Anadolu yakasında hangi semt ?

Konusu 'Emlak' forumundadır ve colour tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

15 Mart 2010
    Konu Sahibi : colour
  1. colour

colour Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili Arkadaşlar,

İş değişikliği sebebiyle 1 ay içersinde anadolu yakasına yerleşmem gerekiyor. Maalesef ben anadolu yakasını hiç bilmiyorum. Tavsiye edebileceğiniz nezih semtler neresidir? Güvenlikli bir sitede olmasını ve 1000 TL'yi geçmemesini arzu ediyorum. Hangi semtlere bakmalıyım sizce?
    Çok teşekkürler.

2. 22 Mart 2010
  3. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    altunizade,içerenköy benim sevdiğim yerler

4. 25 Mart 2010
  5. cardelenss

cardelenss Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    kavacık beykoz tarafları sakin merkezi kolay ulaşımlı her yere.özelden yazabilirsin yardımcı olabilirim.

6. 27 Mart 2010
  7. fillulu

fillulu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    işiniz nerede ise oraya yakın yerlere bakmakta fayda var zira 35 senedir anadolu yakasında oturan biri olarak artık bu tarafta da trafik her geçen gün daha yoğun oluyor.birde artık neredeyse her semtte markalı konutlar yapıldı. oralardan ev kiralamak daha iyi olur.ama illa da nezih bir yer olsun diyorsan caddebostan veya suadiye yi önerebilirim.kolay gelsin.

8. 30 Mart 2010
  9. colour

colour Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ah arkadaşlar,
    keşke tavsiyelerinize uyabilecek durumum olabilseydi...
    1) havalimanında çalışıyorum, yani kolayca Sabiha Gökçen'e ulaşabilmeliyim. Sakın Kurtköy demeyin lütfen. Orası ıstanbul bile değil.
    2) finansal olarak da zorlanmamalıyım

Bu kriterler doğrultusunda bana, Ataşehirde Şerifali diye bir yer, bir de Maltepede zümrütevler ve başıbüyük diye yerlerde yeni siteler varmış. onları tavsiye ettiler.

Ne dersiniz???
    Lütfen yardım!!!!

10. 30 Mart 2010
  11. ikizmeleklerim

ikizmeleklerim Dünya tatlılarım benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım merhaba benimde eşimin iş nedeniyle pendik kurtköyde oturuyorum.sabiha gökçene yakın hatta evimden havaalanını görüyorum ve çokta mutluyum.

buralarda okadar güzel konutlar yapıldıki ve sakin olması havasının temiz olması benim için emin olun çok büyük artı.
    atlantis via port neomarin bizim vazgeçilmezlerimiz

dumankayanın yeni tesisleri göz dolduruyor ve çok şık tasarımlar eğer kafanıza takılan herhangi birşey olursa yardımcı olabilirim....

12. 31 Mart 2010
  13. fillulu

fillulu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bana sorarsan yukarda saydığın semtler içinde bir tek şerifaliyi önerebilirim yalnız bu üc yerde yeni yerleşim birimleri.siteler çok güzel rezidans ayarında ama çevre eski evlerle ve çok kozmopolitikler.en ufak bir alışveriş için özel arabaya mahkumsun.eğer servisin varsa kartal ve pendiğin sahil kesimleri de çok güzel oralara da bir bak istersen.sahibinden com da güzel ilanlar var.l

14. 31 Mart 2010
  15. nurrose

nurrose ........... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Şerifali ve Zümrütevler tarafında oturacağına kurtköyde otur bence ..Viaport var ,onun çevresi gayet güzel hem de havaalanına yakın.Ama illa şehrin içi olsun diyosan sana Kozyatağı ,Bostancı ,Acıbadem taraflarını öneririm..

16. 31 Mart 2010
  17. huzunbazask

huzunbazask Annesinin Kuzusu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynen sana katılıyorum :) colour ...ben içerenköyde oturuyorum nezih biryer ama bostancı altıntepe küçükyalıdada 1000 tl ye rahat bi evde oturabilirsin ama bence 1000 tl eğer verebilecek güçteysen o parayı kiraya değilde ev kredisine kullansan kira öder gibi krediyi ödesen hiç fena olmaz diyorum hemde ev sahibi olup kiradanda kurtulursun

18. 7 Nisan 2010
  19. colour

colour Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevaplarınıza ne kadar memnun oldum bilemezsiniz. deli gibi ev aradığım için yazamadım özür dilerim.
    kurtköy havalimanına yakın ama sanki istanbul değil. aynen dediğiniz gibi şerifali ve zümrütevleri de sevmedim. ataşehir ve erenköy çok pahallı. kaldı geriye bostancı kartal arası sahil kesimi. şimdi de oraları araştırıyorum. ama genel olarak uygun evler çok eski, dökülüyo, yeni evler de çok pahallı. kafayı yiyeceğim artık. siz nasıl yaşıyorsunuz arkadaşlar bu şehirde??? ya da kaç para kazanıyor bu insanlar ki 1500TL kira ödeyebiliyorlar???