anaokulu ve hastalık:(((

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve ali_ye tarafından 27 Aralık 2008 başlatılmıştır.

27 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ali_ye
  1. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım bu hafta okula basladı dun geceden beri bırden oksuruk ve burun akıntısı basladı daha3,5yasına suan cok kotu gozlerınde yaslar akıyor cok uzuluyorum okula gıdenler hephasta oluyor dıyorlar vıcdan azabı cekıyorum daha bır haftada boyle olduysa daha sonra neolacak kuzum senağlamazaten zayıf sızce hep boylemiolacak cocukları okula gıden anneler hastalanmasın dıye ne gıbı onlemler alıyorsunuz senağlama

2. 27 Aralık 2008
  3. sbl

sbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2 ay önce yuvaya başlattım.kızım 28 aylık. o güne kadar hiç hasta olmayan kızım 2 aydır burun akıntısı öksürük ve balgamdan kurtulamadı.artık hastane hemşireleri bile kızıma 'senin hergün burda ne işin var'diye takılmaya başladı
    bende dün kaydını aldım. mart sonu gibi tekrar vermeyi düşünüyorum.doktorum bu şekilde tavsiye etti yoksa hergün hastalık bronşit yada zatüre yapabilirmiş.

4. 28 Aralık 2008
  5. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    boyle gıderse bende almak zorunda kalcam ben evhanımıyım cocugum cok istekli yanlız hiç arkadası yok televizyon karsısında butun gun ve istahsız oldugu için ve piskolog tavsiyesi üzerine gönderiyorum

6. 28 Aralık 2008
  7. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    3,5 yaşında çocuk nasıl anaokuluna gidebiliyor ki.kreşe mi verdin acaba:uhm:
    geçmiş olsun storysea çok mantıklı bir karar almış.kışı atlattıktan sonra tekrar verebilirsin kreşe.:nazar:

8. 29 Aralık 2008
  9. sibel24

sibel24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    kalabalık ortama alışkın olmayan çocuklar okula başladıkları zman bu problemler hep yaşanıyor
    benimde oğlum 6 yaşında ve anasınıfına gidiyor aynı sorunlar bende de var sürekli öksürük burun akıntısı falan artık her hafta sonu doktora gidiyoruz allahtan öksürük ciğerden gelen bi problem değil
    ben bu sene grip aşısı yaptırdım biraz rahatladım en azından şimdide öksürük problemi var bi şekilde onu aşacaz işallah
    ama bu yeni okula başlayan çocuklarda sık yaşanan bi problem ben alıştım artık yapacak birşey yok beslenmesine daha dikkat edicez fazla kalın giydirmicez özellikle okulda çok hareketli ooldukları için terlememeleri için
    umarım evladın iyleşir tekrar geçmiş olsun

10. 29 Aralık 2008
  11. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    anaokuluna 4yas gurubuna gıdıyor cok feci hasta hala gecmedi dedemizde bugun annenin bakamadıgına el nasıl baksın dıye laf sokusturdu moralımı bozdu sankı ben hasta ettım evde hıc hasta olmuyorlar sankı bu hafta gondermeycem soguklar bıraz gecsın sabah 7bucukta gıdıyor sabah ayazda gıdıyor

12. 30 Aralık 2008
  13. ballxixm53

ballxixm53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda 5 yaşında ilk ay iyiydik ama 1.5 aydır hastalıktan kurtulamıyo 3. antibiyotiğe başladı ama öksürük burun akıntısı balgam devam ediyo valla iyi bi fikri olan varsa bizlede paylaşsın

14. 8 Ocak 2009
  15. Ssilan

Ssilan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    733
    Ödül Puanları:
    148
    Aynı dertten muzdaribimm bende.Kızım 4 yaşını dolduracak bu ay. Okula Eylülde başladı ve ardından hastalıklarda başladı.Antibiyotik almak istemesekde mecburen başlıyoruz.
    Öksürük,burun akıntısı,gözlerde yaş ve en kötüsü de Ateşş !!
    Artık detaylı bakıldı.Film çekildi kan alındı vs. Sinüzit teşhisi kondu.Hemde değerleri çok yüksek.Depopenisilin başlandı. 3 haftada bir olacak.Ayrıca antibyotik ve ateş düşürücüler vs.

Yani üzerine titrediğim çocuk bu hale nasıl geliyor anlayamıyorum.Okula arabayla gidip geliyor.Ama yine de hastalığı kapıyor işte.Off off yani.

16. 20 Ocak 2009
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Ev ortamından okul ortamına geçen çocuklarda ilk yılda malesef bu hastalıkları çekeceğiz arkadaşlar. Ben ilk çocuğumda yaşamıştım şimdi kızımdada yaşıyorum. Yani buna yapabilecek pek bir şey yok ama inanın seneye rahat edeceksiniz.

18. 20 Ocak 2009
  19. filizim

filizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızımda 6 yaşında ana sınıfına gidiyor okul başladığımızdan beri hastayız grip aşısı yaptırmamıza rağmen.Galiba bu ilk defa böle bir kalabalık ortama girdiğinden oluyor umarım seneye bağışıklık kazanmış olur...