geliyodu bana doktoruda öyle söyleyince iyice soğudum.
    ama gerçektenbaya rahat bişey.özellikle dışarı çıkarırken
    sen evdede oturtuyo musun anakucağına?

6. 5 Aralık 2008
  7. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    evet akşamları uyanıkken yada yanımda durmasını istedğim zamanlarda kullanıyorum ama o cukur yeri minik bir yastıkla doldurdum. üstüne de penye battaniyelerden serdim ki olabildiğince düz bir zemin oldu. yatırınca iki büklüm olmuyo. yoksa hiç bişey koymadan ben de oturtmam. dediğin gibi iki büklüm olur.

8. 5 Aralık 2008
  9. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bende kullanıyorum ilk günden beri hatta..hastaneden çıkarken koydum ..şimdi dışarı çıkarken , arabada,evde çok kullanışlı oluyor..tabi içine bir yastık ve üzerine penye battaniyesiyle yoksa boş boş koyamam..hatta bazen yatağında uyumuyor onda uyumayı daha çok seviyor..tavsiye ederim..

10. 5 Aralık 2008
  11. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    benimkiprematüre 2 kilo doğdu 20 günlükten beri kullanıyorum eve daha erken gelseydi daha erken başlardım içine nevresimi katlayıp koydum baya düzledim .kucağa alışmasın istiyorum ama süreklide yanımda olsun istiyorum çok rahat ettim tavsiye ederim bende

12. 5 Aralık 2008
  13. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki nasıl duruyo içinde bebekler bende aldım ama kızımın kafası bi oyana bi bu yana gidip duruyo kafasını tutamıyoki bana rahat edemiyomuş gibi geliyo

14. 5 Aralık 2008
  15. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de kullanıyorum ilk haftadan beri. Ama içini yastıkla düzleştirdim yoksa doktorunun dediği gibi kullanılması sakıncalı olur. Boynu eğiliyor çünkü.

16. 6 Aralık 2008
  17. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    hastaneden cikarken bi basladik kullanmaya hala devam..zaten icinde bel tarafi yuksek,bebekler icin yapilmis.ama yinede doktorumuz mecbur kalmayinca oturtmayin,bebeklerin bel kemikleri cok guclu olmaz dedi.bende zaten anca arabada oturtuyorum..

bizimkinin icinde basini tutabilmesi icin destegi var,dolayisiyla düsmüyor basi hic bitarafa.

18. 6 Aralık 2008
  19. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu ana kucağı dediğiniz taşıma koltuğu mu yoksa evde oturması için olan şu renkli oyuncaklı olanlardanmı bahsediyorsunuz.çünkü 2. anlatmaya çalıştığım dışarı çıkabilenlerden değil.ama arbada kullanan var sanırım.sizin bahsettiğiniz taşıma koltuğu mu?
    inşallah anlatabildim derdimi.tek elle anca bukadar:))