Anaokulu...!

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve su__ tarafından 1 Mart 2007 başlatılmıştır.

1 Mart 2007
    Konu Sahibi : su__
  1. su__

su__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar bizim en degerli varlıklarımız cocuklarımız için,ve cocuklarını anaokuluna göndermeyi düşünen biz anneler için böyle bir konu actım...:KK46:
    benim 3 yasında bir oğlum ve 10 aylık bir kızım var..oğlumu yuvaya vermek istiyorum.ama neresi iyi,nelere dikkat etmeliyiz?hiç bir fikrim yok..:sm_confused: ben anadolu yakasında oturuyorum..önerilerinizi,yardılarınızı bekliyorum...

2. 7 Mart 2007
  3. su__

su__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ada troy bilgilerin için teşekkür ederim.cok saol.yakın bir yerde yuvaya verdim.oğlum bana cok bağımlı ve emzik kullanıyor.emzik verilmiyor artık.aglıyor...:KK43: dayanamıyor yüreğim.. okula giderken giydireceğim kıyafetlerini saklıyor..bana cekmeceden pijamalarını getiriyor..bugün servisle degilde kendim götüreyim dedim...yolda gezine gezine gittik.anaokuluna girince müdire bana dediki :''siz niye geldiniz ki?''sasırdım böyle bir karsılama beklemiyordum.sonra aglayarak yukarı cıkardılar.ne yapacagımı sasırdım..müdireye bişey sorayım diyorum.daha lafımı bitirmeden savunmaya geciyor.resmen azarlıyor insanı..paranla rezillik gibi..
    ben oğlum bişeyler öğrensin,resim yapsın,hamur yapsın,renkleri ögrensin,paylasmayı öğrensin v.s ama yukarı ne zaman cıkmak istesem tek basına oyuncakla oynuyor.evde de zaten oynuyordu..
    eve gelince annem diye sarılıp bir müddet ayrılmıyor..offf işte böyle

4. 7 Mart 2007
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Su, oğlun ne zamandır kreşte?

Bende kızımı Eylül'de M.E.B'e bağlı bir kreşe verdim.İlk 10 gün acayip zorlandık. Anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Ama şimdi çok şükür ki iyi. İsteyerek gidiyor. Seviyor okulu.tek başına asla yemek yemezdi. Şimdi yiyor.Kendi üstünü giymezdi, şimdi giyiyor. Kendi başına arkadaşlık kuramazdı, şimdi kuruyor.Ah bir de kardeşine karşı yumuşasa, ne iyi olur.

Özel kreşlerden ziyade M.E.B'e bağlı olanları tercih edin derim.Çünkü şımartma yok, ayrım yok, düzen var, kural var.

6. 9 Mart 2007
  7. su__

su__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    daha ilk haftası ...yarın 6.günü olacak.. ama gitmemek için ağlıyor.elbiselerini saklıyor..üzülüyorum...:KK43:

8. 9 Mart 2007
  9. tannem

tannem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba çok doğal böyle tepki vermesi buna sakın üzülme.Ada troy un dediklerine katılıyorum ancak beni düşündüren müdirenin davranışı oldu, bu konuda haklısın .Benim oğlum da bir ana okuluna gidiyor memnunum çünkü sıcacık bir ortam yaratmışlar.Müdüre hanım a öyle güzel sarılıyorki oğlum ,bu bende inanılmaz bir güven yaratıyor. Paranla azarlanmak durumunda değilsin!! çocuklarımızın bu okul öncesi eğitimi alması şart.Keşke ülkemizin her terindeki yavrularımız bu eğitimi alabilse...Birde ne kadar ücret ödediğini merak ettim..

10. 9 Mart 2007
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    gayet normal tepkiler. Görmezden gel.

12. 9 Mart 2007
  13. pijema

pijema Hamd olsun.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende kuzuma katılıyorum bi süre anaokuluna baskın yap hatta çocuğun seni görmeden izlemek istediğini söyle özel okullarda açıkça söylemek gerekirse parasına ve adamına göre çocuğa muamele yapıyorlar kafama takılan müdürenin böyle bie yaklaşım sergilemesi tuhaf memnun olması hatta çocuğa okulu sevdirmek için elinden geleni yapması gerek sanki sen çocuğunu bu anaokuluna vermeye mecbursun gibi davranmış, ilk zamanlarda mızmızlanırlar ama söyle bişi yap eline annesinin yada babasının çok sevdiği bi eşyasını ver kendini güvende hissetsin yada ilk zamanlar erken al birde özel okul yerine devlet okulu en iyisi unutma

14. 9 Mart 2007
  15. su__

su__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tannem 600 ytl ödüyorum..
    pijema oglum zaten hep benim tokamla uyur..onu koklar..bazen acaba tokayı benden daha mı cok seviyor diye düşünmeden edemiyorum.:) yuvaya giderken tokamla gidiyor.tokam elinde geri geliyor..o gün müdireyle tartıstıktan sonra birden ağlamaya basladım.sanki sinirlerim boşaldı.. ben ağlarken müdirede bana bakıyor.sonra ona dedim ki siz daha beni anlamıyorsunuz küçücük cocuğu nasıl anlarsınız..ben cocuğumu almak istiyorum.ben 2 cocuk annesiyim.ben sizin cocugunuz değilim ki beni azarlar gibi konusuyorsunuz dedim..nasıl aglardım nasıl?hala inanamıyorum...resmen kendimi küçük duruma düşürdüm.
    neyse su an oglum hala aynı yuvada..müdire hergün arayıp bilgi veriyor.birazda sanki gönlümü almaya calısıyor..işte böyle arkadaslar..

16. 12 Mart 2007
  17. pijema

pijema Hamd olsun.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu yazdıkların bana çok tanıdık geliyo msn adresimden beni ekleyebilirsen hangi anaokuluna gittiğini bilim belki stajerlik yaptığım anaokulu olabilir ama inşallah değildir

18. 27 Mart 2007
  19. su__

su__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ada troy yuvaya o günden beri gitmedim sırf müdireyi görmemek için..hergün tel ile arayıp bilgi aldım.. ama yazdıklarını okuduktan sonra dediğin gibi ara da bir gidip kontrol etmeliyim..yanlız bir sorun var?yuvaya gittiğimde oğlumu görmek istediğimde bana isteksizce görünüyorlar..(baska cocuklar beni görünce anneleri akıllarına gelip aglamasınlar diye ) bende sanki yanlış bişey yapıyormuşum gibi çekine çekine yukarı oğlumun yanına cıkıp,kapı arasından 5_10 saniye kadar bakıp,alel acele asağı indiriliyorum..
    daha önce yuva tecrübem olmadığı için ve yuva kurallarını bilmediğim için bişey söylemedim..işte böyle arkadasım.