anahtarı değiştirmeli miyim karar veremedim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elvin06 tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : elvin06
  1. elvin06

elvin06 Güneş doğdu :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Arkadaşlar merhaba;

Allah nasip ederse bir bucuk ay sonra düğünüm var. Bir konu var kafama takılan size kısaca özetleyeyim. yorumlara ihtiyacım var..

Geçen ay bir ev kiraladık. Nişanlımla konuştuk evin anahtarını değiştirecektik. Ev kiralanınca anahtar malumunuz değişir. Ancak kiralanan günün ertesinde kayınvalidem ve kayınpederim gidip anahtarı değiştirdiler. Nişanlımla benim haberim yoktu. Değiştirdikten sonra haberimiz oldu. Nişanlım bizde sorumluluk alalım neden bölyle yaptınız dediğinde kayınvalidem küstü ve üç gün konuşmadı oğluyla Oğlunu benim doldurmuş olabileceğimi düşünmüş... Ben bu duruma üzüldüm. Barışmaları için elimden geleni yaptım.. ama Allah biliyor içim de çok rahat değildi..

Kilit evlerinin eski anahtarı imiş üç tane anahtarı var. Biri bana verildi. Daha önceden kayınvalidemin esprileri vardı anahtarın biri bende durur zaten gibisinden nişanlım da şaka karışık diyordu ben istemem öyle bir şey diye... benim yanımda yapılan esprilere ben gülerek cevap vermiştim. Ses çıkarmadım...

Kayınvalidem iyi bir insan şimdilik bana karşı çok iyi ama biraz benim fikirlerim önemsensin isteği var gibi,beni sürekli yanında görmek istiyor... bir de oğluna çok düşkün her anne gibi..

Şimdi birincisi ev badana olurken anahtar boyacıya verildi. Asla günahını alamam ama bence anahtar vermek doğru değildi. Ya adam kötü niyetli olsa?... Bir de anahtarla kapı açılırken bi tutukluk oluyor çok kuvvet uygulamak gerekiyor. Ben bunlardan rahatsız olduğum için anahtarı değiştirmek istiyorum... Ama bu anahtar meselesi böylesine olay olmuşken kayınvalidemin yanlış anlamasından ve kırılmasından korkuyorum. Öte yandan anahtarı değiştirdikten sonra da kendi elimle diğer anahtardan vermek istemiyorum. napsam bilemedim??...

2. 10 Ağustos 2010
  3. yusufburcu

yusufburcu BEBEĞİME VE KOCAMA AŞIĞIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

4. 10 Ağustos 2010
  5. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    eğer bu durum sorun yaratıyorsa ; kapının kilidini boz... o zaman mecburen değiştirilir... :)

zaten kapı tutukluk yapıyorsa bir süre sonra zorlama sonucu anahtarın kırılıp içerde kalması büyük olasılıkla gerçek olacaktır...

6. 10 Ağustos 2010
  7. elvin06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım yorum için teşekkür ederim..
    nişanlıma olayı çıtlattım yani annem yanlış anlar demedim de sadece bu anahtar bi değişse tutukluk yapıo dedim.. senin niyetin anahtarı değiştirmek dedi.. anneler haksız da olsa sanırım annelerin ikna kabiliyeti yüksek halbuki anahtar değiştiğinde kendisi rahatsız olmuştu..o yüzden eşimin üstüne atabilir miyim emin değilim.. bu durum sonradan sıkıntı olurmu ilişkilerde tereddütüm bu konuda..

8. 10 Ağustos 2010
  9. chemist89

chemist89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence değiştir kilidi senin evin senin özelin demektir.ne demek o öle ya ondada duracak anahtar bence olmaz şahsen ben istemem yani.seninde için rahat değilse değiştir bence hem senin evin bu senin istediğin gibi olmalı.

10. 10 Ağustos 2010
  11. elvin06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aksilik bu ya kırılmaz da şimdi o anahtar... :) yani ben şu an tutukluk yapıyor diye değiştirmemin yanlış anlaşılcağını düşünüyorum bozulsa da yanlış anlaşılabilir sanırıım.. kafam çok karışık..

12. 10 Ağustos 2010
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.189
    Ödül Puanları:
    463
    bence hırsız girmeye çalışmış, kapıyı bozmuş, değiştirmek zorunda kaldık de, tabii bunu taaa kaynan eve girmeye çalışıp giremeyince söyle

bu kaynanalardaki anahtar aşkını anlamıyorum ya, size ne yahu, artık onlar kendi yuvaları var, ne bu kontrol, hakimiyet aşkı anlamış değilim

14. 10 Ağustos 2010
  15. iden

iden Arabam 60 model :) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ah canımmmmm
    :))))
    kız badanacıyı yap bahane değiştir
    ben yeni gelinim eve yeni eşya girecek korkarım böyle işten de değiştir
    salla kaynanayı üzülürmüş falanı filanı bunda alınacak bi yer yok
    tabi önceden olay olması biraz tereddüt ama napalım her şeyde iyi olmak zorunda deiliz

16. 10 Ağustos 2010
  17. LadyDelarose

LadyDelarose Atandım (09.07.2010) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim en çok korktuğum şey ilerde evimin anahtarının kaynanamda olması:umursamaz:
    ne gerek var ki?? niye olsun ki?? acil bi durum içinse çilingir diye bişe var allah korusun..
    gelecekse haberli gelsin zaten benden ayrı ben yokken evime niye gelsin ki..
    ben olsam değiştirirm kilidi ve vermem kaynanama anahtar..:KK1:
    isterse küssün napim, anlayışlı olsun biraz orası benim evim olacak, benim özelim..don külot evde gezerken dank kapı açılsa nolcak??guclubacismile
    valla insan hiç rahat edemez, rahat fantazzi bile yapılmaz:umursamaz:
    cık cık cık..öyle dangadanak girmez diyebilrisn ama kaynana bu belli mi olur?
    hem girmese bile onun tedirginliğ yeter sana:umursamaz::umursamaz:

tekasksen bunu beğendi.
  18. 10 Ağustos 2010
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    anahtari degistirin kaynananizada söylemeyin ne geregi varki o bilmesede olur
    yoksa insanin ici rahat etmez

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.