anaokulu ücreti nedir

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve ebrusu_22 tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ebrusu_22
  1. ebrusu_22

ebrusu_22 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hanımlar anaokuluna yazılırken ücret ödeyen varmı?benneyaptımki
  2. 24 Aralık 2008
  3. yalnxixz yxixldxixzlar xsxahitti

yalnxixz yxixldxixzlar xsxahitti Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    200 ytl yazlılırken verdim canım.. şimdide 80 ytl aidat ödüyorum ...
  4. 24 Aralık 2008
  5. tulay24

tulay24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    mrb.devlet okullarında anasınıfı bünyesinde oluyo 60-72 ay grubu öğrenciler alınıyor ücreti 80,110 ytl arası değişiyor.MEB bağlı bağımsız anaokulları 36-72 ay grupları öğrenciler alınıyor ücretleri dediğim gibi okulun aldığı standarta göre değişiyor Ve yarım gün tam gün olma durumuna görede fark ediyor ortalama 75-90 arası yarım gün ise 150-200 arası tam gün oluyor.Kızmeslek liselerine bağlı uygulama anaokulları 200-300 arası değişebiliyo okula göre farklılıklar olabiliyor.Özel anaokulları ve kreşler ise en az 400 den başlıyor 800 hatta kolejler 1000-1400 buluyor.
    Anaokulları çocukların sosyal,duygusal,bilişsel ve motor gelişim açısından ayrıca özbakım becerileri açısından çocuğunuza oldukça fayda sağlıyor ayrıca ilköğretime hazırlıyor gönderilmesi gerekli derim fakat sistem henüz her kesime göre oturamadığı için en azından çocuklarımızı ilköğretim bünyesindeki anasınıflarına gönderelim derim ayrıca ilköğretimede aynı okulda devam etmesi çocukların okulu sevmesi alışması açısından oldukça faydalıdır..
  6. 25 Aralık 2008
  7. ebrusu_22

ebrusu_22 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım tşk cevabın için tşk. bizden 300 ytl istediler.daha veremedik.okul devlet okulu yarım gün.okul açıldığından beri yaptığımız masraf 1milyon ytl yi geçti.diyeceksinki çocuğumm canı sağolsun dahhada fazlasını yaparım.ama anlayışsız müdür yardımcısıı.okula çağırılıyorum. ve durumumu anlatıyorum yok veremiyoruzz.diyorum.öğretmen çocuğa parayı vermezseniz seni sınıfa almayacağım diyor.oda müdür yardımcısının elçisi imiş
    .bunun üzerine okul açıldı açılalı çok gerginimm çok üzgünüm geçim derdi bir yana dediklerine bakar mısın seni sınıfa almayacağım denilen çocuk 6 yaşında bir çocuk bunun psikolojisi ne olur size soruyorum.ne olur bir yol bir akıl verin yokk yokk canımımı verim çocuğumu okuldan alimm gidip o myardımcısını gebertim.
  8. 25 Aralık 2008
  9. dimple2

dimple2 aşkımla 10 yıl bitti..... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım derhal okulu değiştir orası soyguncu yuvası

biz yazılırken 125 lira ödedik bide ikinci dönem 125 lira vericez
    ama bunun yanında ufak tefek masraflar oluyo
  10. 25 Aralık 2008
  11. ebrusu_22

ebrusu_22 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bana masraf demeeeee:KK43:(((haftada 3 gün istenilen şeyleri görsen şasarsın arkadaşım. 60 milyon kitap parası 80 milyon folklor parası.cidden elimden geleni yapmasam zoruma gidiyor ya herşeyi tamını istiyorlar eksiksiz. pamuk,alüminyum folyo, bir çile yün iplik v bunun gibi.... devlet okulu birde.
  12. 25 Aralık 2008
  13. dimple2

dimple2 aşkımla 10 yıl bitti..... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    biz kitap parası 30 lira verdik onu dışında çok büyük bişi istemediler etkinlik malzemelerini dönem başında 60 liralık kırtasiye masrafı yapmıştık
    ama gerçektensizin baya masraflı
  14. 25 Aralık 2008
  15. ebrusu_22

ebrusu_22 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    vallahi okul masrafı ödediğimiz paralar hariç 150ytl tuttu.en kalitelilerinden aldırdılar.diyorum ya ihtiyaç listesi hariç daha neler varrr
  16. 25 Aralık 2008
  17. ebrusu_22

ebrusu_22 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    her ay abla parası birde yaka kartı çıkarttırmışlar 1,5 milyon ytl efendim anaokulu okula başlama hatırasıymış ooooff offffff
  18. 27 Aralık 2008
  19. tulay24

tulay24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kesinlikle çok yanlış bir davranış bencede baska okul bakım derım o yaş çocugunun sosyal duygusal,gelişimini ve psikolojisini çok kötü etkıler,eğer baska okul bulamıyorsanızda anaokuluna gıtmesın derım bende anaokulu öğretmeniyimim ama bu durum karsısında söylenecek bişey yok tek çocuk mu? tekse sizde evde ilgilenebilir güzel vakıt geçirebilir renkleri,şarkıları,çizgi çalışması yaptırabilirsiniz nette çok güzel etkınlık siteleri de bulunuyo,son durumları yazarsan sevinirim.